Azerbaycan Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Bakü 832,83 TL
En Ucuz Ay
Mayıs
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Azerbaycan için en uygun fiyatları gör

Pegasus
1 aktarmalı - 15s 35d
13 Haziran 2021, Pazar 11:30
Pegasus
1 aktarmalı - 18s 30d
13 Mayıs 2021, Perşembe 19:05
Pegasus
1 aktarmalı - 29s 40d
02 Temmuz 2021, Cuma 07:55
Pegasus
1 aktarmalı - 14s 45d
05 Temmuz 2021, Pazartesi 22:50
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 12s 35d
22 Haziran 2021, Salı 05:55
Pegasus
1 aktarmalı - 7s 25d
09 Temmuz 2021, Cuma 06:10
Pegasus
1 aktarmalı - 7s 20d
04 Haziran 2021, Cuma 06:15
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 6s 50d
15 Haziran 2021, Salı 06:45
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 27s
17 Haziran 2021, Perşembe 10:35
Pegasus
2 aktarmalı - 20s 50d
05 Temmuz 2021, Pazartesi 21:40
Pegasus
1 aktarmalı - 22s 35d
05 Temmuz 2021, Pazartesi 15:00
Azerbaycan Hava Yolları
direkt-uçuş - 3s
02 Temmuz 2021, Cuma 15:30

Azerbaycan uçuşu ile ilgili bilgiler

Ucuz Azerbaycan uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde İstanbul Azerbaycan 833 TL, İzmir Azerbaycan 993 TL ve Adana Azerbaycan 1.024 TL.

En uygun Azerbaycan uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 62 gün öncesinden biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Şubat, Mart ve Ağustos ayları Azerbaycan için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Mayıs, Temmuz ve Ocak.

Türkiye Azerbaycan arasında her gün 1962 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Azerbaycan arasında en sık uçulan şehirler: Ankara, İzmir ve İstanbul. Azerbaycan içinde en çok uçulan şehirler Bakü, Gence ve Nahçıvan.

Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesiştiği noktada, Kafkasya üzerinde kurulu olan Azerbaycan, zengin petrol ve doğalgaz yataklarından sağladığı gelirle son yıllarda büyük bir dönüşüm içerisinde. Lüks ve çok katlı yapılar, görkemli anıt ve heykeller, tarihi ve doğal güzellikleri ile ülkenin dört bir yanında farklı beklentileri karşılayacak çok sayıda alternatif bulunuyor.

'İki devlet bir millet' anlayışı ile Türklerin oldukça sıcak karşılandığı ülkede Türkiye'ye duyulan saygı ve özlem, kendini misafirperverlikle gösteriyor. Müslümanların çoğunlukta olduğu ülkeler içerisinde tiyatro, opera ve bale gibi sanatların ilk görüldüğü ülkelerden biri olan Azerbaycan, zengin kültürel birikime sahip.

Ülkenin zengin kültürel birikiminde geçmişte yaşanan komünist dönemin etkisi var. İnsanlık tarihinin Taş Devri'ne kadar uzandığı ülkede çok sayıda farklı etnik unsur bir arada yaşıyor.

Azerbaycan Gezilecek Yerler

Ülkenin batı bölümünde, Hazar Denizi kıyısında uzanan Bakü, Azerbaycan'ın en büyük kenti ve başkenti. Absheron Yarımadası'nın güney bölümündeki şehirde petrol gelirleri ve petrol üretimi hayatın merkezinde yer alıyor. Tarihi İpek Yolu'nun en önemli kavşak noktalarından biri olan şehir, tarih boyunca farklı uygarlıkların yaşadığı, doğunun en yerleşim yerlerinden.

Doğu ile Batı medeniyetinin bir arada görüldüğü Bakü'de yüksek ve modern binalar, batı etkisinin en somut örneği. Tarihi surlar, kaleler ve duvarlar şehrin tarihi geçmişini gözler önüne seriyor. Coğrafi konumu ve kültürel geçmişi nedeniyle İran, Rusya, Türkiye ve Avrupa etkisinde kalan ülkede İslam, Hıristiyan ve Zerdüştlük inancının gelenekleri de bir arada görülebiliyor.

Bakü'de mutlaka görülmesi gereken yapılar arasında Kız Kulesi, Kırık Kule, Shirvanshakhs Sarayı, Ateşgah (Ateshgah) Tapınak Kompleksi, Gobustan Antik Kenti, Azerbaycan Ulusal Edebiyat Müzesi ve Devlet Halı Müzesi bulunuyor.

Azerbaycan'ın en kalabalık ikinci kenti olan Gence, Batı Azerbaycan'ın kavşak noktası. 1700'lü yıllarda Gence Hanlığınınmerkezi olan şehir, 1918 yılında kurulan Azerbaycan Demokratik Cumhuriyeti'nin ilk başkenti. Petrolün keşfedilmesi ve öneminin artmasıyla tahtını Bakü'ye kaptıran şehir aynı zamanda Leyla ile Mecnun mesnevisinin ünlü şairi Nizami'nin de memleketi.

Türkiye'nin Azerbaycan'la sınır komşusu olan Nahçıvan, ülkeye bağlı bir özerk cumhuriyet. Dağlık bir coğrafyada kurulu olan Nahçıvan, muhteşem doğasıyla şehri hayatından kaçmak isteyenleri cezbediyor. Türkiye ile Umut Köprüsü aracılığıyla bağlantı kuran ülkenin dünyaya tek açılma noktası bu yer. Farklı söylence ve efsanelere konu olan Nuh'un Gemisi'nin Nahçıvan'da olduğuna inanılıyor.

Azerbaycan'a Nasıl Gidilir

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ulaşım için birden çok alternatif bulunuyor. Bunlardan en kolay ve kısa olan yöntem havayolu yolculuğu. Türkiye'den Bakü, Gence, Nahçıvan ve Kabala'ya direkt uçuş bulmak mümkün. Bunun için Azerbaycan uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor. Azerbaycan'a kara yolu ve demiryolu ile ulaşım da sağlanıyor. Kars-Tiflis-Bakü demiryolu ve Nahçıvan'a olan karayolu bağlantısı ulaşım için kullanılıyor.

Türkiye'nin doğu komşusu Azerbaycan, duygusal geçmişin beraberinde getirdiği samimi duyguların yanı sıra doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve modern yapısıyla da cezbedici bir destinasyon.

Azerbaycan uçak bileti ile ilgili sorular

 • Azerbaycan uçakla kaç saat sürer?
  • İzmir Bakü Uçuşları: 3 saat
  • Ankara Bakü Uçuşları: 2 saat 20 dakika
  • İstanbul Bakü Uçuşları: 2 saat 40 dakika
  • İstanbul Gence Uçuşları: 2 saat 25 dakika
  • Ankara Gence Uçuşları: 7 saat 5 dakika
 • Azerbaycan ülkesine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Azerbaycan arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Azerbaycan Hava Yolları, Pegasus, Aeroflot ve Ukrayna Hava Yolları. En popüler parkur İstanbul - Bakü olup, Türk Hava Yolları ve Azerbaycan Hava Yolları bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Azerbaycan uçuş fiyatı ne kadar?
  Türkiye ve Azerbaycan arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 13 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Bakü arasında olup 833 TL’dir. En düşük gidiş dönüş uçak bileti ise İstanbul Gence arasında olup 1.679 TL’dir.
 • Azerbaycan ülkesinin en popüler şehirleri hangileri?
  Azerbaycan içinde en çok ziyaret edilen şehirler Bakü, Gence ve Nahçıvan. Bakü şehrine Türkiye'den her gün 1850 sefer, Gence şehrine Türkiye’den her gün 105 sefer, Nahçıvan kentine ise 7 sefer düzenlenir.
 • Azerbaycan için vize gerekiyor mu?
  Azerbaycan vizesine ihtiyaç olup olmadığı ile ilgili detaylı ve güncel bilgilere Azerbaycan Vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Azerbaycan uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Azerbaycan uçak bileti bulmanızı sağlar.

Azerbaycan Şehirleri

En uygun Azerbaycan uçak bileti fiyatı bulmak için gitmek istediğin Azerbaycan şehrine tıkla

 • Bakü Uçak Bileti
  Bakü
 • Gence Uçak Bileti
  Gence

Azerbaycan Yakınındaki Ülkeler

Azerbaycan Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Azerbaycan uçak bileti için Azerbaycan uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Azerbaycan uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Kayseri - Bakü 1.002,28
İstanbul - Gence 1.040,99
Dalaman - Bakü 1.052,99
Erzurum - Bakü 1.079,88
Samsun - Bakü 1.081,12
Adana - Bakü 1.081,12
Bodrum - Bakü 1.111,88
Gaziantep - Bakü 1.116,12
Van - Bakü 1.141,12
İzmir - Bakü 1.141,29
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.