Uçak Bileti

Yunanistan sayıları 2 bini aşan adalarıyla dünyanın en çok adasına sahip olan ülkelerinden biri. Ege, Akdeniz ve Adriyatik denizinde yer alan bu adalardan 300’e yakınında yerleşim yeri bulunuyor.

Her biri bambaşka özellikleriyle öne çıkan Yunan Adaları, Avrupa‘da en çok ziyaret edilen turizm destinasyonları arasında. Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan Yunan Adaları, cıvıl cıvıl sahilleri, yemyeşil dokuları, muhteşem konaklama tesisleri, renkli tavernaları ve sıcakkanlı insanlarıyla keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Yunanistan uçak bileti seçeneklerine göz atın.

2019’un En Popüler Yunan Adaları

1. Zakinthos

Mobil Uygulama

Yunanistan’ın 2019’da en trend adası olarak gösterilen Zakinthos, Adriyatik Denizi’ne yer alan İtalyan esintileri taşıyan bir ada. Adanın en önemli bölgesi ise görselleri dünyaca ünlü Navagio Plajı. Güney Kore’de çekilen birçok diziye ev sahipliği yapması nedeniyle Uzak Doğulu turistlerin akın ettiği Zakinthos’un dört bir yanında farklı bütçelere hitap eden konaklama alternatifleri var. Adanın güneyi Akdeniz su kaplumbağalarının yaşam alanı.

Adaya Atina’dan otobüsle ya da uçakla ulaşılabiliyor.

2. Mikonos

Dünyaca ünlü Yunan Adası Mikonos, Yunan Adaları denildiğinde birçok kişinin aklına gelen ilk yer. Ege Denizi’ne yer alan, bembeyaz yapıları, daracık sokakları, sokaklarında dolaşan pelikanları, yel değirmenleri ve eşcinsellere olan hoşgörülü yaklaşımıyla LGBTİ+ cenneti olarak da anılan Mikonos, çılgın gece yaşamı ile de tanınıyor.

Mikonos’a Atina’dan ve birçok Yunan Adası’ndan feribot ve uçakla ulaşım sağlanıyor. İstanbul’dan yaz döneminde direkt uçak seferleri de bulunuyor.

3. Santorini

Ege Denizi’nde yer alan volkanik ada Santorini, volkanik plajlarının yanı sıra volkan patlamalarıyla şekillenen dik uçurumundaki muhteşem manzarasıyla tanınıyor. Özellikle gün batımında harika fotoğraf kareleri yaratan adada super lüks segmentte onlarca butik otel var. Sanat kokulu sokaklarında kendinizi kaybedeceğiniz adanın plajları da çok hoş.

Santorini’ye Atina ve Yunan Adaları’ndan feribot ve uçakla ulaşım mümkün. Türkiye çıkışlı kruvaziyer turları Santorini’ye de uğruyor.

4. Thassos

Ege Denizi’nin kuzeyinde, Yunanistan’ın Makedonya bölgesi sınırlarında yer alan Thassos Adası, Halkidiki Körfezi’nin en popüler adası. İstanbul çıkışlı Yunanistan turlarının da rotaları arasında yer alan adanın bembeyaz kumsalı ile ünlü Marble Plajı en popüler noktası.

Thassos’a İpsala üzerinden özel araçla, İstanbul’dan otobüsle ve Selanik üzerinden uçakla ulaşım mümkün.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here