Suriye Uçak Bileti
Turna.com'da

Suriye Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Erbil-Şam 3.008,67 TL
En Ucuz Ay
Kasım
En Sık Uçan Havayolu

Suriye Varışlı Popüler Uçuşlar

Suriye Varışlı En Ucuz Uçuşları Bul

Fly Baghdad
direkt-uçuş - 1s 40d
16 Ekim 2023, Pazartesi 18:00
Fly Baghdad
direkt-uçuş - 1s 55d
10 Ekim 2023, Salı 14:30
Cham Wings Airlines
direkt-uçuş - 2s 15d
10 Ekim 2023, Salı 13:30
Meraj Airlines
direkt-uçuş - 3s
16 Ekim 2023, Pazartesi 07:00

Suriye Çıkışlı Popüler Uçuşlar

En Ucuz Suriye Çıkışlı Uçuşları Bul

Fly Baghdad
direkt-uçuş - 1s 35d
25 Ekim 2023, Çarşamba 16:20
Fly Baghdad
1 aktarmalı - 6s 20d
25 Ekim 2023, Çarşamba 16:20
Fly Baghdad
direkt-uçuş - 2s
21 Ekim 2023, Cumartesi 10:30
Cham Wings Airlines
direkt-uçuş - 2s 10d
21 Ekim 2023, Cumartesi 14:45
Wind Jet
direkt-uçuş - 2s 30d
11 Kasım 2023, Cumartesi 13:20

Suriye uçuşu ile ilgili bilgiler

Ucuz Suriye uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Fly Baghdad Bağdat Suriye 4.541 TL, Fly Baghdad Erbil Suriye 3.009 TL ve Cham Wings Airlines Kuveyt Suriye 5.947 TL.

Türkiye Suriye arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Suriye şehirlerine en sık uçuş bu şehirlerden gerçekleştirilmektedir: İstanbul, Erbil ve Bağdat. Suriye ülkesi içinde içinde en çok uçulan şehirler Şam.

Orta Doğu'nun yüzölçümü bakımından en büyük ülkelerinden biri olan Suriye; Lübnan, İsrail, Ürdün, Irak ve Türkiye ile komşu. Halep, Lazkiye, Humus ve Şam gibi şehirlerinde yaklaşık 19 milyon nüfusu bulunan ülke, jeopolitik konumu, zengin kültürel dokusu ve köklü tarihiyle bölgenin en önemli ülkelerinden. Suriye, tarih boyunca Kenanlılar, İbraniler, Aramiler, Asurlular, Babiller, Persler, Yunanlar, Romalılar, Bizans, Emevîler, Abbâsîler, Eyyubiler, Selçuklular, Memlûklular, Haçlılar ve Osmanlı Devleti gibi pek çok medeniyete ev sahipliği yaptı. Akdeniz kıyısında yer alan ve üçte ikisi çöllerle kaplı olan ülkenin güneydoğusunda da Suriye Çölü bulunuyor.

Suriye Gezilecek Yerler

İç savaş ve çatışmalar sebebiyle yoğun güvenlik sorunlarının yaşandığı Suriye; savaş döneminde zarar gören ya da tamamen yıkılan kültürel ve tarihi dokusuyla yürek burkuyor. Eski görkemli ve huzurlu günlerine geri kavuşmayı bekleyen ülkede savaş öncesi dönemin en kalabalık ve modern yerleşim yerlerinden biri Şam şehri idi. Geleneksel dokusunu koruyan ama günümüz dünya şartlarını da yakalamaya çalışan Şam; 2. Abdülhamit döneminde yapılan Hamidiye Çarşısı, kafeleri, restoranları ve alışveriş noktalarıyla yaşamın hızlı aktığı bir şehir görüntüsü çiziyordu.

Şehirde gezilmesi gereken yerler arasında; Sitti Zeynep Türbesi, Süleymaniye Külliyesi, Şam Milli Müzesi, Azim Palas gibi tarihi yapıların yanı sıra cumbalı evleri ve dar sokaklarıyla Şam'ın eskimeyen yüzünü yansıtan Eski Şehir bölgesi de oldukça ünlüydü. Bombaların ve çatışmaların etkisiyle zarar gören tarihi yapılar arasında; UNESCO Dünya Mirası Listesindeki Crak des Chevaliers (Şövalyeler Kalesi), ülke halkı tarafından 'Çölün Gelini' olarak anılan Palmira Antik Kenti, 709-715 yılları arasında Halife I. Velid tarafından inşa edilen Emevi Camii, Maşki Kapısı, Ümmü el-Zünnar Kilisesi ve Meryem Ana Kemeri gibi önemli eserler de bulunuyor. Savaş süreci tamamen bittikten sonra ülkenin kültürel ve tarihi miraslarının geri kazanımı için yapılan çalışmaların hız kazanması ümit ediliyor.

Suriye'ye Nasıl Gidilir?

Türkiye'den Suriye'ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarından 90 günlük seyahatleri için vize talep edilmiyor. Türkiye'ye sınır komşusu olan Suriye'ye ulaşım için karayolu ya da havayolu seçenekleri değerlendirilebilir. Şam'daki havaalanına yalnızca İran, Lübnan, Ermenistan ve Rusya'dan uluslararası uçuş yapıldığı için havayolu ile Şam'a gitmek isteyenlerin bu ülkelerden aktarmalı olarak seyahat etmesi gerekiyor. Şam'a karayoluyla İstanbul üzerinden yaklaşık 19 saatte, sınır komşusu Gaziantep'ten de 6 saatte gidilebiliyor. Siz de uçak bileti seçeneklerini inceleyerek seyahatiniz için en uygun rotayı ve planlamayı oluşturabilirsiniz.

Suriye uçak bileti ile ilgili sorular

  • En ucuz Suriye uçuş fiyatı ne kadar?
    Suriye ülkesine önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 16 Ekim 2023 tarihinde Bağdat Şam arasında olup 4.541 TL’dir. En düşük gidiş dönüş uçak bileti ise Bağdat Şam arasında olup 7.761 TL’dir.
  • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Suriye uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Suriye uçak bileti bulmanızı sağlar.

Suriye Şehirleri

En uygun Suriye uçak bileti fiyatı bulmak için gitmek istediğin Suriye şehrine tıkla

  • Şam Uçak Bileti
    Şam

Suriye Yakınındaki Ülkeler

Suriye Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Suriye uçak bileti için Suriye uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Suriye uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Bağdat - Şam 4.541,41
Erbil - Aleppo 2.929,30
Erbil - Şam 3.008,67
Kuveyt - Şam 5.946,79
Tahran - Şam 4.773,60
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: