facebook pageview

En Ucuz İstanbul Chennai Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Flydubai
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s 50d
21 Ekim 2017, Cumartesi 01:45
Flydubai
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s 50d
07 Ekim 2017, Cumartesi 01:45
Flydubai
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s 50d
14 Ekim 2017, Cumartesi 01:45
Kuwait Airways
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s 45d
19 Ekim 2017, Perşembe 03:20
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
06 Aralık 2017, Çarşamba 01:10
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s
22 Eylül 2017, Cuma 01:25
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s
25 Eylül 2017, Pazartesi 01:25
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s
01 Ekim 2017, Pazar 01:25

En Ucuz Chennai Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Jet Airways
Mumbai - Chennai
direkt-uçuş - 2s
25 Ekim 2017, Çarşamba 07:05
Nacil Air India
Delhi - Chennai
direkt-uçuş - 2s 45d
20 Kasım 2017, Pazartesi 06:05
Air Arabia
Dubai - Chennai
direkt-uçuş - 4s
24 Eylül 2017, Pazar 22:10
Srilankan Airlines
Colombo - Chennai
direkt-uçuş - 1s 20d
27 Eylül 2017, Çarşamba 08:40
Flydubai
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 8s 50d
21 Ekim 2017, Cumartesi 01:45
Onur Air
İzmir - Chennai
2 aktarmalı - 12s
02 Aralık 2017, Cumartesi 12:00
Qatar Airways
Ankara - Chennai
2 aktarmalı - 12s 55d
12 Ekim 2017, Perşembe 14:00
Etihad Airways
Londra - Chennai
1 aktarmalı - 11s 55d
01 Kasım 2017, Çarşamba 14:05

Chennai, Hindistan

'' Hindistan’nın Otomobil Başkenti
Chennai

Tamilce veya Madras olarak da bilinen, Hindistan'ın dördüncü büyük metropolü ve Tamil Nadu Eyâleti’nin başkenti olan Chennai, Bengal Körfezi'nin Coromandel Sahilinde ve Hindistan'ın güneydoğusunda yer alıyor.

Dünyanın en yüksek nüfuslu 34. metropoliten yerleşim merkezi olan Chennai, Hindistan'ın üçüncü en büyük endüstriyel ve ticari merkezi olduğu gibi ve aynı zamanda kültürel mirası ve tapınak mimarisiyle de biliniyor. Hindistan'da üretilen otomobillerin büyük kısmının burada imal edilmesi nedeniyle, Chennai, Hindistan'ın otomobil başkenti olarak da kabul ediliyor ve “Güney Asya'nın Detroiti” olarak da anılıyor.

Tarihi

İngiliz koloni döneminde Madras olarak bilinen Chennai, tekrar Hindistan egemenliği altına girdiğinde bölgede yaşayan köklü kabilelerden birinin adından ilham alınarak Chennai olarak değiştirilmiş. Hindistan'ın güneydoğusundaki Bengal Körfezi'nin Coromandel sahilinde yer alan 368 yıllık tarihi şehir, ülkenin en büyük üçüncü endüstriyel ticaret merkezi. Chennai aynı zamanda Güney Hindistan'a özgü klasik müzik ve dans gösterilerinin doğduğu yer olarak kabul ediliyor. Delhi ve Mumbai’den sonra Hindistan’ın en fazla ziyaret edilen şehirleri arasında yer alan kent, Hindistan’ın güney kıyılarını keşfe çıkan turistlerin ilk durağı. Göz alıcı mimarileriyle büyüleyici bir atmosfer yaratan tarihi tapınakları ve kültür-sanat hayatının canlılığı Chennai’yi özel kılıyor.

Gezilecek Yerler

Deniz kıyısında yer alan Chennai, ziyaretçilerine Hindistan'ın modern ve kozmopolit yönünü keşfederken aynı zamanda hâlâ sıkı sıkıya bağlı kalınan Tamil gelenekleri ve tarihi tapınaklar eşliğinde doyurucu, etnik bir deneyim de yaşatıyor.

Hz. İsa'nın 12 Havarisinden biri olan ve MS. 78 yılında kentte öldüğü söylenen Aziz Thomas'ın mezarı Aziz Thomas Ulusal Mabedi, 16. yüzyılda Portekizliler tarafından küçük bir tapınak olarak inşa edilmiş. Göz alıcı rengârenk vitraylarla süslü camlarında Aziz Thomas'ın hikâyesinin anlatıldığı yapı, 1896 yılında restore edilerek, büyük bir kiliseye dönüştürülmüş. 1795 yılında Wallajah ailesi tarafından inşa ettirilen ve Wallajah Cami olarak da bilinen Büyük Cami, ağaç ve çelik malzeme kullanılmadan tamamen gri granitten inşa edilmiş. Simetrik göz alıcı dış yüzeyi, iç dekorasyonu ve göz alıcı iki minaresi ile tam bir mimarlık harikası olarak gösteriliyor. Hindu dini mensubu olmayanların içeri girip ziyaret etmelerine izin verilen sayılı mekânlardan biri olan Kapaleeswarar Tapınağı, MS. 1250 yılında Lord Shiva'nın onuruna inşa edilmiş. Dravidian tapınak mimarisinin en göz alıcı örneklerinden biri olan yapıda 37 metre uzunluğunda bir giriş köprüsü ve Saivaite Azizleri'ne ait 63 göz alıcı heykel yer alıyor.

1640’ta İngilizlerin Hindistan'a inşa ettikleri ilk yapı olan Aziz George Kalesi, devlet ofislerine ve müzelere ev sahipliği yapan nostaljik bir malikâne görünümünde, Bengal Körfezi'ne tepeden bakan göz alıcı bir yapı. Kale içerisinde yer alan Kale Müzesi ve Hindistan Arkeolojik Araştırma Kurumu’nun yanı sıra, 1680’de inşa edilerek Hindistan'daki ilk İngiliz ve Doğu'daki ilk Anglikan kilisesi olma özelliğine sahip olan Azize Mary Kilisesi bulunuyor.

Alwar Azizleri tarafından MS. 8. yüzyılda Pallavar Hanedanlığı döneminde inşa edilen ve Chennai'de bulunan en eski tapınak olan Parthasarathy Tapınağı ve çevresindeki Parthasarathy Gölü ile Venkatakrishnan, Rukmani, Balaraman, Satyaki, Anirudha, Pradyumna, Rama, Lakshmana, Barata, Sita, Shatrugna, Varadaraja ve Hanuman gibi birçok kutsal tanrı mabedine de ev sahipliği yapıyor.

 

Hükümet Müzesi, 18. yüzyıla ait bir ulusal tapınak alanının üzerine kurulmuş Güney Hindistan'ın koloni dönemi mimarisine sahip en göz alıcı yapı. İçerisinde Connemara Halk Kütüphanesi'nin ve Ulusal Sanat Müzesi'nin bulunduğu alanda Buddha ve Hindu heykelleri, Ulusal Sanat Galerisi’nde ise, Hindu resim sanatından eski ve yeni dönem örnekler sergileniyor.

Güney Doğu Asya'nın vahşi yaşamı destekleyen en büyük doğa araştırma merkezi olan ve 170 farklı tür vahşi hayvanı doğal ortamında gözlemleme fırsatı sunan Arinjar Anna Zooloji Parkı; Tamil şiirinin ünlü şairlerinden aynı zamanda filozof ve aziz mertebelerine yükselen Thiruvalluvar anısına inşa edilmiş büyüleyici bir yapı olan Valluvar Kottam kentte görebileceğiniz diğer yerler arasında.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Hint mutfağında yer alan öğelerden farklı olarak, Chennai'yi de içerisine alan Güney Hindistan mutfağı, ülkenin kuzeyinde geçerli olan mutfaktan tarihsel ve iklimsel değişkenlerden dolayı farklılık gösteriyor. Güney Hindistan mutfağında daha az et daha fazla sebze, meyve ve pirinç dolayısıyla vejetaryen spesiyaller tüketiliyor.

​Kente özgü el dokuması ipek kumaşlar, rengârenk geleneksel kostümler, değerli ve yarı değerli taşlardan göz alıcı mücevherler, Hint baharatları, parfüm, İran halıları, gümüş eşyalar ve deri aksesuarlar ile nadir bulunan kitap baskıları ve ikinci el kitaplar alınabilir.

Ulaşım

Lufthansa ile Frankfurt, Emirates ile Dubai, Athiad ile Abu Dabi, Qatar ile Doha ve Gulf Air ile Bahreyn aktarmalı olarak yaklaşık 9 saatlik bir uçuş süresinin ardından Chennai'ye ulaşım mümkün. Şehir merkezine 19 km mesafede bulunan Chennai Uluslararası Havaalanı’ndan kente, otobüs, tren, taksi, shuttle veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Chennai Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 31/28
weather forecast icon for 30,84 degrees
icon temperature 31/27
weather forecast icon for 31,30 degrees
icon temperature 29/24
weather forecast icon for 29,22 degrees
icon temperature 31/26
weather forecast icon for 31,16 degrees
icon temperature 31/25
weather forecast icon for 30,95 degrees
x
Chennai Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Chennai etrafındaki yerleri keşfet

 • Tirupati

  Tirupati

 • Pondicherry

  Pondicherry

 • Cuddapah

  Cuddapah

 • Salem

  Salem

 • Thanjavur

  Thanjavur

 • Bengaluru

  Bengaluru

 • Puttaparthi

  Puttaparthi

 • Jaffna

  Jaffna

 • Vijayawada

  Vijayawada

 • Mysore

  Mysore

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: