Lahore Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Lahore 2.082,39 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Şubat
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Lahore Uçak Bileti Fiyatları

Lahore varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pegasus
2 aktarmalı - 32s 5d
16 Eylül 2021, Perşembe 21:45
Pegasus
3 aktarmalı - 40s 5d
04 Ağustos 2021, Çarşamba 13:45
Pegasus
2 aktarmalı - 32s 50d
05 Eylül 2021, Pazar 21:00
Pegasus
3 aktarmalı - 44s 30d
01 Temmuz 2021, Perşembe 09:20
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 18s 20d
01 Temmuz 2021, Perşembe 16:30
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 15s 20d
21 Temmuz 2021, Çarşamba 19:30
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 18s 5d
01 Temmuz 2021, Perşembe 11:15

Lahore Kalkışlı Uçak Seferleri

Lahore uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Oman Air
1 aktarmalı - 29s 20d
09 Eylül 2021, Perşembe 15:40
Qatar Airways
2 aktarmalı - 20s 20d
13 Eylül 2021, Pazartesi 03:50
Emirates
2 aktarmalı - 31s
19 Haziran 2021, Cumartesi 09:00
Pakistan International
2 aktarmalı - 36s 30d
19 Haziran 2021, Cumartesi 00:30
Oman Air
2 aktarmalı - 18s 25d
09 Ağustos 2021, Pazartesi 10:10
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 20s 30d
19 Haziran 2021, Cumartesi 06:50
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 36s 50d
19 Haziran 2021, Cumartesi 06:50
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 55d
18 Haziran 2021, Cuma 06:50

Lahore uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Lahore arasında her gün 5 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Lahore arasında en sık uçulan şehirler olan İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti ve İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Lahore uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Lahore 2.082 TL, Antalya Lahore 2.174 TL ve Ankara Lahore 2.331 TL.

En uygun Lahore uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 91 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Ekim ve Haziran ayları Pakistan, Lahore için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Şubat ve Aralık.

Pakistan'ın kuzeydoğusunda Pencap Eyaleti'nin yönetim merkezi olan Lahor, Pakistan'ın ikinci büyük kenti. Pakistan'ın önemli bir kültür merkezi olan ve dünyanın en yoğun nüfuslu şehirlerinden biri olan Lahor, ekonomik, politik, ulaşım, eğlence ve eğitim merkezi olmaya devam ediyor.

Tarihi

Ravi Irmağı kıyısında, endüstri, ticaret, kültür merkezi olmasının yanı sıra, önemli bir askeri üs olan Lahor, kuruluşu çok eskilere uzanan bir kent. 11. yüzyılda Gaznelilerin, 12. yüzyılda da Gürkanlı Devleti'nin eline geçen ve bu dönemde gelişerek, politik ve kültürel açıdan büyük önem kazanan kent, 1524'de Hint-Moğol İmparatorluğu topraklarına katılmış. İmparatorluğun hükümdarlarından Ekber ve Cihangir, Lahor'da ikamet etmiş. 1765'te, Sih Kralı Ranjit Singh, Lahor'u başkent edinse de kent 1849'da İngiliz egemenliğine girmiş ve 1970'te de Pencap Eyaleti'nin merkezi olmuş. Ülkenin iç kesimlerine uzanan demiryollarının başlangıç noktasını oluşturan kentte altın ve gümüş işlemeciliği son derece gelişmiş. Kurulduğu bölgenin tarıma uygun olmasıyla önemli bir dokuma kenti olmuş. Lahor, bin yıl boyunca uzanan Zengin bir tarihe sahip olmakla beraber bir kültür merkezi olarak da Pencap Üniversitesi ile Batı Pakistan Mühendislik ve Teknik Üniversitesi'ne de ev sahipliği yapıyor.

Gezilecek Yerler

Lahor'da bulunan Padişah Cami, dünyanın en büyük beşinci, Pakistan'ın ise en büyük ikinci camisi. Babür imparatoru Alemgir Şah tarafından yaptırılan bu görkemli cami 100.000'den fazla cemaat kapasitesine sahip. Lahor Kalesi'nin hemen karşısında yükselen cami, şehrin en önemli tarihi eserlerinden biri. Unesco Dünya Mirası Listesi'nde yer alan camiyi özel kılan bir başka neden ise Pakistan'ın milli şairi Muhammed İkbal'in kabrine ev sahipliği yapıyor olması. Ayrıca şair Muhammed İkbal'in Kabri de caminin bahçesinde bulunuyor. Pakistan'ın 5000 yıllık tarihi ise Lahor Müzesi'nde sergileniyor. MÖ. 3000'li yıllardan bugüne uzanan Pakistan tarihine ışık tutan müze, Pakistan'ın en büyük müzesi. 18 ayrı galerisi bulunan müzeyi günde ortalama 5 bin kişi ziyaret ediyor. Altın Cami ya da Sunehri Mescidi, Keşmir Pazarı ile birlikte gezilebilir. Üç altın kubbesi ve dört yanındaki 54 metrelik minareleri ile görkemli bir görüntü çizen bu cami 1753 tarihinde kalma. İnci Camii ise yapımı 5 yıl süren cami 1635 yılında tamamlanmış. Bembeyaz mermerler inci gibi parıldadığı için bu adı almış. Vezir Han Cami ise, kentin tarihi bölgesinde, Delhi Geçidi'nden birkaç yüz metre ileride bulunuyor. Pakistan'daki en güzel camilerden biri olarak gösterilen yapı, Şah Cihan döneminde Vezir Han tarafından 1634 yılında yaptırılmış.

Kentin önemli bir yapısı olan Lahor Kalesi, 1556-1605 yılları arasında Babür imparatoru Ekber Şah tarafından inşa edilmiş. Alemgir Şah tarafından kaleye eklenen ihtişamlı bir kapı olan Alemgir Kapısı'nın dışında askerlerin ve kaleye gelen halkın kullandığı iki kapı daha bulunuyor. Kalenin içerisinde yer alan bir muazzam yapıysa Aynalı Saray. Binlerce ayna ve camın kullanıldığı bu bölüm kaleye 1631 yılında eklenmiş. Saray, aynaların yanı sıra boyamalar ve beyaz mermerleriyle dikkat çekiyor. Lahor Kalesi'nde bunların dışında Divan-ı Avam ve Şah Cihan için özel yaptırılan harem dairesi gibi pek çok bölüm yer alıyor. Unesco Dünya Mirası Listesi'ne alınan kale eşsiz Lahor manzarası ve tarihe ışık tutan yapıları ile kale haftanın her günü ziyarete açık.

Kent merkezinde bulunan Hayvanat Bahçesi, yakınlarında bulunan ve kentin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Shahrah-e-Quaid-e-Azam, eski adı Lawrence Bahçeleri olan Cinnah Bağı ve
Hiran Minar kentin gezilecek diğer yerleri arasında.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Geleneksel Pakistan mutfağında kullanılan temel malzemeler, et, sebze, pirinç, ekmek ve baklagillerden oluşuyor. Pirinç, sade haşlanmış olarak tüketilebileceği gibi, sebze ile kırmızı ve beyaz etlerle birlikte de pişiriliyor. Fakat yemek kültürünün en baskın ve vazgeçilmez unsuru olan baharatlar ise başrolde. Yerel mutfaktan yemekler sunan kentte dünya mutfağından lezzetler sunan restoranlar da mevcut.

Tekstil, bakır-pirinç-gümüşten yapılan el yapımı ürünler, aksesuar ve kilim ağırlıklı dokuma ürünlerini tarihi kentin Keşmir, Chhatta, Dabbi, Anarkali'de bulmak mümkün.

Lahor'a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Lahor arasında direkt uçuş seferleri bulunduğu gibi farklı havayolu şirketlerinin aktarmalı uçuşları bulunuyor. Allama Iqbal Uluslararası Havalimanı'ndan ise kente ulaşım taksi ile mümkün.

Lahore uçak bileti ile ilgili sorular

 • Lahore şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Lahore arasında en sık uçan havayolu firmaları, Saudi Airlines, Emirates, Qatar Airways, Pakistan International ve Flynas. En popüler parkur İstanbul – Lahore olup, Saudi Airlines ve Emirates bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Lahore uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Lahore arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 16 Eylül 2021 tarihinde İstanbul Lahore arasında olup 2.082 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Lahore arasında olup 4.557 TL’dir.
 • Lahore uçakla kaç saat sürer?
  • İstanbul Lahore Uçuşları: 8 saat 55 dakika
  • İzmir Lahore Uçuşları: 10 saat 40 dakika
  • Ankara Lahore Uçuşları: 7 saat 45 dakika
  • Adana Lahore Uçuşları: 9 saat 10 dakika
  • Antalya Lahore Uçuşları: 9 saat 10 dakika
 • Lahore havalimanları nerede?
  Lahore Lahore Havalimanı şehir merkezine 7 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Lahore uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Lahore uçak bileti bulmanızı sağlar.

Lahore Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Lahore Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Islamabad Uçak Bileti
  Islamabad
 • Delhi Uçak Bileti
  Delhi
 • Kabil Uçak Bileti
  Kabil
 • Duşanbe Uçak Bileti
  Duşanbe
 • Osh Uçak Bileti
  Osh
 • Karaçi Uçak Bileti
  Karaçi
 • Semerkand Uçak Bileti
  Semerkand
 • Kathmandu Uçak Bileti
  Kathmandu
 • Taşkent Uçak Bileti
  Taşkent
 • Bişkek Uçak Bileti
  Bişkek
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.