facebook pageview

En Ucuz İstanbul Kathmandu Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
30 Ekim 2017, Pazartesi 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
01 Kasım 2017, Çarşamba 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
02 Kasım 2017, Perşembe 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
03 Kasım 2017, Cuma 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
04 Kasım 2017, Cumartesi 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
05 Kasım 2017, Pazar 00:15
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
06 Kasım 2017, Pazartesi 00:35
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
08 Kasım 2017, Çarşamba 00:35

En Ucuz Kathmandu Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nacil Air India
Delhi - Kathmandu
direkt-uçuş - 1s 40d
21 Aralık 2017, Perşembe 12:55
Flydubai
Tahran - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 20d
20 Ekim 2017, Cuma 15:10
Flydubai
Dubai - Kathmandu
direkt-uçuş - 5s 50d
23 Aralık 2017, Cumartesi 08:50
Malaysia Airlines
Bangkok - Kathmandu
1 aktarmalı - 5s
15 Aralık 2017, Cuma 14:15
Air Arabia
İstanbul - Kathmandu
1 aktarmalı - 8s 45d
30 Ekim 2017, Pazartesi 00:35
Qatar Airways
Ankara - Kathmandu
1 aktarmalı - 11s
27 Ekim 2017, Cuma 21:20
AtlasGlobal
İzmir - Kathmandu
2 aktarmalı - 12s 15d
10 Kasım 2017, Cuma 19:40
Pegasus Airlines
Antalya - Kathmandu
2 aktarmalı - 12s 45d
30 Eylül 2017, Cumartesi 14:00

Kathmandu, Nepal

'' Aşk Şehri Kathmandu 
Kathmandu

Nepal Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri olan Katmandu, Nepal’in kültür, politika ve ticaret merkezi konumunda. Etrafı yüksek dağlarla çevrili şehrin çevresinde ise verimli tarım arazileri üzerinde yükselen çok sayıda Budist ve Hindu tapınağı yer alıyor.

1960’ların hippi kavramıyla özdeşleştirilen Katmandu, sevgi ve barışın simgesi hâline gelerek Aşk Şehri olarak anılmış. Halen 40’tan fazla etnik grubun yaşadığı Katmandu’da 70’ten fazla etnik dil konuşuluyor.


Tarihi

İlk yerleşim izlerinin MÖ. 100’lü yıllarda görüldüğü Katmandu Vadisi’nin yazılı tarihi, MÖ. 7. yüzyıla dek uzanıyor. 12. yüzyılda Mallalar tarafından Kantipur ismiyle kurulan şehrin adı daha sonra tahta sığınaklarla kaplı şehir anlamına gelen Kaasthamandap ile değiştirilmiş ve zamanla günümüzdeki halini almış. 14. yüzyılda Bhaktapur Krallığı’nın yönetimine giren şehir uzun savaşların ardından Prithvi Narahan Şah yönetiminde birleşmiş ve krallıkların başkenti konumuna getirilmiş. 1960’ların Hippilik akımının Freak Street’te büyümesiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Katmandu, eşsiz doğası, zengin kültürü ve farklı yaşam tarzıyla turistik bir merkez hâline gelmiş.

Gezilecek Yerler

Nepal’in en kutsal Budist mabetlerinden biri olan 5. Yüzyıl tarihli Swayambhu Mabedi, devasa Buda heykellerine, yöreye özgü maymunlara ve turistler için hediyelik eşya tezgâhlarına ev sahipliği yapıyor. Dans eden tanrı anlamına gelen Nasal Chowk adını dans eden Shiva heykelinden alıyor. Durbar Meydanı’ın doğusunda yer alan Hanuman Dhoka Geçidi’nden geçilerek ulaşılan ve Hanuman Dhoka Sarayı’nın avlusunda yer alan Nasal Chowk’te Mallalara ait birçok eşya ve sanat eseri bulunuyor. Adını bahçesindeki Narayanhity suyundan alan Narayanhity Kraliyet Sarayı, kraliyet eşyalarının sergilendiği müzeyi de barındırıyor. Machhendranath Tapınağı, Nepal’in en güzel tapınaklarından biri olan ve Asya mimarisine özgü pagoda çatısıyla birçok Bhutan ve Hint yapısına ilham veren Machhendranath Tapınağı yerel halkın milyonlarca Buda tapınağı olarak adlandırdığı bir yapı. Nedeni ise inşası sırasında 1 milyon Buda sembollü kiremidin kullanılmış olması. 1564’te Kral Mahendra Malla tarafından inşa edilen Taleju Tapınağı, yaklaşık 40 metre yüksekliği ve duvarlarındaki insan ve canavar kabartmalarıyla ünlü. Unesco dünya mirası listesine alınan Katmandu Vadisi içerisindeki 7 tapınaktan biri olan Chakra Narayan Tapınağı, Chakranarayan Köyü’nde yer alıyor. En eski Hindu tapınaklarından biri olan yapı 4. yüzyılda inşa edilmiş. Her yıl binlerce Hindu’nun ziyaret ettiği ve birçok Sadu’ya ve Shiva müridine ev sahipliği yapan, kutsal Bagmati Nehri kıyısında kurulu olan Pashupatinath Tapınağı da dünya mirası kabul ediliyor. Dünyanın en büyük ve en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı, pek çok Budist etkinliğinin ve festivalinin düzenlendiği çok özel bir yapı.

Durbar Meydanı, dünya kültür mirası olarak kabul edilen başlı başına bir açıkhava müzesi konumunda. 12. ve 18. Yüzyıllarda eski Nepal kralları tarafından inşa ettirilmiş olan saraylar, tapınaklar, mabetler ve avlularla dolu. Girişinde aslan heykellerinin yer aldığı Eski Kraliyet Sarayı, Kasthamandap Tapınağı, Narayanhity Durbar Müzesi bu meydan içerisinde başlıca görülmesi gereken yerler. 1757’te Mallalar tarafından inşa edilen Kumari Sarayı, en önemli Tanrıça Kumari’nin yaşadığı ve reenkarne olarak yeniden geleceği yer olması bakımından büyük öneme sahip bir mekan.

1920’de yapılan ve şehir merkezinde bulunan Düşler Bahçesi, farklı değişik ağaç ve bitki türünün bulunduğu, sanat galerisi, kafe ve dinlenme alanlarına sahip huzur veren bir park. Kısa adı NAFA olan Nepal Güzel Sanatlar Birliği, başarılı yerel sanatçıların çalışmalarını sergileyen bir galeri olarak Nepallilerin sanat ve kültürlerine verdikleri önemi vurguluyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Katmandu yerel mutfağı, etnik grupların ve çok farklı kültürlerin birleşiminden oluşan fakat yoğun olarak Hint ve Tibet’ten etkilenmiş lezzetlere sahip. Pirinç, sebze, yeşil mercimek ve çok çeşitli baharat temelli olan yemeklerinin en çok tüketilenlerini sayacak olursak: thukpa, alu tama, chop suey, gajar ko halwa, kheer, rasgoola, gulab jamuns, burfi, sewian, momo samosa ve nimki… İçecek olaraksa çay, ayrana benzeyen bir içecek olan lassi, Nepal birası gorkha, Nepal şarabı da denebilecek olan rakshi, Himalaya bölgesi içecekleri chhaang ve tongba.

​Katmandu’dan alınabilecek çok fazla yöresel ürün bulunuyor: İpek ve yün dokuma halı ve kilimler;  kaşmirden dokunmuş ürünler, geleneksel Nepal kıyafetleri ve Tibet rahibi cüppeleri; pirinçten, ahşaptan, seramik ve gümüşten yapılmış süs eşyaları, heykel ve aksesuarlar; el yapımı kâğıt ürünleri, maskeler, khukuri bıçakları, thangkas denilen yerel giysi boyaları; tütsü, baharat, kurutulmuş meyve ve Nepal çayı…

Ulaşım

Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Katmandu arasında direkt uçuş seferleri bulunmakla birlikte Gulf Air, Singapur Airlines, Ethiad Airlines, Korean Airlines, Pakistan ve Qatar Havayolları aktarmalı olarak uçuş seferlerine sahip hava yolu şirketleri. Şehir merkezinden 6 km mesafede bulunan Tribhuvan Uluslararası Havaalanı’ndan otobüs, taksi, auto rickshaws ya da araç kiralayarak kente ulaşım mümkün.

Kathmandu Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 27/19
weather forecast icon for 27,18 degrees
icon temperature 27/19
weather forecast icon for 26,64 degrees
icon temperature 27/20
weather forecast icon for 27,25 degrees
icon temperature 19/11
weather forecast icon for 19,05 degrees
icon temperature 14/10
weather forecast icon for 14,22 degrees
x
Kathmandu Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Kathmandu etrafındaki yerleri keşfet

 • Ramechhap

  Ramechhap

 • Bharatpur

  Bharatpur

 • Meghauli

  Meghauli

 • Janakpur

  Janakpur

 • Lukla

  Lukla

 • Pokhara

  Pokhara

 • Manang

  Manang

 • Muzaffarpur

  Muzaffarpur

 • Baglung

  Baglung

 • Jomsom

  Jomsom

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: