Uçak Bileti

Alanya, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya il sınırları içerisinde yer alan, güney sahillerinin en güzel tatil beldelerinden biri. Yılın her dönemi yüzbinlerce yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayan ilçe Akdeniz kıyı şeridinin en görkemli duraklarından.

Kuzeyde Toros Dağları ile çevrili olan ve Akdeniz’in kıyısında küçük bir yarımadada konumlanan Alanya, tarih boyunca, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı için Akdeniz’de önemli bir kale vazifesi gördü. Selçuklu döneminde I. Alaeddin Keykubad yönetimi altındayken, şehrin bugünkü sembollerinden Kızıl Kule ve Alanya Kalesi yapıldı.

Antalya Körfezi’nde, Anadolu’nun güney sahili boyunca uzanan Alanya, Türk Rivierası sınırları dahilinde, kıyı şeridi boyunca 70 kilometrelik alana sahip. Batıdan doğuya sahil şeridi boyunca Manavgat’ın yer aldığı Alanya, İncekum ve Kleopatra Plajları, Damlataş ve Dim Mağaraları, antik kentleri, kilise ve medreseleriyle, pek çok bakımdan eşsiz bir belde.

Antalya uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Antalya Gazipaşa uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Mobil Uygulama

Alanya Nerede Nasıl Gidilir?

Alanya kent merkezine 45 km mesafede bulunan Alanya Gazipaşa Havalimanı veya 125 km uzaklıkta yer alan Antalya Havalimanı’nı kullanarak Alanya’ya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden düzenlenen uçuş seferleriyle Alanya ve Antalya Havalimanlarından, araç kiralama, taksi, havalimanı servisleri ve bazı hava yollarının servisleriyle Alanya’ya ulaşım mümkün.

Alanya’ya otobüs ile gelmek isterseniz, birçok şehirden Alanya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne pek çok otobüs seferi düzenleniyor. Özellikle yaz aylarında, sezonun açılışıyla birlikte otobüs firmalarının koyduğu ek seferler sayesinde, doğrudan Alanya merkeze ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uluslararası deniz trafiğine açık Alanya Limanı, şehir merkezinin 7 km uzaklıkta bulunuyor. Ancak Alanya Limanı’na Türkiye limanlarından direkt feribot seferi bulunmuyor. Diğer yandan imkanınıza göre özel yat kiralayarak limana ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda yaz aylarında Alanya ile Kıbrıs (Girne) arasında günübirlik seferler düzenleniyor.

Alanya otobüs bileti seçeneklerine göz atın.

Alanya’ya özel aracınızla gitmek isterseniz, 800-830 km uzaklıktaki İstanbul’dan seyahat süresi 9-10 saat. İstanbul’dan Alanya’ya Isparta veya Konya üzerinden, Ankara’dan ise yine Konya üzerinden ulaşım mümkün.

Antalya’nın en güzel bölgelerinden Alanya, turkuaz denizi ve altın rengi kumlarıyla olduğu kadar pek çok aktivite ve doğa sporuna da olanak sağlayan doğasıyla ziyaretçilerine unutulmaz deneyimler vaat ediyor. Zengin tarihi geçmişi ve yılın her dönemi uygun hava koşullarının bulunduğu, Antalya’nın bu güzel ilçesini ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar ayları.

İlkbahar ve sonbahar aylarında yoğun ziyaretçi trafiğinin azaldığı ilçede daha uygun fiyatlarla konaklama seçenekleri bulabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here