facebook pageview

En Ucuz İstanbul Stavropol Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Utair Aviation JSC
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 4s 5d
24 Ocak 2018, Çarşamba 16:55
Utair Aviation JSC
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 4s 5d
16 Şubat 2018, Cuma 16:55
Aeroflot
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 5s
06 Şubat 2018, Salı 11:55
Aeroflot
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 5s
01 Mart 2018, Perşembe 11:55
Aeroflot
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 5s 10d
02 Mart 2018, Cuma 14:55
Aeroflot
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 5s
09 Ocak 2018, Salı 11:55
Aeroflot
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 5s 10d
03 Mart 2018, Cumartesi 14:55
Utair Aviation JSC
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 4s 5d
05 Mart 2018, Pazartesi 16:55

En Ucuz Stavropol Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Utair Aviation JSC
Moskova - Stavropol
direkt-uçuş - 2s 5d
11 Şubat 2018, Pazar 23:40
Utair Aviation JSC
İstanbul - Stavropol
1 aktarmalı - 4s 5d
24 Ocak 2018, Çarşamba 16:55
AtlasGlobal
Antalya - Stavropol
2 aktarmalı - 6s 20d
12 Ocak 2018, Cuma 08:15
Azerbaijan Airlines
Ankara - Stavropol
2 aktarmalı - 6s 30d
14 Aralık 2017, Perşembe 13:00
Türk Hava Yolları
İzmir - Stavropol
1 aktarmalı - 2s 20d
21 Ocak 2018, Pazar 21:50
Türk Hava Yolları
Gaziantep - Stavropol
1 aktarmalı - 3s
24 Aralık 2017, Pazar 20:00
Türk Hava Yolları
Trabzon - Stavropol
2 aktarmalı - 3s 35d
10 Ocak 2018, Çarşamba 21:35

Stavropol, Rusya

'' Çerkezler Şehri Şetkale 
Stavropol

Rusya Federasyonu'nun güneybatı kesimindeki Stavropol Krayı'nın merkezi şehri olan Stavropol,  Çerkezler şehri Şetkale olarak da adlandırılıyor. Ruslar kente, "haçın şehri" anlamına gelen ve Yunanca olan Stauropolis ismini vermişler. Efsaneye göre askerler kale inşaatı sırasında taştan oluşan çok büyük bir haç bulmuşlar.

Tarihi

Stavropol Platosunda Graçovka Nehrinin kaynağının yakınlarında yer alan ve 1777'de bir kale olarak kurulan Stavropol, geçmişte de önemli bir yönetim merkezi olmuş. Rostov-Bakü Demiryolu'na bağlanmaması önemini yitirmesine neden olsa da, 1935-1943 yılları arasında Voroşilovsk adıyla anılan kent günümüzde, hinterlandından gelen tarım ürünlerinin işlendiği bir merkez konumunda. Makine, kimyasal madde ve giyim eşyası üretimi de kent ekonomisinde önemli yere sahip olan Stavropol, birbirini dik eksen ağaçlıklı caddeleriyle güzel görünümlü bir kent. Başlıca yükseköğretim kurumları ise Stavropol Devlet Üniversitesi, Kuzey Kafkasya Devlet Teknik Üniversitesi, Tarım Üniversitesi ve Stavropol Devlet Tıp Üniversitesi. Kuzey Kafkasya Bölgesi’nin de bir parçası olan ve kendi ile aynı adı taşıyan yönetsel bölge Stavropol Krayı’nın da merkezi.

Gezilecek Yerler

“Surlu Tepe” anlamına gelen Krepostnaya Gorka, 1700’lerden kalma bir anıt. Hiçbir savaşı kaybetmediği söylenen General Alexander Vasilyevich Suvorov Heykeli de kentin önemli anıtları arasında. Tatarskoye Gorodishche olarak anılan kazı alanı ise tarihte Tatarların yerleşim alanı. Kafkasya’nın en geniş arkeolojik alanı olan bölge MÖ. 7. Yüzyılda Koban, İskit, Sarmat ve Hazar kültürlerinin ortak bir mirası olarak görülüyor. 19. Yüzyıldan kalma tarihi yapılar olan Aziz Andrew Katedrali, Kutsal Bakire Katedrali ve genel olarak Stavropol katedralleri de gezilmesi gereken yerler.

Kafkasya’nın tarihi ve kültürel geçmişine ışık tutan G.V. Prozritelev Tarih Müzesi, Kafkasya’da yaşanan savaşlar, göçler ve insanların gündelik yaşamında kullandıkları aletlere kadar her şeyin sergilendiği bir müze. Bunların dışında bir kapalı çarşı olan Gostiny Dvor, G.K. Prave Kültür ve Doğa Müzesi Alanı; Mineralnye Vody, Cherkessk ve Pyatigorsk bölgeleri, Kislovodsk Güzel Sanatlar Müzesi de ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Etkileyici coğrafyası sayesinde, özellikle sağlıklı yaşam ve şifalı su tesislerinin önemli yer tuttuğu kentte, Pyatigorsk, Kislovodsk, Yessentuki ve Zheleznovodsk bölgeleri sağlık turizmiyle ünlü. Dağlık bölgeler ise outdoor sporları ve pek çok etkinlik imkânı sunuyor. Aynı zamanda, hayvan ve bitki çeşitliliği açısından da zengin olan bölge, 17 adadan oluşan ve dağlar olarak anılan bir yer. Stavropol bölgesindeki bu dağlık alan, ismini objelere ve hayvanlara olan benzerliği ile almış.

Teberda, Dombay, Teberda Milli Parkı ve Arhız ise tam bir doğa harikası. Yükseklikleri 2 bin metreleri bulan, zirvesi karlı ve ormanlarla kaplı dağlar, görkemli vadiler, akarsu ve şelalelerin olduğu bu coğrafya ziyaretçilerini büyülüyor. Özellikle kış tatili için tercih edilen bölge, çok yıllık ağaçların bulunduğu bir oksijen deposu. Ülkede yılın her dönemi farklı bir aktivite bulmak mümkün. Kış sporlarından kayağa, doğa yürüyüşlerinden SPA’ya, kültür turizminden müzelere kadar ilgi alanınıza göre seçim yapabilirsiniz. Türk vatandaşları 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla, her giriş için 30 günü geçmeyen turistik amaçlı seyahatlerinde Rusya’ya vizesiz giriş yapabiliyor.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Geleneksel Rus yemeklerinin tüketildiği Stavropol’de, Ukrayna ve Kafkasya mutfağından da esintiler bulunuyor. Türk, Ermeni ve Rum mutfağından tatların da hissedildiği yemekler oldukça lezzetli. Bunun dışında dünya mutfaklarından lezzetler sunan restoranlar da kentte mevcut.

Marka ürünlerin bulunduğu mağazaların yer aldığı ana caddelerde yoğunlaşan butik ve mağazaların yanı sıra kent merkezinden uzaklaştığınızda karşınıza açık havada kurulan pazarlar çıkıyor. İşte burada gerçek bir Rus pazarı alışverişi sizi bekliyor. Mağazalara göre daha ucuz bu pazarlarda aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Stavropol’a Nasıl Gidilir

Türk Hava Yolları’nın İstanbul- Stavropol arasında haftanın 3 günü karşılıklı olarak direkt uçuş seferleri bulunuyor. Shpakovskoye Havalimanı’ndan kente ulaşım ise taksiyle ve otobüsle mümkün.

Stavropol Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 4/-3
weather forecast icon for 4,32 degrees
icon temperature 7/-6
weather forecast icon for 7,31 degrees
icon temperature 8/-2
weather forecast icon for 7,72 degrees
icon temperature 5/0
weather forecast icon for 5,29 degrees
icon temperature 10/2
weather forecast icon for 9,55 degrees
x
Stavropol Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Stavropol etrafındaki yerleri keşfet

 • Mineralnye Vody Uçak Bileti

  Mineralnye Vody

 • Nalchik Uçak Bileti

  Nalchik

 • Elista Uçak Bileti

  Elista

 • Krasnodar Uçak Bileti

  Krasnodar

 • Sokhumi Uçak Bileti

  Sokhumi

 • Soçi Uçak Bileti

  Soçi

 • Volgodonsk Uçak Bileti

  Volgodonsk

 • Rostov Uçak Bileti

  Rostov

 • Vladikavkaz Uçak Bileti

  Vladikavkaz

 • Gelendzhik Uçak Bileti

  Gelendzhik

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: