Uçak Bileti

Romanesk, Gotik, Rönesans ve Barok dönemlerinin muhteşem mimarisini yansıtan Prag, Avrupa‘nın en güzel ve romantik şehirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Orta Çağ’ın tarihi ve kültürel dokusunu yakından görme fırsatı bulacağınız bu büyüleyici şehirde, sevdiğinizle birlikte tatlı bir hafta sonu kaçamağı yapmaya ne dersiniz?

Prag’ta Mutlaka Görülmesi Gereken 5 Harika Yer

1. Astronomik Saat

15. yüzyıldan bu yana Prag sokaklarını süsleyen Astronomik Saat, ilginç yapısının yanı sıra gözlem kulesinden izlenebilen panaromik şehir manzarasıyla da kendine hayran bırakıyor. Üzerinde üç farklı kadran bulunan ve her saat başında 12 havarinin bir pencereden diğerine geçiş yaptığı bu saat, şehrin en popüler turistik adreslerinden.

2. Karl Köprüsü

Mobil Uygulama

1357-1400 yılları arasında Kral 4. Charles tarafından yaptırılan Karl Köprüsü, Vlatava Nehri’nin üzerinde bulunuyor. Mala Strana’yı Stare Mesto’ya bağlayan ve yalnızca yaya trafiğine açık olan bu tarihi köprü, üzerinde sıralanan 30 heykel ve kuleleri ile etkileyici bir görünüm oluşturuyor. 516 metre uzunluğundaki Karl Köprüsü’nde sokak sanatçıları ve hediyelik eşya tezgahları arasında keyifli bir yürüyüş yapma fırsatını kaçırmayın.

3. Eski Şehir Meydanı

Orta Çağ’dan günümüze dek mimari dokusunu ve görünümünü korumayı başaran Eski Şehir Meydanı, Astronomik Saat, Tyn Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi, Aziz Nikolaus Katedrali gibi şehrin tarihi yapılarına ev sahipliği yapıyor. 13. yüzyıldan bu yana Çekya’nın merkezi olarak kullanılan bu eski pazar meydanı, özellikle Noel Pazarı zamanında oldukça hareketli ve renkli görüntülere sahne oluyor.

4. Prag Kalesi

9. yüzyılda tüm şehre hakim bir noktada inşa edilen Prag Kalesi, aynı zamanda dünyanın en büyük antik kalesi olma özelliğine de sahip. Karl Köprüsü ile Eski Şehir Merkezi’ne bağlanan kalede, Aziz Vitus KatedraliAziz George Bazilikası, Eski Kraliyet Sarayı, Altın Yol ve Yaz Bahçeleri gibi pek çok yapı ve yeri de ziyaret edebilirsiniz.

5. Tyn Kilisesi

Eşit uzunlukta olmayan kuleleri ile uzun yıllar Prag’ın en uzun binası olarak anılan Tyn Kilisesi, 14.yüzyılda inşa edilmiş. Eski Şehir Meydanı’nda yer alan bu ihtişamlı yapı, Gotik mimarinin şehirdeki en güzel örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor. Giriş ücreti olmayan Tyn Kilisesi’nin içerisinde Rönesans, Gotik ve Erken Barok dönemlerinden kalma eserler bulunuyor.

Prag uçak bileti kampanyalarına göz atarak, Avrupa’nın en popüler ve etkileyici şehrini yakından keşfetme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here