Uçak Bileti

Kara kıta Afrika’nın doğusunda yer alan denize kıyısı olmayan bir ülke olan Uganda, birbirinden önemli ve etkileyici ulusal parkları, şahane doğal güzellikleri, el değmemiş yağmur ormanları, gürül gürül akan şelaleleri ve kültürel dokusuyla öne çıkıyor. Ziyaretçilerine macera ve heyecan dolu bir seyahat fırsatı sunan Uganda, gezilip görülecek yerleriyle sizi bekliyor.

Uganda’da Görebileceğiniz 7 Yer

1. Viktorya Gölü

Tanzanya, Uganda ve Kenya topraklarını kaplayan Viktorya Gölü, 68 bin 800 kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın en büyük ikinci tatlı su gölü. Bölge yaşamına canlılık katan bu devasa su birikintisi etkileyici manzarası ve zengin canlı yaşamıyla görülmeye değer.

2. Murchison Falls National Park

Murchison Falls National Park (Murchison Şelalesi Ulusal Parkı), ülkenin en büyük ulusal parkı. 1952 yılında kurulan ve Uganda’nın kuzeybatısında yer alan Murchison Şelalesi Ulusal Parkı’nda fil, aslan, su aygırı gibi vahşi hayvanların yanı sıra çok sayıda kuş türünü de gözlemleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama

3. Queen Elizabeth National Park

Antiloplar, aslanlar, leoparlar ve filler gibi pek çok hayvan türüne ev sahipliği yapan Queen Elizabeth National Park (Queen Elizabeth Ulusal Parkı), 1952 yılında kuruldu. Safari turları için ülkeye gelenlerin gözde adreslerinden olan bu park, Uganda’nın batı kesiminde konumlanıyor.

4. Bwindi Geçilmez Milli Parkı

El değmemiş ormanlarında çok sayıda canlı ve bitki türünün yaşadığı Bwindi Geçilmez Milli Parkı, 331 kilometrekarelik bir alanı kaplıyor. 1991 yılında ziyarete açılan bu parkı rehberli turlar eşliğinde de gezebilir ve doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

5. Buganda Kral Mezarları

Kasubi şehrinde bulunan Buganda Kral Mezarları, 2001 yılından bu yana UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde. Buganda Krallığı tarafından 13’üncü yüzyılda yapılmaya başlanan ve Kasubi Mezarları ismiyle de bilinen bu mezarlar, günümüzde ülkenin en popüler turistik yerlerinden biri.

6. Kibale National Park

Kibale National Park (Kibale Ulusal Parkı), 776 kilometrekare genişliğinde bir doğa alanı. 1993 yılında ziyarete açılan bu parkta, vahşi yaşamı keşfedebileceğiniz safari turlarının yanı sıra şempanze gözlemciliği yapılan altı kişilik şempanze trekking etkinliğine de katılabilirsiniz.

7. Uganda Museum

Uganda Museum (Uganda Müzesi), ülkenin kültürel ve tarihi geçmişine ait eşyaların ve sanat eserlerinin sergilendiği bir kültür sanat merkezi. Kampala şehrinde 1908 yılında kurulan bu müze, ülkenin kültürel miraslarını görebilmek için harika bir yer.

Eğer siz de doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bu Afrika ülkesini ziyaret etme planları yapıyorsanız, Uganda uçak bileti fırsatlarını inceleyerek, seyahat planlarınıza hız kazandırabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here