PAYLAŞ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin popüler turizm şehri Girne, Beşparmak Dağları’nın eteklerinde yer alıyor. At nalı şeklindeki muhteşem limanı ile ziyaretçilerini etkileyen şehir, özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor.

Girne gezilecek yerler arasında ilk akla gelen nokta Girne Kalesi. Kral mezarları, 2,300 yıllık gemi batığı, Akdeniz Mezar Kazı Alanı, Luzinyan Kulesi, St. George Kilisesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerden.

Kıbrıs’ta en çok rağbet gören casinolu beş yıldızlı otellerin birçoğu Girne kıyılarında bulunuyor. Ünlü sanatçıların sahne programlarının bulunduğu, lüks konaklama tesisleri yerli ve yabancı konukları için özel programlar uyguluyor.

Girne çevresinde gezilecek görülecek çok sayıda doğal güzellik, bölgeye gelenlerin keşfetme duygusunu canlandırıyor. Girne’yi kuş bakışı izlemek için en iyi noktalardan biri olan ve Beşparmak Dağları üzerinde yer alan St. Hilarion Kalesi, Disney Kalesi’nin ilham kaynağı.

Günümüzde Beylerbeyi Köyü olarak bilinen Bellapais Köyü, Orta Çağ izlerine tanıklık etmek için bire bir. Klasik müzik festivalinin evsahipliğini yapan manastır Hıristiyanlar için kutsal.

Deniz, kum, güneş, dalış, lüks tatil ve sırtçantalı seyahat gibi farklı kategorilerdeki beklentilere uygun bir tatil lokasyonu olan Girne, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin en hareketli şehirlerinden.

Girne’ye Nasıl Gidilir

Girne-Nasil-Gidilir

Girne KKTC’yi dünyaya bağlayan Ercan Havalimanı’na 40 km mesafede. Ercan Havalimanı’ndan toplu ulaşım, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanarak Girne’ye ulaşılabiliyor.

Ercan Havalimanı’na İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Hatay ve Gaziantep’ten doğrudan uçuş bulunuyor. Lefkoşa uçak bileti alarak çok kısa bir yolculukla ulaşılabilen bu şehir, tatil yapmak ve farklı bir deneyim yaşamak isteyenlerin gözdesi. Türk vatandaşlarının KKTC’ye kimlikle giriş yapabiliyor olması da büyük avantaj.

Türkiye’den ulaşım kolaylığı, kısa uçuş mesafesi ve havayolu şirketlerinin uçak bileti kampanyaları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne seyahat planı yapanların işini kolaylaştırıyor. Adanın en hareketli turizm merkezlerinden Girne, yılın her dönemi yeni rotaları keşfetmek isteyenler için en güzel seçeneklerden biri. Tarihi geçmişi ilk çağlara kadar uzanan bu kadim şehir, limanı, tarihi bölgeleri, lüks otelleri ve farklı alternatifleri ile keyifli bir seyahat için ideal.

Henüz Yorum Yapılmamış

BİR CEVAP BIRAK

loading-YouTube-player_zps9255a050