Uçak Bileti

Göz alıcı manzaraları ve geçmişi yüzyıllar öncesine uzanan etkileyici yapıları ile görenleri kendine hayran bırakan Orta Doğu şehirleri, seyahat meraklılarının gözde rotaları arasında bulunuyor. Uzun yıllar güvenli olmadıkları düşüncesi ile uzak durulan bu şehirler, etkileyici atmosferleri ve misafirperver insanları ile bu düşüncenin aksini ortaya koymayı başarıyor.

Orta Doğu’da Görülmesi Gereken 5 Şehir

1. Petra, Ürdün

Dünyanın en güzel günbatımı manzaralarından birine sahip olan Petra, Ürdün’ün Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasında kalan büyüleyici bir antik kent. Işığın yansımasına göre pembe, kırmızı ve turuncuya dönen rengi ve M.Ö. 400 yılına uzanan geçmişi ile dikkat çeken bölge, çölde yaşayan kabileler tarafından kayaların oyulması ile oluşturulan şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alıyor.

2. Kudüs, İsrail

Mobil Uygulama

3000 yıl öncesine uzanan köklü geçmişi ile dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kudüs, İsrail’in fiili başkentliğini de üstleniyor. Üç büyük semavi din olan İslam, Hristiyanlık ve Yahudik tarafından kutsal olarak kabul edilen bu topraklar, kültürel zenginliğiyle göz dolduruyor. 1981 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Eski Kudüs bölgesi, aynı zamanda Tehlike Altında Olan Dünya Mirasları arasında da bulunuyor.

3. Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri

1900’lü yıllarda küçük bir balıkçı kasabasıyken, 1969 yılında petrolün bulunması ve ülke gelirinin sürekli artması bölgeyi zenginleştirdi. Şehri turizm kenti haline getirme çabalarıyla birleşen bu zenginlik, bugün Dubai‘yi dünyanın en gözde turizm destinasyonlarından biri haline dönüştürdü.

4. Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dabi, 900 bini aşkın nüfusu ile Basra Körfezi kıyısında bulunuyor. Orta Doğu’nun kültür merkezi olma hedefi ile yola çıkan şehir, aynı zamanda dünyanın en zengin yerleşim yeri olarak da nitelendiriliyor. Abu Dabi; Guggenheim Müzesi, Al-Hosn Sarayı, İran Çarşısı, Emirlikler Sarayı, Sheikh Zayed Camii gibi gezilecek yerleri ile dikkat çekiyor.

5. Doha, Katar

Katar’ın başkenti olan Doha, bir milyona yaklaşan nüfusu, kültürel merkezleri, görkemli binaları, yüksek yaşam standartları ile öne çıkıyor. Son yıllarda Orta Doğu’nun aktarma merkezi olma yolunda ilerleyen şehir, ülkenin ekonomik merkezi olarak da biliniyor. Basra Körfezi kıyısında kurulan Doha; İslam Eserleri Müzesi, Eski Pazar Bölgesi, yapay bir ada olan The Pearl ve 5 kilometrelik bir sahil yolu olan Corniche ile turistlerin ilgi odağı oluyor.

Eğer, siz de bu zengin coğrafyayı merak ediyorsanız, uçak bileti kampanyalarını takip ederek, Orta Doğu’nun gizemli ve büyüleyici dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.

Otobüs Bileti

2 YORUMLAR

  1. Evet hepsi güzel bir de Erbil’e gittim orası da muhteşem bi şehir ve çok güvenli, Telefon satan adam tezgahı açık bırakıp cumaya gitmiş yemekteydim ben de çalınmayı bırak 1 saat boyunca tezgahın yanından bile geçmedi kimse.
    Duyduğuma göre Dubai’yi geçme planları varmış yakın zamanda, bence olur açıkcası, adamlar çalışıyor

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here