facebook pageview

En Ucuz Washington Tahran Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Qatar Airways
Washington - Tahran
1 aktarmalı - 23s 10d
22 Aralık 2017, Cuma 20:00

En Ucuz Tahran Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Azerbaijan Airlines
Bakü - Tahran
direkt-uçuş - 1s 25d
13 Mart 2018, Salı 09:30
Aegean Airlines
İstanbul - Tahran
1 aktarmalı - 4s 15d
28 Ocak 2018, Pazar 16:50
Pegasus
İzmir - Tahran
1 aktarmalı - 3s 10d
17 Şubat 2018, Cumartesi 11:15
Pegasus
Lefkoşa - Tahran
1 aktarmalı - 3s 30d
28 Ocak 2018, Pazar 12:35
Pegasus
Adana - Tahran
1 aktarmalı - 3s 30d
03 Şubat 2018, Cumartesi 11:40
Pegasus
Ankara - Tahran
1 aktarmalı - 3s
24 Şubat 2018, Cumartesi 11:00
Pegasus
Antalya - Tahran
1 aktarmalı - 3s 10d
16 Şubat 2018, Cuma 11:10
Pegasus
Denizli - Tahran
1 aktarmalı - 3s
05 Şubat 2018, Pazartesi 08:25

Tahran, İran

'' Zıtlıklar Başkenti 
Tahran

Bilinirliği ülke sınırlarını aşan trafik ve hava kirliliği sorunuyla İran’ın başkenti Tahran, Orta Doğu’nun en gizemli şehirlerinden biri. 20 milyona yaklaşan kabalık nüfusu, 30-40 yaşındaki otomobilleri, lezzetli yemekleri, köklü tarihi geçmişi ve sıcakkanlı misafirperver insanlarıyla Tahran gezginler için harika bir rota.

Ülkenin orta kuzey doğrultusunda bulunan Tahran, Elburz Dağları’nın eteğinde kurulu. Dört bir yanı tepelerle çevrili olan bir düzlükte bulunan şehir, hiçbir göl ya da akarsu varlığına sahip olmaması nedeniyle kuru ve havasız bir yaşam sunuyor.

İran’ın ulaşım, sanayi, ticaret, ekonomi, bilim ve eğitim merkezi olan Tahran, otoyol bağlantıları ve demir yolu ağlarıyla ülkeyi doğu batı aksında diğer dünya ülkelerine bağlıyor. 

Tahran Gezilecek Yerler

Orta Doğu’nun en köklü uygarlıklarından biri olan Pers Medeniyeti’nin izlerini taşıyan İran’ın insanlık tarihi ile yaşıt başkenti Tahran gezilecek yerleri ile birkaç günden fazlasını hak ediyor. Sarayları, müzeleri, meydanları, yemyeşil park ve bahçeleriyle şehirde gezilecek çok sayıda yer bulunuyor. Şehri çevreleyen dağ ve tepeler, doğal güzellikleri ile birer kaçış rotası oluşturuyor.

Kaçar Hanedanı Dönemi’nden günümüze ulaşan Gülistan Sarayı şehirde ziyaret edilecek ilk yerler arasında. Geniş bir bahçe içerisinde, her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan bu saray, İran’ın en iyi müzelerinin de bulunduğu geniş bir kompleksi oluşturuyor. Kompleks içinde yer alan müzeler Mermer Taht Verandah, Güneş'in Umudu, Negar Khane ayrı ayrı ziyaret ediliyor.

Azadi (Özgürlük) Meydanı, İran’ın dünyaya vermek istediği mesajı yansıtıyor. Meydanın göbeğinde bulunan Azadi Kulesi, aynı zamanda Tahran’ın sembolü.  Pers İmparatorluğu’nun kuruluşunun 2,500. Yıldönümünü olan 1971 yılında dikilen bu abide Tahran’ın girişinde ziyaretçileri karşılıyor. Kulenin üzerinde Azadi Müzesi, şehrin arkeolojik geçmişi ve sanat eserlerinin görülebileceği en iyi duraklardan.

Niavaran Saray Kompleksi, Tahran’ın kuzeyinde yer alıyor. Kaçar Hanedanı’nın Sahebqaraniyeh Sarayı’nın da bulunduğu kompleksin içinde birkaç bina ve bir müze görülebiliyor.

Cam ve Seramik Müzesi, 7,000 metrekarelik geniş bir alanda kurulu. Farsça’nın yanında İngilizce metinlerle çok rahat bir şekilde gezilebilen müzenin koleksiyonu olağanüstü. İran Ulusal Müzesi, zengin arkeolojik eserleri ile İran coğrafyasının geçmişinde zaman yolculuğu yapmak için bire bir.

Şehirde ziyaret edilebilecek diğer müzeler arasında Yahudi Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Halı Müzesi gibi yerler de listeye eklenmeli.

Sanata ilgisi olanların atlamaması gereken Tahran Çağdaş Sanatlar Müzesi, Avrupa kokulu eserleri ile ziyaretçilerini bambaşka bir yerlere götürebilir.

Park ve bahçeleri ile şehirde yaşayanların hem buluşma hem de dinlence merkezi olan Tahran’da Lale Parkı, Şehir Parkı, Kavir Ulusal Parkı, Jamshidieh Parkı ve Niavaran Parkı görülmeye değer.

Tahran’a Nasıl Gidilir

İran’ın başkenti Tahran’a İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Tahran uçak bileti alarak Orta Doğu’nun bu etkileyici şehrini ziyaret etmek mümkün.  Karayolu ile Hakkari, Ağrı ve Van’dan da ülkeye gidilebiliyor. İran’ın Türk vatandaşlarından vize istememesi büyük bir avantaj.

Kendine has kültürünü muhafaza etmeyi başaran Tahran, seyahat etmeyi sevenler için keşifle dolu bir maceraya davet ediyor. Bu güzel şehri ziyaret etmek için uçak biletlerine göz atın.

Tahran Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 9/-1
weather forecast icon for 8,58 degrees
icon temperature 7/-3
weather forecast icon for 6,71 degrees
icon temperature 7/-3
weather forecast icon for 6,69 degrees
icon temperature 5/-9
weather forecast icon for 4,89 degrees
icon temperature 5/-9
weather forecast icon for 5,40 degrees
x
Tahran Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Tahran etrafındaki yerleri keşfet

 • Karaj Uçak Bileti

  Karaj

 • Now Shahr Uçak Bileti

  Now Shahr

 • Babolsar Uçak Bileti

  Babolsar

 • Rasht Uçak Bileti

  Rasht

 • Hamadan Uçak Bileti

  Hamadan

 • Zanjan Uçak Bileti

  Zanjan

 • Gorgan Uçak Bileti

  Gorgan

 • Shahrud Uçak Bileti

  Shahrud

 • Esfahan Uçak Bileti

  Esfahan

 • Khorramabad Uçak Bileti

  Khorramabad

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: