Uçak Bileti

Bütün bir yılın stresini geride bırakıp, sevdiklerimizle birlikte vakit geçireceğimiz yılbaşına sayılı günler kaldı. Tüm yıl devam eden koşturma, iş stresi, aile ve arkadaşlarla geçen inişli çıkışlı günlerin ardından yeni yıla girerken iyisiyle kötüsüyle geçen yılı anmak, sevdiklerimizle zaman geçirmek için iyi bir seyahat fırsatı yaratabiliriz.

Türkiye‘nin dört bir yanında farklı ilgi ve beklentilere göre yılbaşı rotalarından birini seçip, eğlencenin dibine vurmak, sevdiklerimizle vakit geçirmek mümkün.

Türkiye’de Yılbaşı Rotaları

1. Sarıkamış, Kars

Kars, kış aylarında ülkemizde en çok ziyaret edilen rotalardan biri. Sosyal medya paylaşımlarıyla birçok kişinin hayalini kurduğu Kars, özellikle Doğu Ekspresi ile gençlerin favorisi. Kars şehir merkezinde gezilecek onca tarihi yer ve doğal güzellik bulunuyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü, Kars’a gelenlerin mutlaka gördüğü yerlerden.

Mobil Uygulama

Sarıkamış Kayak Merkezi, Kars’ın kış turizminde en önemli markası. Kristal kar taneleri Alp Dağları ile birlikte dünyada yalnızca Sarıkamış’ta bulunuyor. Sarıkamış Kayak Merkezi’nde yılbaşını geçirirken kayak yapıp, her biri birbirinden güzel Sarıkamış otellerinde kışın tadını çıkarabilirsiniz.

Kars’a Ankara, İstanbul ve İzmir’den direkt uçuş var. Kars uçak bileti seçeneklerine göz atın.

2. Cunda Adası, Ayvalık

Kuzey Ege’nin en önemli turizm merkezlerinden Cunda Adası, Ayvalık’a bağlı bir mahalle. Yaz aylarında ziyaretçi rekoru kıran Cunda Adası’nda kışın sakinliği de bir başka güzel. Adada bulunan butik oteller yılbaşını Cunda’da geçirmek isteyenlere hoş programlar hazırlıyor.

Yılbaşında Cunda’ya gelmişken Ayvalık’ın tarihi evlerle çevrili eski mahallelerinde dolaşabilir, Rahmi Koç Müzesi’ni ziyaret edebilir, Ege lezzetleri sunan restoranlarda kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

3. Alaçatı, İzmir

Son yıllarda İstanbullu akınının yaşandığı Alaçatı’nın ismini sıklıkla duyar olduk. İzmir’e bir saat mesafedeki Alaçatı, Çeşme sınırlarında bulunuyor.

Özel dekorasyonları ve kendine has hikayeleriyle Alaçatı butik otelleri yılbaşı konseptine özel etkinlik ve partiler düzenliyor. Alaçatı’ya yalnızca yazın gelenlerin kış mevsiminde bambaşka bir Alaçatı ile karşılaşacağı kesin.

4. Adana

Adana, Türkiye’nin gastronomi şehirleri arasında öne çıkan rotalardan. Şehir merkezinde çok sayıda yerel restoran Adana ve bölgeye özgü lezzetleri ile öne çıkıyor. Adana’da şalgam suyu içip Adana kebap yemeden, şırdanı deneyimlemeden kentten ayrılmamak lazım.

Yılbaşında yerel bir restoranda canlı müzik eşliğinde bolca tadım içeren bir etkinlikle yeni yıla merhaba demek mümkün. Adana uçak bileti fırsatlarını takip edip, yeni yıl planınızı hayata geçirebilirsiniz.

5. Abant, Bolu

Yılın her dönemi içerisinde bulunan mevsimin renklerini yansıtan Abant, Bolu’da doğal güzellikleriyle dillere destan bir bölge. Abant Gölü’nün çevresindeki milli park doğayla baş başa vakit geçirmek için ideal.

Yürüyüş yolları, at binme aktiviteleri, yemyeşil orman dokusu ve kış aylarında bembeyaz bir örtüyle ziyaretçilerini karşılayan Abant’ta yılbaşına özel programlar düzenleniyor. Kış soğuğunu sıcacık bir ortamda Abant’ta keyifli bir tatile dönüştürebilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here