Uçak Bileti

İspanya’nın başkenti Madrid, köklü tarihi geçmişi ve farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan yapısı nedeniyle mutfakta da oldukça iddialı bir şehir. Madrid lezzetleri için şehre gelen çok sayıda ziyaretçi bulunuyor.

Kral II. Felipe’nin 16. yüzyılda başkent ilan ettiği Madrid, İspanya’nın ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden çok sayıda göç aldı. Madrid yemekleri denildiğinde bu etkileşimin ortaya çıkardığı kültürden söz ediliyor.

Madrid’de Ne Yenir

Madrid-Yemek

İspanya’nın Endülüs, Asturya ve Galiçya bölgelerinin etkilerinin görüldüğü Madrid lezzetleri, günün 4 farklı periyodunda masaya geliyor. Kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve gece yemeği olmak üzere tam 4 öğüne sahip olan İspanyollar en çok akşam ve gece yemeğine özen gösteriyor.

Yağlı, et ağırlıklı ve genellikle ağır olan yemekler Akdeniz tipi beslenmeyi sevenler için kabusa dönüşebilir. Yemeklerde kullanılan malzemeler arasında bulunan zeytinyağı ve baharatlar ise oluşabilecek olumsuz etkileri önlemeye yardımcı oluyor.

Mobil Uygulama

Deniz ürünlerinden ete, sakatattan bol malzemeli pilava kadar geniş bir çeşitliliğe sahip olan Madrid mutfağında bol sulu nohut yemeği cocido madrileno hem et hem de sebzeli malzemeleriyle şehrin klasiği.

Bazı restoranlarda 3 farklı sunumla servis edilen bu yemeğin önce suyunu içeren çorba, arkasından sebze ve nohut yemeği en son da et olarak görmek mümkün.

Asturya Bölgesi’nden Madrid’e taşınan callos a la madrilena yemeği sakatatla arası iyi olanlar için ideal. İşkembe, sosis ve domates sosuyla takdim edilen yemek şehrin en bilinen lezzetleri arasında.

Mevsim sebzeleri, et ve deniz ürünleriyle zenginleştirilen paella pilavı, yerel lezzet arayanlar için bire bir. Madrid denildiğinde akla gelen diğer lezzetler arasında patatesli omlet, domuz rostosu, koyun sakatatı kızartması, fırında çupra bulunuyor.

Gece yaşantısı ile meşhur olan şehirde sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden eğlence gece atıştırmalıklarını da önemli hale getiriyor. Birçok kafe, bar ve sokakta bulunabilen tapas en çok tercih edilen atıştırmalıklar arasında.

Madrid’e Nasıl Gidilir

Metropolis-Madrid-Ispanya-

İstanbul Atatürk Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan haftanın 7 günü Madrid’e doğrudan uçuş bulunuyor. Barajas Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki mesafe 16 kilometre.

Madrid seyahatini hayata geçirmek için bir uçak bileti almak yeterli. Keşfedilecek birçok yeri bulunan şehrin lezzetli yemekleri ziyaretçilerin başını döndürüyor.

Otobüs Bileti