Oslo Longyearbyen Uçak Bileti
Turna.com'da

Oslo Longyearbyen Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanı
Svalbard Havalimanı

Oslo Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Longyearbyen Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Air Baltic
direkt-uçuş - 1s
11 Haziran 2024, Salı 09:55
Eurowings
1 aktarmalı - 4s 35d
24 Haziran 2024, Pazartesi 09:45
Eurowings
direkt-uçuş - 1s 25d
13 Mayıs 2024, Pazartesi 13:15
Pegasus
1 aktarmalı - 23s
26 Nisan 2024, Cuma 14:40
Pegasus
1 aktarmalı - 19s 40d
22 Mayıs 2024, Çarşamba 14:40
Pegasus
1 aktarmalı - 12s 20d
25 Nisan 2024, Perşembe 12:40
Icelandair
direkt-uçuş - 2s 55d
08 Temmuz 2024, Pazartesi 13:50
Eurowings
1 aktarmalı - 8s
22 Mayıs 2024, Çarşamba 12:15
Pegasus
2 aktarmalı - 27s 50d
26 Nisan 2024, Cuma 14:40
Wideroe
1 aktarmalı - 3s 35d
09 Temmuz 2024, Salı 06:00

Oslo Longyearbyen uçuşu ile ilgili bilgiler

Kuzey Buz Denizi olarak da bilinen Arktik Okyanusu'nda Norveç'e bağlı takımadalardan biri olan Longyearbyen dünyanın en kuzeydeki yerleşimi. Kentin Kuzey Kutbuna yakın konumundan dolayı ekim sonu-şubat ortası arasında gece yaşanırken, nisan ortası-ağustos ortası arası gündüz yaşanıyor. Adada hakim olan iklim tundra türünde ve oldukça soğuk bir yıl geçirmesine neden oluyor. Düşük hava sıcaklığına rağmen şehir yaz ve kış aylarında çok sayıda turisti ağırlıyor. Kar motosikletleri kış aylarında hem ticari hem de eğlence faaliyetleri için yoğun olarak kullanılıyor.

Oslo’dan Longyearbyen’e yapılan uçuşlar turistik ve iş gezisi amaçlı tercih ediliyor. Longyearbyen’de görülmesi gereken yerler arasında Spitsbergen Hava Gemisi Müzesi, Norveç Kilisesi'nin Svalbard Kilisesi, Svalbard Müzesi, Arktik Film Festivali bulunuyor.

Oslo-Longyearbyen arası seferlerde Scandinavian Airlines, Wideroe firmaları aktarmalı uçuşlar yapılıyor. Bu hat üzerinde en sık sefer düzenleyen firma ise Scandinavian Airlines. Oslo’dan Longyearbyen’e yapılan tüm uçuşları turna.com’da inceleyebilir, en avantajlı uçuşu seçebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Oslo Gardermoen Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Oslo Havalimanı'na ulaşım için tren, otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleri kullanılıyor. Oslo Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek yaklaşık 20 dakika sürüyor. Bu nedenle tren ve otobüsle şehir merkezine ulaşmak, oldukça avantajlı.

Oslo şehir merkezinden taksi ile havalimanına gitmenin bedeli ise 55-60 euroya karşılık geliyor. Fiyatı yüksek bulanlar, şöforle pazarlık yaparak, yolculuk için daha uygun bir ücrete anlaşabilir.

Oslo'da araç kiralayarak şehir merkezine gitmek de mümkün. Böyle bir planı olanlar, şehir merkezinde bulunan havalimanı firmaları ile görüşebilir.

Şehir Merkezinden Rygge Moss Havaalanı'na Ulaşım

Şehir merkezi ve Rygge Moss Havaalanı arasında yaklaşık 65 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşım içinse özel otobüs, tren, taksi ya da araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri kullanılabiliyor.
Oslo'da özel otobüs firmalarının araçları veya taksiler sayesinde havalimanına ulaşmak mümkün. Taksi ile yola koyulmadan önce şöforle ücret konusunda pazarlık yapmayı ihmal etmeyin. Araç kiralayarak havalimanına gitmek için de, şehir merkezinde faaliyet gösteren araç kiralama firmalarına başvuruda bulunabilirsiniz.
Ayrıca şehir merkezindeki tren istasyonundan hareket eden trenler ile Rygge tren istasyonuna gelip, buradan tekrar havalimanı servislerini kullanarak, Rygge Moss Havaalanı'na ulaşmak mümkün.

Şehir Merkezinden Torp Sandefjord Havaalanına Ulaşım

Oslo şehir merkezi ve Torp Sandefjord Havaalanı arasında yaklaşık 110 kilometre mesafe bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için otobüs, tren, araç kiralama ve taksi gibi ulaşım seçenekleri kullanılıyor.

Şehir merkezindeki tren istasyonundan sonra havalimanına ulaşmak için Trop istasyonunda inen yolcular, buradan servisler aracılığıyla havalimanına gidebiliyor.

Ayrıca Oslo'dan belirli periyotlarda hareket eden otobüsler de, havalimanına ulaşım için oldukça rahat bir alternatif.

Taksiyi pahalı bulduğu için tercih etmeyenler de araba kiralama yoluna giderek, daha hızlı ve konforlu bir yolculuk yapabilir. Bu aşamada kendisi için en uygun aracı seçmek isteyenler, havalimanında ya da şehir merkezinde hizmet veren araç kiralama firmaları ile görüşebilir.

Longyearbyen Svalbard Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Svalbard Havaalanı, bölgenin en büyük yerleşkesi olan Longyearbyen’e 3 km uzaklıkta yer alıyor. 200 araçlık ücretsiz otoparkı bulunan Svalbard Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi, özel araç veya havaalanı otobüsü ile ulaşılabiliyor.

Svalbard Havaalanı’ndan Nybyen ile Longyearbyen’daki otel ve pansiyonlara giden bir otobüs dışında toplu taşıma vasıtası bulunmuyor. Otobüsün hareket saatleri uçakların iniş-kalkış saatlerine göre ayarlanıyor ve her uçuş için Svalbard Havaalanı’ndan şehir merkezine otobüs kaldırılıyor. 

Gelen yolcu terminalinin önünde bekleyen otobüs tüm otel ve pansiyonlara tek tek uğruyor. Ödemeyi Norveç Kronu ile veya kredi kartıyla alıyorlar ama yabancı para birimleri kabul edilmiyor. Longyearbyen Havalimanı ile şehir merkezi arası en fazla 10 dakika sürüyor ve otobüs, oteller dışında Svalbard Müzesi gibi merkezi noktalarda da duruyor.

Otobüs dışında havaalanından Longyearbyen şehir merkezine gitmek için en yaygın kullanılan araç taksi. +47-7902-1305 numaralı telefondan taksi çağırabileceğiniz gibi, havaalanında bekleyen herhangi bir taksi ile de şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ayrıca Svalbard Havaalanı’nda araç kiralama opsiyonu için pek çok güvenilir firmanın ofisi de mevcut. 

Svalbard Havaalanı’ndan şehre ulaşmak için olası bir yöntem de 3 km’lik yolu yürümek veya bisiklet kiralayarak gitmek ama soğuk yanığı ve kutup ayılarının günlük tehlikeler arasında sayıldığı Longyearbyen’da bu riski almaya değmeyebilir.

Oslo Longyearbyen uçak bileti ile ilgili sorular

  • Oslo şehrinden Longyearbyen şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Oslo üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Gardermoen Havalimanı, Moss Rygge Havalimanı, Sandefjord Torp Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Svalbard Havalimanı.
  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: