Uçak Bileti

Tarihi binaları, dar sokakları ve rengarenk evleriyle görenleri etkisi altına alan küçük kasabalar, her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Doğal güzellikleri ve tarihi dokularıyla seyahati keyifli bir hale dönüştüren bu kasabalar, hem romantik çiftler hem de seyahat meraklıları için oldukça cazip seçenekler sunuyor. İşte, farklı ve büyüleyici bir gezi deneyimi yaşayabileceğiniz Avrupa kasabalarından bazıları.

Avrupa’da Görülmesi Gereken 7 Şirin Kasaba

1. Portofino, İtalya

Rengârenk evlerle çevrili ufak bir balıkçı kasabası olan Portofino, fotoğraf karelerini andıran eşsiz güzelliğiyle öne çıkıyor. Romantik bir seyahat yapmayı planlayanların ilk adreslerinden olan bu kasabada günbatımını seyretmeyi unutmayın.

2. Cinque Terre, İtalya

Mobil Uygulama

Deniz kıyısında yer alan rengârenk evlerin göründüğü fotoğrafıyla hafızalara kazınan Cinque Terre, Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ile Riomaggiore köylerinden oluşan bir bölge. Burası muhteşem atmosferi ile balayı çiftlerinin ve genç âşıkların da gözdesi.

3. Sveti Stefan, Karadağ

Güzelliği ve harika manzaralarıyla dünya yıldızlarının bile dikkatini çekmeyi başaran Sveti Stefan, Karadağ’ın Burva şehrine bağlı bir ada üzerinde bulunuyor. Bu popüler tatil adresinin tamamı, günümüzde 5 yıldızlı bir otel haline dönüştürülmüş.

4. Colmar, Fransa

Yolu Fransa’ya düşenlerin uğradığı ilk yerlerden biri olan Colmar kasabası, Orta Çağ esintileri taşıyan sokakları, eski evleri ve kasabanın Küçük Venedik olarak anılmasını sağlayan kanalları ile hayranlık uyandıran bir yerleşim yeri. Burada manzaranın keyfini çıkarırken leziz şarapları tatmayı da ihmal etmeyin.

5. Bled, Slovenya

Nefes kesen manzarasıyla dünyanın dört bir yanından turist çeken Bled Gölü ve muhteşem doğal güzelliğiyle anılan Bled kasabası, Slovenya’nın kuzey batısındaki yukarı Carniola bölgesinde yer alıyor. Kasaba turistik yönünün yanı sıra kongre turizmi ve outdoor sporlara elverişli yapısıyla da adından söz ettiriyor.

 6. Hallstatt, Avusturya

 UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’nde yer alan Hallstat, doğal güzelliğinin yanı sıra mimari yapısıyla da biliniyor. Avrupa’nın en eski tuz madenlerine de ev sahipliği yapan Hallstatt, Avusturya’nın en popüler turizm destinasyonları arasında. 

7. Cesky Krumlov, Çekya

Mimarisi ve tarihi dokusuyla öne çıkan bir Avrupa ülkesi olan Çekya’da görülmesi gereken en önemli yerlerden biri olan Cesky Krumlov, ülkenin en büyük ikinci kalesi olan Cesky Krumlov Kalesi ile tanınıyor.

Her yıl dünyanın dört bir yanından gelen turistleri ağırlayan bu kasabalarda, doğayı ve tarihi yapıları keşfederken, birbirinden hoş hatıralar biriktirebilirsiniz. Masal kitaplarından fırlamış izlenimi uyandıran bu kasabaları görmek için uçak bileti kampanyalarını takip etmeyi unutmayın.

Otobüs Bileti

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here