En Ucuz İstanbul Selanik Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
20 Ekim 2018, Cumartesi 10:35
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
10 Ekim 2018, Çarşamba 16:00
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
06 Ekim 2018, Cumartesi 21:20
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
21 Ekim 2018, Pazar 10:35
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
04 Ekim 2018, Perşembe 16:00
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
02 Ekim 2018, Salı 21:20
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
19 Ekim 2018, Cuma 21:20
Aegean Airlines
İstanbul - Selanik
1 aktarmalı - 2s 25d
17 Ekim 2018, Çarşamba 10:35

En Ucuz Selanik Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Continental Airlines
direkt-uçuş - 2s 5d
08 Eylül 2018, Cumartesi 12:55
Air Nippon
direkt-uçuş - 55d
28 Temmuz 2018, Cumartesi 20:55
Aegean Airlines
direkt-uçuş - 2s 35d
21 Eylül 2018, Cuma 12:50
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 3s 40d
28 Ağustos 2018, Salı 16:15
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 2s 25d
20 Ekim 2018, Cumartesi 10:35
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 2s
22 Ekim 2018, Pazartesi 05:50
Aegean Airlines
1 aktarmalı - 4s 30d
13 Ekim 2018, Cumartesi 12:15
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 2s 30d
06 Eylül 2018, Perşembe 04:55

Selanik, Yunanistan

'' Yunanistan'nın Kalbi Selanik
Selanik

Mustafa Kemal Atatürk'ün doğum yeri olan Selanik, tarih boyunca Makedonya Krallığı, Roma Devleti, Bizans ve Osmanlı'nın egemenliğinde farklı kültürlerin izlerine tanıklık eden bir coğrafyada kurulu. Yunanistan'da başkent Atina'dan sonra en büyük şehir olan Selanik, aynı zamanda Yunanistan'ın Makedonya coğrafi bölgesinin de kalbi konumunda. Şehir Türkiye ile Balkan coğrafyası arasında önemli bir geçiş merkezi.

İzmir'in ikiz kardeşi olarak anılan Selanik, tıpkı İzmir'deki Kordon boyu gibi bir körfez içerisinde şehir merkezinde denizle buluştuğu bir sahil caddesine sahip. Adını Büyük İskender'in kız kardeşi Thessaloniki'den alan şehir köklü bir tarihi mirasın üzerinde oturuyor.

Selanik Gezilecek Yerler

Yunan, Yahudi, Türk ve diğer azınlıkların uzun yıllar barış ve hoşgörü içerisinde birlikte yaşadığı Selanik, çok kültürlü yapısını şehrin bazı bölümlerinde hala yaşatıyor. Selanik gezilecek yerler denildiğinde şehir merkezinden başlayarak, şehrin çeperlerine ve özellikle deniz, kum, güneş tatilcilerinin tercih ettiği yakın çevreye kadar gitmek mümkün.

Thermaikos Körfezi kıyısında kurulu olan kent, eski ve yeni olmak üzere iki ayrı ana bölümden oluşuyor. Görülecek yerlerin çoğu şehrin eski bölümünde sıralanıyor.

Selanik'in simge yapılarından Beyaz Kule'nin orijinal ismi Lefkos Pyrgos. Selanik'in İzmir'e benzetilen Kordon'unda yer alan kule geçmişte beyaz badanalıymış. Yıllar içerisinde akan boyaya rağmen kulenin ismi değişmemiş. Şehir Osmanlı'dan Yunanlara geçtiğinde beyaza boyanan kulenin sembolik olarak vaftiz edildiği söyleniyor.

Şehir merkezinin göbeğinden geçen Antik Roma Yolu Egnatia, dar ve dolambaçlı bir güzergahta şehrin geçmişine uzanmak isteyenler için keyifli bir rota. MÖ 300'lü yıllara kadar uzanan tarihiyle oldukça eskilere giden bu yolun bir tarafından Yahudiler, diğer tarafında ise Müslümanlar yaşamış uzun bir süre.

Apostolu Pavlu Caddesi'nde bulunan Atatürk Evi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin Selanik Başkonsolosluğu ile aynı bahçede yer alıyor. Müzeye dönüştürülen, Atatürk'ün eşyaları ve kıyafetleri ile birlikte fotoğraflarının sergilendiği bu eve yılın her dönemi binlerce ziyaretçi gidiyor.

Selanik'te Osmanlı Dönemi'nden kalan izleri yer yer görmek mümkün. Hamza Bey Camii, Alaca Minare, Bey Hamamı, Bedesten bu eserlerden yalnızca birkaçı. Şehrin doğu tarafında, İstanbul'daki Ayasofya'ya benzer planda yapılan Ayasofya, Yunanların İstanbul hasretini dindiriyor.

Halkidiki Yarımadası tam anlamıyla bir cennet. Çok sayıda doğal güzelliğin bulunduğu yarımadada, plaj ve kumsallar oldukça etkileyici. Taşoz Adası, Kavala ve Batı Trakya'ya giden güzergah üzerinde harika kaçış rotaları var.

Yunan mitolojisinde 12 tanrının evi olarak geçen Olimpus Dağı mutlaka görülecek yerler listesine eklenmeli. Doğa sporları, trekking ve bisiklet sporlarına uygun parkurların bulunduğu dağ çok sayıda arkeolojik esere de ev sahipliği yapıyor.

Aristotales Üniversitesi Yunanistan'ın en büyük üniversitelerinden biri. 60 bini aşkın öğrencinin öğrenim gördüğü üniversite muhteşem bir kampüse de sahip. Tarih meraklıları için Selanik Arkeoloji Müzesi'nde oldukça zengin bir koleksiyon sergileniyor.

Selanik'e Nasıl Gidilir

Selanik'e Türkiye'den gitmek için 3 farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan en kolayı hava yolu yolculuğunu tercih etmek. İstanbul'dan Selanik hattında haftanın 7 günü direkt uçuş imkanı var. 1 saat gibi kısa bir sürede uçulan şehre gitmek için Selanik uçak bileti seçeneklerine göz atmanız gerekiyor. Kara yolu yolculuğu ile İpsala Sınır Kapısı'nı aşarak Selanik'e gitmek mümkün. Ayrıca Sirkeci Tren İstasyonu'ndan kalkan trenlerle de Selanik oldukça yakın.

Türkiye'den tanıdık izlerin görülebileceği Selanik, sımsıcak şehir hayatı ile ziyaretçilerini etkisi altına alıyor. Bu güzel şehri keşfetmek için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Selanik İle İlgili Yazılar

Yunanistan’da Görebileceğiniz 5 Harika Şehir

Yunanistan’da Görebileceğiniz 5 Harika Şehir

Türkiye’ye olan yakınlığı ve kültürel benzerlikler nedeniyle Türklerin en sık ziyaret ettiği ülkelerden biri olan Yunanistan, Ege Denizi’ni süsleyen turistik adaları, tarihi dokusu ve birbirinden etkileyici şehirleriyle, Avrupa’nın en cazip turizm destinasyonlarından. Apokries Karnavalı, İskeçe Karnavalı, Patras Uluslararası Film Festivali, Arda’s Festivali, Atina Lukebetus Fe...

Devamını Oku

Selanik’e Gitmek İçin 5 Neden

Selanik’e Gitmek İçin 5 Neden

Yunanistan’ın en büyük ikinci kenti Selanik, Yunan dilinde Thessaloniki olarak isimlendiriliyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de doğduğu bu kent Balkanların en önemli kültürel ve ticari merkezlerinden biri. Osmanlı İmparatorluğu döneminde de önemini sürdüren Selanik, Hristiyan, Müslüman ve Yahudilerin bir arada yaşadığı hoşgörü kentleri arasındaydı...

Devamını Oku

Ege'nin Kardeş Şehri Selanik

Ege'nin Kardeş Şehri Selanik

Ege’nin karşı yakasında, sahil şeridi, iklimi, güleryüzlü insanları ve mimari yapılarıyla İzmir’e benzetilen Selanik, Yunanistan’ın en büyük ikinci şehri. MÖ 315 yılında Makedonya kralı Kassandros’un kurduğu Selanik, ismini Büyük İskender’in kız kardeşi Thessalonike’den (Tesalya) alıyor. Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Selanik’in her köşesinde Büyük İskender’in (Alexander the Great) izleri...

Devamını Oku

Selanik Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 34/18
weather forecast icon for 34,20 degrees
icon temperature 27/17
weather forecast icon for 27,43 degrees
icon temperature 30/20
weather forecast icon for 29,61 degrees
icon temperature 30/20
weather forecast icon for 29,59 degrees
icon temperature 29/20
weather forecast icon for 28,95 degrees
x
Selanik Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Selanik etrafındaki yerleri keşfet

 • Kavala Uçak Bileti

  Kavala

 • Volos Uçak Bileti

  Volos

 • Skiathos Uçak Bileti

  Skiathos

 • Ohrid Uçak Bileti

  Ohrid

 • Üsküp Uçak Bileti

  Üsküp

 • Limnos Uçak Bileti

  Limnos

 • Ioannina Uçak Bileti

  Ioannina

 • Filibe Uçak Bileti

  Filibe

 • Sofya Uçak Bileti

  Sofya

 • Skyros Uçak Bileti

  Skyros

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.