facebook pageview

En Ucuz Washington Delhi Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Delta Air Lines
Washington - Delhi
1 aktarmalı - 14s 18d
20 Aralık 2017, Çarşamba 07:35
All Nippon Airways
Washington - Delhi
1 aktarmalı - 23s 15d
22 Eylül 2017, Cuma 12:20

En Ucuz Delhi Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nacil Air India
Amritsar - Delhi
direkt-uçuş - 1s 5d
22 Kasım 2017, Çarşamba 06:50
Air Arabia
Dubai - Delhi
direkt-uçuş - 3s 15d
28 Eylül 2017, Perşembe 13:10
Air Manas
Moskova - Delhi
1 aktarmalı - 10s 50d
21 Ekim 2017, Cumartesi 11:10
Pegasus Airlines
İstanbul - Delhi
1 aktarmalı - 11s 10d
23 Kasım 2017, Perşembe 20:15
Air Arabia
Tahran - Delhi
1 aktarmalı - 5s 20d
20 Ekim 2017, Cuma 14:30
Aeroflot
Antalya - Delhi
1 aktarmalı - 9s 30d
27 Ekim 2017, Cuma 19:00
Onur Air
İzmir - Delhi
2 aktarmalı - 9s 15d
28 Kasım 2017, Salı 18:55
Onur Air
Adana - Delhi
2 aktarmalı - 11s 30d
14 Kasım 2017, Salı 11:55

Delhi, Hindistan

'' Hindistan'ın Büyüsü
Delhi

Hindistan’ın en büyük ikinci metropolü olan Delhi, çağlar boyunca farklı uygarlıkların izlerini taşıyan önemli bir yerleşim yeri oldu. Yamuna Nehri’nin kıyısında kurulu olan kent, MÖ 6. Yüzyıldan beri yaşamın devam ettiği, insanlık tarihine tanıklık eden kentlerden biri.

Orta Çağ boyunca farklı Hint devletlerinin başkenti unvanını taşıyan Delhi, günümüzde 17 milyona yaklaşan nüfusu ile ülkenin en önemli ticaret, ulaşım, bilim, kültür ve sanat merkezleri arasında gösteriliyor. Babür İmparatorluğu’na da başkentlik yapan Delhi, birçok antik kent, tarihi alan ve arkeolojik esere sahip.

Hindistan’ın dört bir yanından Delhi’ye yaşanan göçlerin etkisiyle farklı kültür ve etnik kökende insanların bir arada yaşadığı karışık bir görünüme kavuşan Delhi, bu karmaşanın içerisinde gösterdiği uyum ile ziyaretçilerini etkiliyor.

Delhi Gezilecek Yerler

Delhi gezilecek yerler, tarihin farklı dönemlerinde bölgeye egemen olan devletlerin izlerini taşıyan çok sayıda arkeolojik kalıntı ve yerleşimden oluşuyor. Yeni Delhi’den önce şehrin etrafını saran ve Kızıl Kale’nin batısından başlayan surlar yıkıntılar halinde ziyarete açık. Surlar üzerindeki Keşmir Kapısı ve savaşta ölen İngiliz askerlerin anısını yaşatan Sabzi Mandi görülmeye değer.

Kızıl Kale ismini yapıldığı taşların renginden alıyor. Moğol İmparatoru Şah Cihan döneminde, 1648 yılında yaptırılan kale önü ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle yılın her dönemi tam anlamıyla ana baba günü. Yabancı konuklara bir şeyelr satmak için bekleyen seyyar satıcılar, gönüllü rehberler, cambazlar, büyücüler, falcılar ve panayırı andıran çadırlar kale önünde görsel şölen yaşatıyor.

Tüm karmaşa ve gürültüyü aşarak içerisine adım atılan Kızıl Kale, ilk andan itibaren ziyaretçilerini etkisi altına alıyor. Geniş bahçeler, yeşil alanlar, sessiz ve sakin ortam bir anda farklı bir dünyaya geçme hissi yaşatıyor. Yamuna Nehri’nin yanından aktığı Kızıl Kale’nin içerisinde kraliyet hamamı, divan-has, ana giriş kapısı Lahore de görülecekler arasında.

Jaipur sultanı Mihrace II. Jai Singh’in rasathane hizmeti görmesi için yaptırdığı Jantar Mantar’ın inşa tarihi 1725. Üzerinde taşıdığı dev güneş saati en çok ilgi çeken objelerden. Güneş ve ay tutulmalarını incelikle hesaplayan, yıldız yörünge haritalarını gösteren saat oldukça etkileyici.

Eski Delhi’nin en hareketli caddesi olan Chandi Chowk, şehrin kalabalığı, karmaşası ve gürültüsüne tanıklık etmek için en iyi duraklardan biri. Yeni Delhi’nin geniş, ferah ve görece sakin caddeleri ile karşılaştırma bile kabul etmeyen cadde, Hindistan’a geldim demek için uğramak zorunda olduğunuz yerler arasında.

Delhi’deki son Hindu kralını yenen Müslümanların bu anı ölümsüzleştirmek adına yaptırdıkları Kutub Minaresi, 1139 yılında inşa edilmiş. 73 metre yüksekliğe sahip olan minare, 5 ayrı kattan oluşuyor.

Hindistan’ın en büyük camisi olan Jama Masjid, Şah Cihan’ın mimari alanındaki en büyük eseri olarak kabul ediliyor. 25 bin kişinin aynı anda namaz kılabildiği cami, 1658 yılında yapılmış.

Farklı inanç gruplarının ibadethanelerinin yan yana sıralandığı Delhi, kültürel çeşitliliği ile dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri.

Delhi’ye Nasıl Gidilir

Hindistan’ın en büyük şehirlerinden Delhi’ye İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçak seferi bulunuyor. Delhi uçak bileti seçeneklerine göz atarak şehri keşfetmek için ilk adımı atabilirsiniz.

Dünyanın mozaiğini yansıtan, karmaşası ve hareketiyle tanınan Delhi, yeni bir dünya görüşü ve farklı bir pencere açmak için en doğru seyahat rotalarından biri. Bu gizemli kenti keşfetmek için hemen şimdi harekete geçin!

Delhi Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 33/23
weather forecast icon for 32,51 degrees
icon temperature 25/23
weather forecast icon for 24,90 degrees
icon temperature 26/23
weather forecast icon for 25,77 degrees
icon temperature 29/24
weather forecast icon for 28,96 degrees
icon temperature 30/24
weather forecast icon for 30,16 degrees
x
Delhi Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Delhi etrafındaki yerleri keşfet

 • Muzaffarnagar

  Muzaffarnagar

 • Agra

  Agra

 • Gorakhpur

  Gorakhpur

 • Udaipur

  Udaipur

 • Dehra Dun

  Dehra Dun

 • Raipur

  Raipur

 • Pantnagar

  Pantnagar

 • Jaipur

  Jaipur

 • Chandigarh

  Chandigarh

 • Simla

  Simla

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: