Port Moresby Brisbane Uçak Bileti
Turna.com'da

Port Moresby Brisbane Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Jackson Fld Havalimanı
Varış Havalimanı
Brisbane Havalimanı

Port Moresby Brisbane uçuşu ile ilgili bilgiler

POM-BNE

Port Moresby Şehir Merkezinden Jackson’s Havalimanı’na Ulaşım

Port Moresby şehri Papua Yeni Gine’nin başkenti ve nüfusu yaklaşık 400 bin. Jacksons Uluslararası Havalimanı (POM) (Port Moresby Havalimanı) Port Moresby’e hizmet eden ana havalimanı. Burası adaya hizmet eden çok önemli bir havalimanı olmasına rağmen şehirden havalimanına gitmek için bir toplu taşıma seçeneğiniz yok.

Her ne kadar şehirde PMV (Public Motor Vehicles) denilen ve dolmuş mantığında işleyen araçlar dolaşsa da bu araçlar özellikle Port Moresby’de turistler tarafından çeşitli gerekçelerle tercih edilmiyor. 

Bu gerekçelerden en önemlisi tabii ki güvenlik. Yine de bu araçları kullanmak istiyorsanız, bu araçlarla ancak havalimanının biraz yakınına gelebileceğinizi ve buradan yürümeniz gerektiğini unutmayın. 

Diğer bir seçeneğiniz shuttle’lar. Bir shuttle rezerve etmek için ya otelinizin resepsiyonuyla iletişime geçebilirsiniz ya da güvenilir bir web sitesini kullanabilirsiniz. Böylece otelinizden bir profesyonel tarafından alınır ve başka hiçbir şeyle uğraşmak zorunda kalmadan havalimanına varmış olursunuz. Havalimanı yaklaşık 8 km uzaklıkta ve yolculuk ortalama 20 dakika sürüyor.

Başka bir seçeneğiniz ise taksi kullanmak. Bir taksi çağırmak için ya otelinizin resepsiyonuyla iletişime geçebilirsiniz ya da yoldan geçen bir taksiyi çevirebilirsiniz. Güvenlik sebebiyle biz kesinlikle ilk seçeneği öneriyoruz. 

Buradaki taksilerde taksimetre bulunmadığı için, yolculuğa başlamadan önce pazarlık gücünüzü göstermelisiniz. Pazarlık etmeyecekseniz bile önden ne kadar ödeyeceğiniz konusunda anlaşın ki, yolculuk bitince kötü bir sürprizle karşılaşmayın. 

Bu yolculuğun bedelini ödemek için cebinizde nakit bulundurun. Muhtemelen taksi şoförünün bozuğu olmayacağı için ne kadar küçük banknot verirseniz sizin için o kadar iyi olur. Uzun soluklu pazarlık ve fiyatta anlaşamama tecrübesine hazır olup kendinizi mümkün olduğunca bu duruma hazırlayın.

Eğer Papua Yeni Gine seyahatinizde bir araç kiraladıysanız ve uçuşunuza bu arabayı teslim ettikten sonra yetişecekseniz işinizin uzaması ihtimaline karşı havalimanına biraz daha erken gidin. Özellikle yüksek sezonda ve Noel tatili zamanlarında burada uzun kuyruklar oluşması çok olası. 

Brisbane Havalimanı’ndan Brisbane Şehir Merkezine Ulaşım

Airtrain, havalimanından Brisbane şehir merkezine ulaşmak için kolay ve hızlı bir seçenek. Tren kalabalık saatlerde her 15 dakikada bir, diğer zamanlarda ise 30 dakikada bir kalkıyor ve seyahat yaklaşık 20 dakika sürüyor. 

Biletinizi terminaldeki bilet gişelerinden alabilirsiniz ya da Translink Go kartı alıp onu kullanabilirsiniz. Fakat biletinizi Airtrain web sitenizden alırsanız dönüş bileti için ekstra bir bedel ödemiyorsunuz. Tren hafta içi 05.04 – 22.04 zaman aralığında hafta sonları ise 06.04 – 22.04 arası çalışıyor.

Havalimanından şehir merkezine gitmenin en kolay yolu bir taksi tutmak. BNE Havalimanı’nda hem iç hatlarda hem de dış hatlarda üzeri kapalı taksi durakları bulunuyor. Kalabalık saatlerde bu duraklarda müşterilere yardım eden çalışanlar da var. İç hatlardaki taksi durağı hemen terminal binasının önünde konumlanırken, dış hatlardaki taksi durağı ise geliş ikinci katta, kapıdan çıkar çıkmaz solda konumlanıyor. 

Normal trafik koşullarında 20 dakikalık bir yolculuk sonrasında şehir merkezine ulaşılıyor. Taksi bedeline çevre yolu bedeli ve havalimanı vergisi eklendiğini hatırlatmakta fayda var.

Brisbane Airport, paylaşımlı transfer servislerini çok uzun zamandır destekliyor. Uber, Didi, Ola ve Sheba aplikasyonlarından çağırdığınız araçlar, sizi havalimanında kendine ayrılmış özel bölümünde bekliyor. Havalimanındaki yön işaretlerini takip ederek, bu tip araçlara ayrılmış özel bekleme alanına gidebilirsiniz. Taksi bedelinde olduğu gibi Uber tipi hizmetlere de çevre yolu bedeli ve havalimanı vergisi eklendiğini hatırlatmakta fayda var.

Bunlara ek olarak Brisbane Havalimanı’nda, kapıdan kapıya servis hizmeti veren Con-X-ion firmasının da hizmetini satın alabilirsiniz. Hem iç hatlardan hem de dış hatlardan binebileceğiniz bu servis sizi havalimanından alıp otelinizin kapısına kadar götürüyor. Her terminalde kendi bilet gişesi olan firmanın biletleri ayrıca çevrimiçi olarak da satın alınabiliyor.

Port Moresby Brisbane uçak bileti ile ilgili sorular

  • TURNA, bu kadar ucuz uçuş fiyatlarını nasıl bulur?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz uçak biletleri bulmanızı sağlar.
  • Port Moresby şehrinden Brisbane şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Port Moresby üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Jackson Fld Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Brisbane Havalimanı.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: