PAYLAŞ

Günümüzden 25-30 yıl önce gelecekte nakit para taşıma derdinin ortadan kalkacağı, tüm ödemelerin bir plastik kart aracılığı ile yapılabileceği ve dijital kanallardan ödeme seçenekleri ile yerimizden hiç kıpırdamadan alışveriş yapabileceğimizi söyleseler herhalde şaşırıp, bu söylenenleri hayal ötesi olarak nitelendirip gülüp geçerdik.

Kredi kartları günümüzde hayatımızın olmazsa olmazları arasında. Üzerindeki çipe yerleştirilen bilgilerle günlük alışverişlerimizi yapabiliyor, internet üzerinden başta uçak bileti olmak üzere otel rezervasyonu, market alışverişi da dahil olmak üzere akılımıza gelebilecek her türlü işlemde kredi kartımızı kullanabiliyoruz.

HalkBank‘ın Türkiye’ye armağan ettiği Paraf Kart, kullandıkça ParafPara biriktiren, anlaşmalı işyerlerinde sağladığı indirimlerle alışverişlerle kolaylık ve avantaj sağlayan bir sadakat programı. HalkBank’ın müşterilerine sunduğu Paraf’ın bireysel kredi kartı, banka kartı ve ticari kredi kartı seçenekleri bulunuyor.

ParafPara nasıl kazanılır?

Paraf Kart sahibi kişiler Paraf ile gerçekleştirdikleri alışverişlerden belirli oranda ParafPara kazanıyor. Paraf’ın belirli dönemlerde yaptığı kampanyalarla alışveriş tutarına göre kazanılan ParafPara miktarı değişiyor.

Alışveriş tutarına göre yüzde 1 ParafPara veren bir işyerinden alışveriş yapıldığında Paraf sahibi her 100 TL’lik alışverişinde 1 ParafPara kazanıyor. 1 ParafPara = 1 TL

Biriken ParafPara’lara nereden bakılır?

Paraf ile gerçekleştirilen alışverişlerde kazanılan ParafPara’lara alışveriş slibinin altında yazanan güncel puan hanesinden, kredi kartı hesap özetinden, internet bankacılığı kullanarak, HalkBank şubelerinden ya da 0850 222 0 400 Dialog’dan öğrenebiliyorsunuz.

ParafPara nerelerde kullanılır, geçerlidir?

Paraf’la yapılan alışverişlerde kazanılan ParafPara’lar Paraf üye işyerlerinde kullanılabiliyor. Paraf’ta biriken ParafPara’nızı dilerseniz alışveriş tutarınızın tamamında dilerseniz alışveriş tutarınızın bir kısmını karşılayarak kullanma şansınız var.

ParafPara kullanımı için üye işyerindeki pos cihazının Paraf’la uyumlu olması gerekiyor. Market alışverişinden uçak biletine, giyimden ayakkabıya birçok farklı sektörde yer alan işyerlerinde ParafPara ile alışveriş yapılabiliyor.

Paraf’ın en sevilen özelliklerinden biri de Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ücretsiz lounge kullanımı ve indirimli otopark imkanı sunması.

Paraf Kart program ortaklarına şu linkten bakabilirsiniz.

ParafPara nasıl kullanılır? Paraf Kart’tan ParafPara nasıl çekilir?

Paraf Kartınızda biriktirdiğiniz ParafPara’nızı kullanmak çok kolay. Eğer fiziki olarak bir mağaza ya da işyerinden alışveriş yapıyorsanız ödeme kısmına geldiğinizde kasiyere ParafPara’nızla ödeme yapacağınızı belirtmeniz gerekiyor.

Bu noktada kartınızda ne kadar ParafPara olduğundan emin değilseniz pos cihazına şifrenizi girerek ParafPuan sorgulaması yaptırabilirsiniz. Sorgulamanın ardından alışverişinizin tamamını karşılayacak kadar ParafPuan’ınız varsa tamamını ya da alışveriş tutarınızın bir kısmını şifrenizi girerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

ParafPara’lar ne zamana kadar kullanılır?

Paraf Kart’ta biriktirdiğiniz ParafPara’lar iki takvim yılı sonunda siliniyor. 2019 Ocak’ta ve Haziran’da alışveriş yapıp ParafPara kazandığınızı düşünelim. Her iki ayda da kazanılan ParafPara’nın 2021 yılı 31 Aralık gecesine kadar kullanılması gerekiyor.

Birçok kişi 2 yıl geçerliliği olduğunu düşündüğünden Haziran’da kazandığı ParafPara’nın 2 yıl sonraki Haziran ayına kadar kullanabileceğini sanıyor. Bu hataya düşmeden ParafPara’larınızı son kullanma tarihine dikkat ederek kullanın.

Turna‘ya ParafPara’larınızı aktararak silinme tehlikesini 2 yıllığına erteleyebilirsiniz. Aktardığınız ParafPara’larınızı Turna Puan olarak değerlendirip dilediğiniz an uçak bileti alışverişinizde kullanabilirsiniz.

ParafPara’lar uçak biletine nasıl dönüşüyor?

ParafPara’nın en güzel yanı Turna.com’da uçak biletine dönüşüyor olması. Paraf Kartınızda özenerek biriktirdiğiniz ParafPara’larınızı https://www.turna.com/kredi-karti-puanlari adresine girerek Turna üyeliğinize aktarabilirsiniz. Yukarıdaki linkte Paraf Kartınızda kaç ParafPara biriktirdiğinizi sorgulayabileceğiniz bir ekran da yer alıyor.

Turna’ya aktarılan ParafPara’lar ile uçak biletinizin tamamını ya da bir kısmını ödeme şansınız var. Paraf’lılar Uçak Biletlerinde %10 İndirim Kazanıyor! kampanyasından yararlanarak 1 Mayıs – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında Turna.com’dan Paraf Kart’la yapacağınız uçak bileti alımlarında yüzde 10 indirim fırsatını da değerlendirin. Alışverişinizde kazanacağınız ParafPara’larla yeni alışverişlerinizi planlayabilirsiniz.

ParafPara geçen siteler

Paraf Kartınızda biriken ParafPara’larınızla n11.com, e-bebek.com ve teknosa.com gibi web sielerinden de alışveriş yapabiliyorsunuz.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

three × 3 =

loading-YouTube-player_zps9255a050