Uçak Bileti

Afrika kıtasının en renkli ülkelerinden biri olan Kenya, vahşi yaşama tanıklık edebileceğiniz etkileyici ulusal parkları, bakir doğası, ilginç gelenekleriyle oldukça cezbedici bir coğrafya. Macera dolu gezilerle kendinizi doğanın kollarına bırakabileceğiniz bu ülkede, şehir yaşamının karmaşasından ve yoğun yaşamından uzaklaşıp, bu zaman kadar görmediğiniz hayvan türleri ve bitkilerle dolu bir dünyayı keşfedebilirsiniz. İşte bu Afrika ülkesinde gezebileceğiniz yerlerden bazıları.

Kenya’da Görmeniz Gereken 5 Yer 

1. Masai Mara

Masai yerlilerinin 800 yıllık geçmişlerine ve geleneksel yaşamlarına tanıklık edebileceğiniz Masai Mara Koruma Alanı, ülkenin en popüler ziyaret adreslerinden biri. Doğu Afrika’nın dünyaca ünlü Büyük Göç olayının bitiş noktası olan Masai Mara’da, ormanlar ve sulak arazilerin ortasında devam eden vahşi yaşama ve kabilelerin gizemli dünyasına dair ilginç şeyler öğrenebilirsiniz.

2. Tsavo

Tsavo East National Park ve Tsavo West National Park olmak üzere iki ayrı ulusal parktan oluşan Tsavo, Nairobi ve Mombasa arasında konumlanıyor. Yaklaşık 22 bin kilometrekarelik bir alan üzerine kurulan bu iki park, hem ülkenin hem de dünyanın en büyük milli parklarından. Tsavo East National Park’ta Yatta Yaylası ve Lugard Şelaleleri, Tsavo West Milli Parkı’nda ise Jipe Gölü ve Mzima Springs’i mutlaka görmelisiniz.

Mobil Uygulama

3. Nairobi National Park

Nairobi Milli Parkı, Nairobi şehir merkezinden yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Kara gergedan, aslan, zürafa, zebra, leopar, Afrika antilobu, çita, sırtlan gibi 400’den fazla hayvan türünün yaşadığı bu park, ülkenin en çok ziyaretçi çeken yerlerinden. Kitengela göç koridoru, parkın batı bölümünde yer alan nehri ve sonradan inşa edilen barajıyla pek çok hayvan türüne yaşam alanı olan bu parkı ziyaret etmeden ülkeden ayrılmamalısınız.

4. Malindi

Mombasa’dan sonra ülkenin en büyük ikinci kasabası olan Malindi, 96 kilometre uzunluğundaki kumsalı, palmiyelerle çevrili şahane plajları, koruma altındaki mercan kayalıkları ve enfes doğasıyla göz kamaştıran Malindi Milli Parkı’yla hayranlık uyandırıyor. Ülkenin en çok ilgi gören yerleri arasında bulunan bu sahil kasabasında, yerel geleneklerin; bölgeye gelen kâşif, göçmen ve tüccarların gelenekleriyle uyumlu bir şekilde harmanlanmasına şahitlik edebilirsiniz.

5. Hell’s Gate Ulusal Parkı

Nairobi’nin kuzeybatısında Naivasha Gölü‘nün güneyinde bulunan Hell’s Gate Ulusal Parkı, zebra, antilop, inek, babun ve Thomson ceylanı gibi hayvanların yanı sıra kartal, akbaba, şahin gibi 100’ün üzerinde kuş türüne de ev sahipliği yapıyor. Fotoğraf meraklıları ve kuş gözlemcileri için harika manzaralar saklayan bu ulusal park, huzur dolu atmosferiyle dünyaya bambaşka gözlerle bakmanızı sağlayabilir.

Eğer siz de Afrika’nın bu büyüleyici dünyasını keşfederek unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız, Kenya uçak bileti kampanyalarını değerlendirebilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here