Uçak Bileti

Dünyanın farklı şehirlerindeki anıtlar, o ülke ya da şehirle ilgili en çok akılda kalan semboller arasında. Bazen bir çeşme, bazen bir anıt, bazense bir mimari yapı bulunduğu şehrin bile önüne geçebiliyor. Bu semboller belli bir çağı, bir inancı, kültürü ya da yeri en iyi anlatmanın yolu olarak görülüyor. Dünyanın en ünlü anıtlarını görmek isteyen milyonlarca insan seyahat ediyor.

Dünyanın En Ünlü Anıtları

Antik Mısır Hanedanlığı’na ait kültürün simgesi olan Mısır Piramitleri’ni her yıl binlerce insan ziyaret ediyor. Giza Piramiti ve Büyük Sfenks Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunuyor.

Eyfel-Kulesi-Fransa

Romantizm şehri Paris’te bulunan Eyfel Kulesi, Fransa’nın en tanınan sembolü. EXPO için 1889 yılında geçici süre için inşa edilen metal anıt, gördüğü ilgiyle dünyada en çok ziyaret edilen anıtlardan biri.

Yunanistan‘ın başkenti Atina’da bulunan Akropolis Antik Kenti, antik Yunan ve Klasik Helen Medeniyeti’nin en iyi gözlemlenebileceği noktalardan biri. Denizden yükseliği 152 metre olan antik bölge her yıl dünyanın birçok yerinden insanın ilgisini çekiyor.

Mobil Uygulama

Aşkın ve Hindistan’ın sembolü Tac Mahal, birçok insan için Hindistan denildiğinde ilk akla gelen yerlerden. Tac Mahal, Hindistan’ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehri’nin kıyısında yer alıyor.

Dünyanın en meşhur tarih öncesi anıtı olan Stonehenge, bölge halkı tarafından kutsal olduğuna inanılan bir yer. Doğaüstü olaylara konu olduğu düşünülen yapı, İngiltere’nin başkenti Londra’nın 130 km batısında.

Çin’in en önemli sembollerinden biri olan Çin Seddi, dünyanın en uzun, kesintisiz sur yapıları arasında. Yıkılmış bölümleriyle birlikte 6,000 km’lik bir uzunluğa ulaşan duvarın yapılmasının nedeni savunma ihtiyacı.

Collesium-Roma-Italya

Gezilecek yerler açısından en zengin şehirlerinden biri olan İtalya‘nın başkenti Roma’da bulunan Kolezyum, ‘Sonsuz Şehir’ olarak bilinen tarihi kentin en çok tanınan sembollerinden. Roma İmparatorluğu medeniyetinin izlerini taşıyan Kolezyum MS 80 yılında inşa edildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrindeki Liberty Adası’nda, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykel, gözlem kulesi olarak kullanılıyor.

Dünyanın en ünlü anıtları, seyahat severlerin seyahat planlarını etkileyen, tatil tercihlerini şekillendiren özellikte. Bir uçak bileti uzaklığında olan bu simgeleri keşfetmek için harekete geçme zamanı.

Otobüs Bileti

2 YORUMLAR

  1. Stonehenge ve Tac Mahal görmek istediğim yerler arasında. Belgeseller sayesinde Piramitler gizemli ve merak uyandırıcı olsa da gördüğünüzde çok etkileneceğiniz beklentisine çok da girmeyin.

  2. Avrupa seyahatimde İtalya’ya gidememek içimde kalmıştı. En yakın zamanda umarım

Comments are closed.