Kathmandu Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Ankara-Kathmandu 2.106,08 TL
Havalimanı
En Ucuz Ay
Mart
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Kathmandu Uçak Bileti Fiyatları

Kathmandu varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Pegasus
2 aktarmalı - 34s 45d
11 Mayıs 2021, Salı 05:40
Pegasus
2 aktarmalı - 34s 45d
09 Mayıs 2021, Pazar 05:40
Pegasus
2 aktarmalı - 34s 25d
12 Mayıs 2021, Çarşamba 06:00
Pegasus
1 aktarmalı - 18s 5d
29 Haziran 2021, Salı 21:45
Pegasus
2 aktarmalı - 34s 55d
12 Mayıs 2021, Çarşamba 05:30
Pegasus
2 aktarmalı - 33s 30d
07 Mayıs 2021, Cuma 06:55
Pegasus
2 aktarmalı - 33s 55d
01 Haziran 2021, Salı 06:30
Pegasus
2 aktarmalı - 34s
20 Mayıs 2021, Perşembe 05:50

Kathmandu Kalkışlı Uçak Seferleri

Kathmandu uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Qatar Airways
2 aktarmalı - 30s 50d
11 Mayıs 2021, Salı 04:35
Air Arabia
2 aktarmalı - 27s 40d
19 Mayıs 2021, Çarşamba 07:55
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 55d
28 Haziran 2021, Pazartesi 07:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 11s 15d
03 Haziran 2021, Perşembe 07:45
Nacil Air India
3 aktarmalı - 21s 50d
24 Mayıs 2021, Pazartesi 15:35
Asia Alpha Airways
2 aktarmalı - 21s 45d
11 Mayıs 2021, Salı 13:00
Asia Alpha Airways
2 aktarmalı - 26s 25d
12 Mayıs 2021, Çarşamba 13:00

Kathmandu uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Kathmandu arasında her gün 29 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Kathmandu arasında en sık uçulan şehirler olan İstanbul, Ankara ve İzmir şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla İstanbul uçak bileti, Ankara uçak bileti ve İzmir uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Kathmandu uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ankara Kathmandu 2.106 TL, İzmir Kathmandu 2.131 TL ve Antalya Kathmandu 2.131 TL.

En uygun Kathmandu uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 53 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Mayıs ve Nisan ayları Nepal, Kathmandu için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Mart ve Ocak.

Nepal Cumhuriyeti'nin başkenti ve en büyük şehri olan Katmandu, Nepal'in kültür, politika ve ticaret merkezi konumunda. Etrafı yüksek dağlarla çevrili şehrin çevresinde ise verimli tarım arazileri üzerinde yükselen çok sayıda Budist ve Hindu tapınağı yer alıyor.

1960'ların hippi kavramıyla özdeşleştirilen Katmandu, sevgi ve barışın simgesi hâline gelerek Aşk Şehri olarak anılmış. Halen 40'tan fazla etnik grubun yaşadığı Katmandu'da 70'ten fazla etnik dil konuşuluyor.


Tarihi

İlk yerleşim izlerinin MÖ. 100'lü yıllarda görüldüğü Katmandu Vadisi'nin yazılı tarihi, MÖ. 7. yüzyıla dek uzanıyor. 12. yüzyılda Mallalar tarafından Kantipur ismiyle kurulan şehrin adı daha sonra tahta sığınaklarla kaplı şehir anlamına gelen Kaasthamandap ile değiştirilmiş ve zamanla günümüzdeki halini almış. 14. yüzyılda Bhaktapur Krallığı'nın yönetimine giren şehir uzun savaşların ardından Prithvi Narahan Şah yönetiminde birleşmiş ve krallıkların başkenti konumuna getirilmiş. 1960'ların Hippilik akımının Freak Street'te büyümesiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Katmandu, eşsiz doğası, zengin kültürü ve farklı yaşam tarzıyla turistik bir merkez hâline gelmiş.

Gezilecek Yerler

Nepal'in en kutsal Budist mabetlerinden biri olan 5. Yüzyıl tarihli Swayambhu Mabedi, devasa Buda heykellerine, yöreye özgü maymunlara ve turistler için hediyelik eşya tezgâhlarına ev sahipliği yapıyor. Dans eden tanrı anlamına gelen Nasal Chowk adını dans eden Shiva heykelinden alıyor. Durbar Meydanı'ın doğusunda yer alan Hanuman Dhoka Geçidi'nden geçilerek ulaşılan ve Hanuman Dhoka Sarayı'nın avlusunda yer alan Nasal Chowk'te Mallalara ait birçok eşya ve sanat eseri bulunuyor. Adını bahçesindeki Narayanhity suyundan alan Narayanhity Kraliyet Sarayı, kraliyet eşyalarının sergilendiği müzeyi de barındırıyor. Machhendranath Tapınağı, Nepal'in en güzel tapınaklarından biri olan ve Asya mimarisine özgü pagoda çatısıyla birçok Bhutan ve Hint yapısına ilham veren Machhendranath Tapınağı yerel halkın milyonlarca Buda tapınağı olarak adlandırdığı bir yapı. Nedeni ise inşası sırasında 1 milyon Buda sembollü kiremidin kullanılmış olması. 1564'te Kral Mahendra Malla tarafından inşa edilen Taleju Tapınağı, yaklaşık 40 metre yüksekliği ve duvarlarındaki insan ve canavar kabartmalarıyla ünlü. Unesco dünya mirası listesine alınan Katmandu Vadisi içerisindeki 7 tapınaktan biri olan Chakra Narayan Tapınağı, Chakranarayan Köyü'nde yer alıyor. En eski Hindu tapınaklarından biri olan yapı 4. yüzyılda inşa edilmiş. Her yıl binlerce Hindu'nun ziyaret ettiği ve birçok Sadu'ya ve Shiva müridine ev sahipliği yapan, kutsal Bagmati Nehri kıyısında kurulu olan Pashupatinath Tapınağı da dünya mirası kabul ediliyor. Dünyanın en büyük ve en önemli Budist tapınaklarından biri olan Boudhanath Tapınağı, pek çok Budist etkinliğinin ve festivalinin düzenlendiği çok özel bir yapı.

Durbar Meydanı, dünya kültür mirası olarak kabul edilen başlı başına bir açıkhava müzesi konumunda. 12. ve 18. Yüzyıllarda eski Nepal kralları tarafından inşa ettirilmiş olan saraylar, tapınaklar, mabetler ve avlularla dolu. Girişinde aslan heykellerinin yer aldığı Eski Kraliyet Sarayı, Kasthamandap Tapınağı, Narayanhity Durbar Müzesi bu meydan içerisinde başlıca görülmesi gereken yerler. 1757'te Mallalar tarafından inşa edilen Kumari Sarayı, en önemli Tanrıça Kumari'nin yaşadığı ve reenkarne olarak yeniden geleceği yer olması bakımından büyük öneme sahip bir mekan.

1920'de yapılan ve şehir merkezinde bulunan Düşler Bahçesi, farklı değişik ağaç ve bitki türünün bulunduğu, sanat galerisi, kafe ve dinlenme alanlarına sahip huzur veren bir park. Kısa adı NAFA olan Nepal Güzel Sanatlar Birliği, başarılı yerel sanatçıların çalışmalarını sergileyen bir galeri olarak Nepallilerin sanat ve kültürlerine verdikleri önemi vurguluyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Katmandu yerel mutfağı, etnik grupların ve çok farklı kültürlerin birleşiminden oluşan fakat yoğun olarak Hint ve Tibet'ten etkilenmiş lezzetlere sahip. Pirinç, sebze, yeşil mercimek ve çok çeşitli baharat temelli olan yemeklerinin en çok tüketilenlerini sayacak olursak: thukpa, alu tama, chop suey, gajar ko halwa, kheer, rasgoola, gulab jamuns, burfi, sewian, momo samosa ve nimki… İçecek olaraksa çay, ayrana benzeyen bir içecek olan lassi, Nepal birası gorkha, Nepal şarabı da denebilecek olan rakshi, Himalaya bölgesi içecekleri chhaang ve tongba.

​Katmandu'dan alınabilecek çok fazla yöresel ürün bulunuyor: İpek ve yün dokuma halı ve kilimler; kaşmirden dokunmuş ürünler, geleneksel Nepal kıyafetleri ve Tibet rahibi cüppeleri; pirinçten, ahşaptan, seramik ve gümüşten yapılmış süs eşyaları, heykel ve aksesuarlar; el yapımı kâğıt ürünleri, maskeler, khukuri bıçakları, thangkas denilen yerel giysi boyaları; tütsü, baharat, kurutulmuş meyve ve Nepal çayı…

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Katmandu arasında direkt uçuş seferleri bulunmakla birlikte Gulf Air, Singapur Airlines, Ethiad Airlines, Korean Airlines, Pakistan ve Qatar Havayolları aktarmalı olarak uçuş seferlerine sahip hava yolu şirketleri. Şehir merkezinden 6 km mesafede bulunan Tribhuvan Uluslararası Havaalanı'ndan otobüs, taksi, auto rickshaws ya da araç kiralayarak kente ulaşım mümkün.

Kathmandu uçak bileti ile ilgili sorular

 • Kathmandu şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Kathmandu arasında en sık uçan havayolu firmaları, Qatar Airways, Türk Hava Yolları, Flydubai, Nacil Air India ve Air Arabia. En popüler parkur İstanbul – Kathmandu olup, Qatar Airways ve Türk Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Kathmandu uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Kathmandu arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 11 Mayıs 2021 tarihinde Ankara Kathmandu arasında olup 2.106 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise İstanbul Kathmandu arasında olup 3.785 TL’dir.
 • Kathmandu uçakla kaç saat sürer?
  • Ankara Kathmandu Uçuşları: 10 saat 20 dakika
  • İstanbul Kathmandu Uçuşları: 7 saat 5 dakika
  • Dalaman Kathmandu Uçuşları: 11 saat 25 dakika
  • Antalya Kathmandu Uçuşları: 11 saat 45 dakika
  • İzmir Kathmandu Uçuşları: 9 saat 35 dakika
 • Kathmandu havalimanları nerede?
  Kathmandu Tribhuvan Havalimanı şehir merkezine 4 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Kathmandu uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Kathmandu uçak bileti bulmanızı sağlar.

Kathmandu Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Kathmandu Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Dakka Uçak Bileti
  Dakka
 • Delhi Uçak Bileti
  Delhi
 • Lahore Uçak Bileti
  Lahore
 • Islamabad Uçak Bileti
  Islamabad
 • Mumbai Uçak Bileti
  Mumbai
 • Kabil Uçak Bileti
  Kabil
 • Chiang Mai Uçak Bileti
  Chiang Mai
 • Goa Uçak Bileti
  Goa
 • Bengaluru Uçak Bileti
  Bengaluru
 • Osh Uçak Bileti
  Osh

Kathmandu Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Kathmandu uçak bileti için Kathmandu uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Kathmandu uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Ankara - Kathmandu 2.106,08
İzmir - Kathmandu 2.131,08
Antalya - Kathmandu 2.131,08
Adana - Kathmandu 2.225,81
Dalaman - Kathmandu 2.233,42
İstanbul - Kathmandu 2.254,03
Bodrum - Kathmandu 2.640,30
Trabzon - Kathmandu 3.181,61
Samsun - Kathmandu 3.864,44
Malatya - Kathmandu 7.020,38
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.