Uçak Bileti

Hem kültür hem de deniz turizmi için pek çok alternatif plan yapma imkanı sunan İzmir’in, görülmesi gereken şirin ilçe sayısı da bir hayli fazla. Bu ilçelerin bir kısmı doğası ve tarihi evleri ile sizi büyüsü altına alırken, bir kısmı da masmavi koyları ve plajları ile ruhunuza işliyor.

Bundan 8 bin 500 yıl öncesine uzanan tarihi boyunca, sayısız medeniyete ev sahipliği yapan İzmir, doğal ve kültürel güzellikleri ile kendine hayran bırakıyor.

İzmir’de Mutlaka Görmeniz Gereken 8 Şirin İlçe

1. Selçuk

Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Selçuk ilçesi, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Şirince köyü gibi dünyaca tanınan güzelliklere sahip.

Mobil Uygulama

2. Bergama

Muhteşem bir tarihi geçmişe sahip Pergamon Antik Kentine de ev sahipliği yapan Bergama, geçtiğimiz yıllarda kabul edildiği UNESCO Dünya Mirası Listesine 999’uncu sıradan girdi.

3. Seferihisar

Seferihisar, tarihte ‘sanatçılar kenti’ olarak bilinen ve dünyada Sanatçılar Sendikasının ilk kurulduğu yer olan Teos Antik Kenti’nin yanı sıra plajları ve doğasıyla da göz alıyor.

4. Çeşme

Masmavi koylarını süsleyen eşsiz plajları, çılgın gece hayatı ve tarihi dokusu ile tam bir cazibe merkezi haline gelen Çeşme, son yıllarda özellikle İstanbulluların gözdesi oldu.

5. Ödemiş

Ödemiş, 1800’lü yıllardan bu yana işleyen Arasta Çarşısı, Bozdağ kayak merkezi, Bozdağ arasından suları ile göz kırpan Gölcük ve tarihi Birgi evleriyle kendine hayran bırakıyor.

6. Foça

Son yıllarda ismi Eski Foça ve Yeni Foça olarak ikiye ayrılan bu şirin ilçe, plajlarıyla ünlü olduğu kadar tarihi kalıntılara ilgi duyan İzmirlilerin de uğrak mekanlarından biri.

7. Karaburun

Mavi rengin turkuaza dönüştüğü berrak suları ve kendine has kültürü ile İzmir’in en renkli sahil ilçelerinden olan Karaburun, giderek daha popüler bir yerleşim yeri haline geliyor.

8. Urla

İzmir merkezine en yakın ilçelerden biri olduğu için yaz aylarında oldukça kalabalık bir hale gelen Urla, çeşit çeşit festivale ve sanat etkinliğine de sahne oluyor.

Her biri birbirinden canlı ve büyüleyici olan bu ilçelere ulaşabilmek için İzmir uçak biletinizi şimdiden alın ve şehrin bilinmeyen güzelliklerini keşfetme şansını ertelemeyin.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here