Ercan Havalimanı Uçak Bileti Bul - turna.com

Ercan Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Ercan Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Anadolu Jet
direkt-uçuş - 55d
18 Aralık 2022, Pazar 13:35
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 15d
20 Kasım 2022, Pazar 08:05
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 15d
30 Kasım 2022, Çarşamba 17:40
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 1s
22 Ekim 2022, Cumartesi 05:25
Pegasus
1 aktarmalı - 4s 55d
21 Ekim 2022, Cuma 07:50
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 40d
29 Ekim 2022, Cumartesi 18:35
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 5d
22 Ekim 2022, Cumartesi 14:55
Pegasus
direkt-uçuş - 1s
27 Ekim 2022, Perşembe 18:30
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 30d
09 Kasım 2022, Çarşamba 21:15
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 20d
31 Ekim 2022, Pazartesi 20:25
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 3s 40d
17 Aralık 2022, Cumartesi 05:40

Ercan Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Anadolu Jet
direkt-uçuş - 50d
01 Kasım 2022, Salı 14:20
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 15d
19 Ekim 2022, Çarşamba 13:55
Pegasus
direkt-uçuş - 55d
01 Kasım 2022, Salı 21:50
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 30d
23 Kasım 2022, Çarşamba 14:45
Pegasus
direkt-uçuş - 1s 20d
29 Ekim 2022, Cumartesi 07:55
Anadolu Jet
2 aktarmalı - 34s 30d
18 Aralık 2022, Pazar 09:45
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 28s 5d
05 Ekim 2022, Çarşamba 00:10
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 10s 30d
06 Aralık 2022, Salı 15:20
Pegasus
1 aktarmalı - 9s 15d
18 Aralık 2022, Pazar 04:35

Kıbrıs Ercan Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

1974 yılında hava trafiğine açılan Ercan Havalimanı, Lefkoşa’dan 25 km, Magosa’dan 51 km, Güzelyurt’tan da 62 km uzaklıkta bulunur. Havalimanı adını 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nın ilk günü çıkartma bölgesinde şehit düşen Hava Pilot Kıdemli Binbaşı Fehmi Ercan’dan almıştır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından yalnızca kimlikle girilebilme kolaylığından ötürü tercih edilen Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Türkiye’nin birçok şehrine direkt uçuşlar bulunur.

Lefkoşa Ercan Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni dünyaya bağlayan Ercan Havalimanı, başkent Lefkoşa'da bulunuyor. İsmini 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nda hayatını kaybeden Türk pilot Fehmi Ercan'dan alan havalimanı Lefkoşa'ya 23 km, Gazimagusa'ya ise 50 km uzaklıkta. Türkiye ve bazı Avrupa şehirlerine uçuşların gerçekleştirildiği havalimanı uluslararası hava trafiğine açık.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) toplu ulaşım imkanları kısıtlı. Lefkoşa Ercan Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında otobüs, taksi, araç kiralama ve özel transferi saymak mümkün.

Kıbrıs'ta bulunan birçok otel konukları için havalimanından ücretsiz transfer hizmeti sağlıyor. Bu yüzden özellikle otel rezervasyonu yaptırırken bu detayı sormak gerekiyor. Ayrıca havalimanından şehir merkezine transfer hizmeti sağlayan özel firmalar özellikle gruplar için oldukça ekonomik bir seçenek.

Adada havalimanından toplu ulaşım hizmeti sağlayan KIBHAS otobüsleri, Kuzey Kıbrıs'ın dört bir yanına ulaşmak için en kolay seçeneklerden biri. Havalimanı uçuş bağlantısına göre düzenli seferleri olan KIBHAS otobüslerinin gece seferleri için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Lefkoşe, Girne, Magosa, Güzelyurt ve Lefke'den bağlantısı bulunan otobüsler ile yol boyunca belirlenen yerlerde önceden söylemek kaydıyla inmek mümkün. Her gün saat 22.00'ye kadar rezervasyon yaptırılabilen otobüsler için merkez ofisin +90 (533) 870 78 48 numaralı telefonundan bilgi alınabiliyor. Havalimanı gelen yolcu terminali çıkışında bekleyen otobüsler ile adanın tüm merkezi noktalarına ulaşabilirsiniz.

KKTC'de havalimanından şehir merkezine ulaşmak için en hızlı yöntemlerden biri de taksiler. Taksi ücretleri Türkiye ile karşılaştırıldığında biraz pahalı olsa da yolcu sayısı ve pazarlığa göre fiyat ekonomik hale gelebiliyor.

Havalimanında bulunan araç kiralama ofisleri ya da internet üzerinden yapılan rezervasyonla Kıbrıs'ta araç kiralama ile ulaşım sağlanıyor. Havalimanında bu araçlar için ayrı bir otopark da bulunuyor. Araç kiralama işlemi TC ehliyetine sahip 25 yaşını geçmiş her birey tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Lefkoşa Ercan Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Ercan Havalimanı Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs
Telefon: +90 (392) 600 50 00

Şehir Merkezinden Lefkoşa Ercan Havalimanı'na Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni dünyaya bağlayan Ercan Havalimanı, başkent Lefkoşa'da bulunuyor. İsmini 1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'nda hayatını kaybeden Türk pilot Fehmi Ercan'dan alan havalimanı Lefkoşa'ya 23 km, Gazimagusa'ya ise 50 km uzaklıkta. Türkiye ve bazı Avrupa şehirlerine uçuşların gerçekleştirildiği havalimanı uluslararası hava trafiğine açık.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) toplu ulaşım imkanları kısıtlı. Şehir merkezinden Ercan Havalimanı'na ulaşım seçenekleri arasında otobüs, taksi, araç kiralama ve özel transferi saymak mümkün.

Adada havalimanına toplu ulaşım hizmeti sağlayan KIBHAS otobüsleri, Kuzey Kıbrıs'ın dört bir yanından havalimanına ulaşmak için en kolay seçeneklerden biri. Havalimanı uçuş bağlantısına göre düzenli seferleri olan KIBHAS otobüslerinin gece seferleri için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Lefkoşe, Girne, Magosa, Güzelyurt ve Lefke'den bağlantısı bulunan otobüsler ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz. Her gün saat 22.00'ye kadar rezervasyon yaptırılabilen otobüsler için merkez ofisin +90 (533) 870 78 48 numaralı telefonundan bilgi alınabiliyor. Bu otobüslerle havalimanına ulaşmak için her ilçenin otobüs terminaline gitmek gerekiyor.

Kıbrıs'ta bulunan birçok otel konukları için otelden havalimanına ücretli ya da ücretsiz transfer hizmeti sağlıyor. Bu yüzden özellikle otel rezervasyonu yaptırırken bu detayı sormak gerekiyor. Ayrıca havalimanından şehir merkezinden havalimanı güzergahında transfer hizmeti sağlayan özel firmalar özellikle gruplar için oldukça ekonomik bir seçenek.

KKTC'de havalimanına gitmek için en hızlı yöntemlerden biri taksiler. Taksi ücretleri Türkiye ile karşılaştırıldığında biraz pahalı olsa da yolcu sayısı ve pazarlığa göre fiyat ekonomik hale gelebiliyor.Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofisleri ya da internet üzerinden yapılan rezervasyonla kiralık araçla havalimanına ulaşım da seçenekler arasında.

Lefkoşa Ercan Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Ercan Havalimanı Lefkoşa, Kuzey Kıbrıs
Telefon: +90 (392) 600 50 00

Kıbrıs Ercan Havalimanı Yakınındaki Oteller

İçinde herhangi bir otel bulunmayan Kıbrıs Ercan Havalimanı yakınındaki oteller bakımından zengindir. Girne, Bafra, Magosa ve Lefkoşa’da doğayla iç içe birçok otel bulunur. Bu otellerin bazıları kendi havalimanı servisleriyle ulaşım açısından da kolaylık sağlarlar. Kıbrıs Ercan Havalimanı yakınındaki oteller arasında 10-11 km uzaklıktaki Semeli Hotel, Allegra Gsp Sport Center, Royiatiko Hotel ve Rimi Otel kaliteli hizmetleri ile öne çıkar. Daha lüks bir otel arayanlar için ise 11 kilometre uzaklıktaki Hilton Cyprus, Ercan Havalimanı yakınındaki oteller arasında sayılabilir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı Lounge Hizmetleri

Kıbrıs Ercan Havalimanı lounge hizmetleri giden yolcu salonunda verilmektedir. Bosphore Lounge tarafından sunulan bu hizmet, burada vakit geçirmeyi tercih eden yolculara 7/24 sınırsız konfor sunar. Kıbrıs Ercan Havalimanı lounge hizmetleri zevkli döşenmiş bir salon ve pek çok seçenek bulunan kafe ile daha da keyifli hale gelir. Özellikle uzun süreler havalimanında bekleyecekler için Kıbrıs Ercan Havalimanı lounge alanı iyi bir dinlenme ve sıkılamadan bekleme imkanı verir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı Cafe ve Restoranları

Kıbrıs Ercan Havalimanı cafe ve restoran alternatifleri bakımından zengin bir yelpaze sunar. Her damak zevkine uygun cafe ve restoran seçeneklerinin bulunduğu havalimanında fastfood da, yöresel yemekler de, atıştırmalık simitler de bulunabilir. Simit Sarayı, Burger City, Kıbrıs’ın Tadı gibi mekanlar Kıbrıs Ercan Havalimanı cafe ve restoran seçenekleri arasında sayılabilir. Rioverde Coffee’de bir kahve içerek uçuşa dinç bir şekilde başlamak da mümkündür. Gelen yolcu bölümünde bulunan Airport Market ise Kıbrıs’a ayak basanlar için alışveriş imkanı sunar. Kıbrıs Ercan Havalimanı cafe ve restoran seçenekleri her bütçeye, her tercine uygun alternatifler oluşturur.

Kıbrıs Ercan Havalimanı Duty Free Mağazaları

Kıbrıs Ercan Havalimanı duty free mağazaları pasaport ve son polis kontrolünü geçtikten sonra üst katta bulunur. Seyahatlerinden kendisi için bir hatıra almak isteyenler ya da sevdiklerine hediye götürmek isteyenler bu dükkanlardan yararlanabilir. Kıbrıs Ercan Havalimanı duty free dükkanında şekerden çikolataya, parfümden makyaj malzemelerine, alkolden sigaraya pek çok ürün bulunabilir.

Ercan Yakınındaki Havalimanları

 • Larnaca (Larnaca Havalimanı)
  Larnaca (Larnaca Havalimanı)
 • Alanya (Alanya Gazipaşa Havalimanı)
  Alanya (Alanya Gazipaşa Havalimanı)
 • Beyrut (Rafic Hariri Havalimanı)
  Beyrut (Rafic Hariri Havalimanı)
 • Adana (Şakirpaşa Havalimanı)
  Adana (Şakirpaşa Havalimanı)
 • Hatay (Hatay Havalimanı)
  Hatay (Hatay Havalimanı)
 • Antalya (Antalya Havalimanı)
  Antalya (Antalya Havalimanı)
 • Konya (Konya Havalimanı)
  Konya (Konya Havalimanı)
 • Nevşehir (Kapadokya Havalimanı)
  Nevşehir (Kapadokya Havalimanı)
 • Gaziantep (Antep Oğuzeli Havalimanı)
  Gaziantep (Antep Oğuzeli Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: