PAYLAŞ

Kozmopolit şehirler arasında cezbedici bir yolcuğa çıkmak isteyenler için harika bir yol haritası olan bu liste sayesinde, yaşam stilleri ve muhteşem görünümleriyle kendine hayran bırakan şehirleri keşfe başlayabilirsiniz. Yaşamın 7/24 devam ettiği bu şehirlerde eğlencenin ve alışverişin tadını çıkarırken, eşsiz lezzetlere sahip mutfaklar ve görkemli mimariler arasında kendinizden geçeceksiniz.

Dünyada Görülmesi Gereken Kozmopolit Şehirler

1. New York, ABD

ABD’nin en hareketli şehri olan Newyork‘ta, devasa binalar arasında kendinizi kaybetme olasılığınız çok yüksek. Şehrin ünlü caddelerinde alışveriş ve sanat merkezleri arasında dolaşıp, ünlü müzelerinde sergilenen eşsiz sanat eserlerini keşfetmeyi unutmayın.

2. Paris, Fransa

Aşkın ve modanın romantik uyumunu gözler önüne seren Paris, Fransa’ya gelenlerin ilk adresi olmayı sürdürüyor. Dünyaca ünlü moda merkezleri ve şirin kafeleriyle göz dolduran şehir, müzeleri ve leziz lezzetler sunan restoranlarıyla da övgüyü hak ediyor.

3. Londra, İngiltere

Dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olarak anılan Londra‘ya yapacağınız seyahatte, her an yağacak hissi uyandıran havaya karşı tedbirli olmakta fayda var. Şehir, düzenli sokakları, rengarenk parkları, alışveriş imkanları ve meşhur telefon kulübeleri ile öne çıkıyor.

4. Barselona, İspanya

Akdeniz’in sıcakkanlı insanlarıyla dolu Barselona sokaklarında dolaşırken, şehrin hayranlık uyandıran mimarisi ve muhteşem yemekleri ile tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Hareketli gece hayatıyla da öne çıkan bu şehirde, unutulmayacak zamanlar geçirmeye hazır olun.

5. Roma, İtalya

İtalya’ya gelen gezginlerin uğrak noktası olan Roma, romantik atmosferi nedeniyle ‘aşıklar şehri’ olarak da anılıyor. Şehrin dört bir yanında yer alan tarihi yapılar ve eserlerle, bir açık hava müzesini andıran Roma, ülkenin en etkileyici yerleşim yerlerinden biri.

6. Madrid, İspanya

Hareketli gece hayatıyla ünlenen Madrid‘te, sanat tutkunları için de sayısız seçenek bulunuyor. Muhteşem bir kültür ve mutfak zenginliğine sahip olan bu kozmopolit şehir, yaşamayı bilen insanların buluşma noktası olarak kabul ediliyor.

7. Amsterdam, Hollanda

Bisikletle ya da yürüyerek gezmenin oldukça keyif verdiği büyüleyici bir yerleşim yeri olan Amsterdam‘ın, şehri saran ünlü kanalları, muhteşem doğası ve ilginç kafeleri arasında her şeyden uzak, özgür bir yaşam sürmek mümkün.

8. Berlin, Almanya

Sanat ve moda festivalleri ile dünyanın dört bir yanından gelen sanatçı ve tasarımcıları buluşturan Berlin, Almanya tarihinin en önemli şehirlerinden biri. Şehre gelenlere bir kültür mozaiği sunan Berlin, gece hayatı, restoranları ve mimarisiyle de ilgi çekiyor. 

9. Milano, İtalya

Dünyaca ünlü moda günlerinde yer almak isteyenlerin birbiri ile yarıştığı Milano, İtalya’da yaşam tarzı ile fark yaratan muhteşem bir şehir. Milano, seçkin mağazalarının yanı sıra açık hava pazarlarıyla da alışveriş tutkunlarının vazgeçilmezi.

10. İstanbul, Türkiye

Zengin kültürel dokusu, köklü tarihi ve daha ilk görüşte kendine aşık eden görünümü ile adını duyuran İstanbul, Asya ve Avrupa arasında bir bağlantı noktası olmasıyla da dikkat çekiyor. İstanbul, iki kıtayı birbirine bağlayan boğaz köprüsü, hareketli gece hayatı, müzeleri, çarşıları ve tarihi yapıları ile hayatın hiç durmadığı bir şehir.

Dünyanın en kozmopolit ve canlı şehirleri arasında özgürce dolaşabilmenin, bir uçak bileti kadar uzağınızda olduğunu unutmayın.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

14 − eleven =

loading-YouTube-player_zps9255a050