facebook pageview

En Ucuz İstanbul Chennai Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Kuwait Airways
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s 35d
23 Aralık 2017, Cumartesi 15:55
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
06 Aralık 2017, Çarşamba 01:10
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
19 Ocak 2018, Cuma 00:15
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
29 Ocak 2018, Pazartesi 00:15
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
18 Ocak 2018, Perşembe 00:15
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
21 Ocak 2018, Pazar 00:15
Air Arabia
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s
24 Şubat 2018, Cumartesi 00:15
Kuwait Airways
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s 35d
10 Ocak 2018, Çarşamba 15:55

En Ucuz Chennai Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nacil Air India
Madurai - Chennai
direkt-uçuş - 1s 5d
27 Ocak 2018, Cumartesi 13:15
Jet Airways
Mumbai - Chennai
direkt-uçuş - 1s 50d
01 Şubat 2018, Perşembe 13:30
Nacil Air India
Delhi - Chennai
direkt-uçuş - 2s 45d
15 Ocak 2018, Pazartesi 12:30
Emirates
Dubai - Chennai
direkt-uçuş - 3s 55d
20 Ocak 2018, Cumartesi 02:50
Nacil Air India
Colombo - Chennai
direkt-uçuş - 1s 20d
07 Şubat 2018, Çarşamba 18:20
Kuwait Airways
İstanbul - Chennai
1 aktarmalı - 7s 35d
23 Aralık 2017, Cumartesi 15:55
Qatar Airways
Ankara - Chennai
2 aktarmalı - 12s 15d
31 Aralık 2017, Pazar 13:55
Onur Air
İzmir - Chennai
2 aktarmalı - 12s
31 Ocak 2018, Çarşamba 12:00

Chennai, Hindistan

'' Hindistan’nın Otomobil Başkenti
Chennai

Tamilce veya Madras olarak da bilinen, Hindistan'ın dördüncü büyük metropolü ve Tamil Nadu Eyâleti’nin başkenti olan Chennai, Bengal Körfezi'nin Coromandel Sahilinde ve Hindistan'ın güneydoğusunda yer alıyor.

Dünyanın en yüksek nüfuslu 34. metropoliten yerleşim merkezi olan Chennai, Hindistan'ın üçüncü en büyük endüstriyel ve ticari merkezi olduğu gibi ve aynı zamanda kültürel mirası ve tapınak mimarisiyle de biliniyor. Hindistan'da üretilen otomobillerin büyük kısmının burada imal edilmesi nedeniyle, Chennai, Hindistan'ın otomobil başkenti olarak da kabul ediliyor ve “Güney Asya'nın Detroiti” olarak da anılıyor.

Tarihi

İngiliz koloni döneminde Madras olarak bilinen Chennai, tekrar Hindistan egemenliği altına girdiğinde bölgede yaşayan köklü kabilelerden birinin adından ilham alınarak Chennai olarak değiştirilmiş. Hindistan'ın güneydoğusundaki Bengal Körfezi'nin Coromandel sahilinde yer alan 368 yıllık tarihi şehir, ülkenin en büyük üçüncü endüstriyel ticaret merkezi. Chennai aynı zamanda Güney Hindistan'a özgü klasik müzik ve dans gösterilerinin doğduğu yer olarak kabul ediliyor. Delhi ve Mumbai’den sonra Hindistan’ın en fazla ziyaret edilen şehirleri arasında yer alan kent, Hindistan’ın güney kıyılarını keşfe çıkan turistlerin ilk durağı. Göz alıcı mimarileriyle büyüleyici bir atmosfer yaratan tarihi tapınakları ve kültür-sanat hayatının canlılığı Chennai’yi özel kılıyor.

Gezilecek Yerler

Deniz kıyısında yer alan Chennai, ziyaretçilerine Hindistan'ın modern ve kozmopolit yönünü keşfederken aynı zamanda hâlâ sıkı sıkıya bağlı kalınan Tamil gelenekleri ve tarihi tapınaklar eşliğinde doyurucu, etnik bir deneyim de yaşatıyor.

Hz. İsa'nın 12 Havarisinden biri olan ve MS. 78 yılında kentte öldüğü söylenen Aziz Thomas'ın mezarı Aziz Thomas Ulusal Mabedi, 16. yüzyılda Portekizliler tarafından küçük bir tapınak olarak inşa edilmiş. Göz alıcı rengârenk vitraylarla süslü camlarında Aziz Thomas'ın hikâyesinin anlatıldığı yapı, 1896 yılında restore edilerek, büyük bir kiliseye dönüştürülmüş. 1795 yılında Wallajah ailesi tarafından inşa ettirilen ve Wallajah Cami olarak da bilinen Büyük Cami, ağaç ve çelik malzeme kullanılmadan tamamen gri granitten inşa edilmiş. Simetrik göz alıcı dış yüzeyi, iç dekorasyonu ve göz alıcı iki minaresi ile tam bir mimarlık harikası olarak gösteriliyor. Hindu dini mensubu olmayanların içeri girip ziyaret etmelerine izin verilen sayılı mekânlardan biri olan Kapaleeswarar Tapınağı, MS. 1250 yılında Lord Shiva'nın onuruna inşa edilmiş. Dravidian tapınak mimarisinin en göz alıcı örneklerinden biri olan yapıda 37 metre uzunluğunda bir giriş köprüsü ve Saivaite Azizleri'ne ait 63 göz alıcı heykel yer alıyor.

1640’ta İngilizlerin Hindistan'a inşa ettikleri ilk yapı olan Aziz George Kalesi, devlet ofislerine ve müzelere ev sahipliği yapan nostaljik bir malikâne görünümünde, Bengal Körfezi'ne tepeden bakan göz alıcı bir yapı. Kale içerisinde yer alan Kale Müzesi ve Hindistan Arkeolojik Araştırma Kurumu’nun yanı sıra, 1680’de inşa edilerek Hindistan'daki ilk İngiliz ve Doğu'daki ilk Anglikan kilisesi olma özelliğine sahip olan Azize Mary Kilisesi bulunuyor.

Alwar Azizleri tarafından MS. 8. yüzyılda Pallavar Hanedanlığı döneminde inşa edilen ve Chennai'de bulunan en eski tapınak olan Parthasarathy Tapınağı ve çevresindeki Parthasarathy Gölü ile Venkatakrishnan, Rukmani, Balaraman, Satyaki, Anirudha, Pradyumna, Rama, Lakshmana, Barata, Sita, Shatrugna, Varadaraja ve Hanuman gibi birçok kutsal tanrı mabedine de ev sahipliği yapıyor.

 

Hükümet Müzesi, 18. yüzyıla ait bir ulusal tapınak alanının üzerine kurulmuş Güney Hindistan'ın koloni dönemi mimarisine sahip en göz alıcı yapı. İçerisinde Connemara Halk Kütüphanesi'nin ve Ulusal Sanat Müzesi'nin bulunduğu alanda Buddha ve Hindu heykelleri, Ulusal Sanat Galerisi’nde ise, Hindu resim sanatından eski ve yeni dönem örnekler sergileniyor.

Güney Doğu Asya'nın vahşi yaşamı destekleyen en büyük doğa araştırma merkezi olan ve 170 farklı tür vahşi hayvanı doğal ortamında gözlemleme fırsatı sunan Arinjar Anna Zooloji Parkı; Tamil şiirinin ünlü şairlerinden aynı zamanda filozof ve aziz mertebelerine yükselen Thiruvalluvar anısına inşa edilmiş büyüleyici bir yapı olan Valluvar Kottam kentte görebileceğiniz diğer yerler arasında.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Hint mutfağında yer alan öğelerden farklı olarak, Chennai'yi de içerisine alan Güney Hindistan mutfağı, ülkenin kuzeyinde geçerli olan mutfaktan tarihsel ve iklimsel değişkenlerden dolayı farklılık gösteriyor. Güney Hindistan mutfağında daha az et daha fazla sebze, meyve ve pirinç dolayısıyla vejetaryen spesiyaller tüketiliyor.

​Kente özgü el dokuması ipek kumaşlar, rengârenk geleneksel kostümler, değerli ve yarı değerli taşlardan göz alıcı mücevherler, Hint baharatları, parfüm, İran halıları, gümüş eşyalar ve deri aksesuarlar ile nadir bulunan kitap baskıları ve ikinci el kitaplar alınabilir.

Ulaşım

Lufthansa ile Frankfurt, Emirates ile Dubai, Athiad ile Abu Dabi, Qatar ile Doha ve Gulf Air ile Bahreyn aktarmalı olarak yaklaşık 9 saatlik bir uçuş süresinin ardından Chennai'ye ulaşım mümkün. Şehir merkezine 19 km mesafede bulunan Chennai Uluslararası Havaalanı’ndan kente, otobüs, tren, taksi, shuttle veya araç kiralayarak ulaşabilirsiniz.

Chennai Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 28/26
weather forecast icon for 28,18 degrees
icon temperature 27/26
weather forecast icon for 27,08 degrees
icon temperature 28/26
weather forecast icon for 27,79 degrees
icon temperature 29/22
weather forecast icon for 28,80 degrees
icon temperature 29/21
weather forecast icon for 28,76 degrees
x
Chennai Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Chennai etrafındaki yerleri keşfet

 • Tirupati Uçak Bileti

  Tirupati

 • Pondicherry Uçak Bileti

  Pondicherry

 • Cuddapah Uçak Bileti

  Cuddapah

 • Salem Uçak Bileti

  Salem

 • Thanjavur Uçak Bileti

  Thanjavur

 • Bengaluru Uçak Bileti

  Bengaluru

 • Puttaparthi Uçak Bileti

  Puttaparthi

 • Jaffna Uçak Bileti

  Jaffna

 • Vijayawada Uçak Bileti

  Vijayawada

 • Mysore Uçak Bileti

  Mysore

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: