Uçak Bileti

Mısır‘ın turizm cenneti Şarm El Şeyh, 1968 yılına kadar sessiz bir balıkçı kasabasından başka bir şey değildi. Ancak son yıllarda, dünyanın her yerinden gelen turistlerle Mısır’ın en popüler sahil beldelerinden biri haline geldi. Yazın sıcak, kışın ılık ve keyifli olan Sharm, Sina Yarımadası’nın önde gelen turist destinasyonu olmaya devam ediyor. Yapmanız ve görmeniz gereken harika şeyler için listeye bir göz atın!

Şarm El Şeyh uçak bileti seçeneklerine göz atın.

Mısır’ın Turizm Cenneti Şarm El Şeyh

1. Su Sporları

Şarm El Şeyh, Mısır’da su sporları denildiğinde akla ilk gelen yerlerden. Paletlerinizi alın ve Mısır’ın mercan resifleri tüplü dalış turuna katılın. Kızıldeniz’in dibi, batıklarla dolu ve suları dünyanın en zengin deniz yaşamına sahip. Ayrıca uçurtma sörfü, su kayağı ve rüzgar sörfü de deneyebilirsiniz. Kendinden emin bir yüzücü değilseniz endişelenmeyin – cam tabanlı tekne gezileri her zaman Şarm El-Şeyh’te popüler.

Mobil Uygulama

2. Ras Mohamed Milli Parkı

Sina’nın güney ucunda bulunan bu doğa rezervi 480 kilometrekarelik bir alana yayılıyor. Bakir çölleri, beyaz kumlu plajları ve dalış ve şnorkelle yüzme bölgeleri ile en egzotik isimlerden bazılarının (Jackfish Alley, Anemone City ve daha fazlası) gittiği yere kesinlikle aşık olacaksınız. Deniz yüzeyinin altında 1000 balık türü, 150 farklı kabuklu hayvan, pisi balığı ve kaplumbağa ailesi sizi bekliyor.

3. Na’ama Körfezi

Na’ama Koyu, Şarm El-Şeyh’teki tüm aktivitelerin merkezi. Plajda eğlenceli ve rahat bir gün geçirmek istiyorsanız, eğlence merkezlerinin yanı başında güneşlenebilirsiniz. Burada Akdeniz havası hissetme olasılığınız yüksek, çoğu kişi gevşeme ve hedonizmin mükemmel dengesini sağladığı için Naama’ya gidiyor.

4. Aqua Blue Su Parkı

Çocuk ile seyahat ediyorsanız, günü Aqua Blue’da geçirmek oldukça zevkli. Hadaba’da bulunan bu su cenneti, herkes için eğlence dolu bir günü garanti ediyor. 44 su kaydırağı, oyunları ve 9 havuzu ile su parkı, adrenalin yükselmesine sebep olacak.

5. Al-Mustafa Camii

Şarm’daki seyahat planlarınızda bazı gezi yerleri ve yerel keşifler varsa, buna Al-Mustafa Camii ziyaretini dahil etmelisiniz. Eşsiz stili ve göz alıcı mimarisi, bu ibadethaneyi içte ve dışta çarpıcı kılmakta. Muhteşem mermer bir cephesi, etkileyici bir kubbesi ve birçok yükselen minaresiyle, camiyi incelerken huzur ve sakinlik hissi yaşayacaksınız.

6. The Heavenly Cathedral

Heavenly Cathedral, Sharm’ın en yeni ve en büyük Kıpti kilisesi. 2010 yılında dünyanın en güzel 10 kilisesinden biri olan katedral, Yaratılış ve göç gibi İncil sahnelerinin etkileyici freskleri ve dini duvar resimleri bulunuyor. Sadece iki yılda inşa edilen katedral, El Mustafa camisine yakın olan Hay el Noor semtinde yer almaktadır. St John’un görkemli bir şekilde tavandan aşağıya baktığı Apocalypse vizyonuyla uçup gitmeye hazırlanın.

7. Eski Pazar

Yaygın haliyle Eski Pazar olarak bilinen Eski Şehir, renkli, ses ve koku dolu kültürel olarak zengin ve hareketli bir yer. Yerel halk arasında son derece popüler olan bu yer, alışveriş yapmak ve atmosfere dalmak için harika bir yer. Sharm’ın en ünlü eserleri otlar ve baharatlar olduğu için  Old Eski Pazar’da bunlara özgü kokularla dolu! Dükkân sahipleri son derece kibar ve genellikle farklı malları memnuniyetle açıklarlar hem de pazarlık edilebilirler.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here