facebook pageview

En Ucuz Soçi Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Aeroflot
Moskova - Soçi
direkt-uçuş - 2s 20d
06 Ekim 2017, Cuma 09:50
Aeroflot
İstanbul - Soçi
1 aktarmalı - 5s
09 Kasım 2017, Perşembe 18:55
Aeroflot
Antalya - Soçi
1 aktarmalı - 5s 55d
02 Ekim 2017, Pazartesi 19:00
Turkish Airlines
Ankara - Soçi
1 aktarmalı - 2s 55d
22 Ekim 2017, Pazar 21:50
Turkish Airlines
İzmir - Soçi
1 aktarmalı - 2s 55d
05 Ekim 2017, Perşembe 21:45
Turkish Airlines
Trabzon - Soçi
1 aktarmalı - 3s 40d
19 Ağustos 2017, Cumartesi 20:25
AtlasGlobal
Adana - Soçi
2 aktarmalı - 7s 35d
26 Ağustos 2017, Cumartesi 07:00

Soçi İle İlgili Yazılar

Soçi, Rusya

'' Kafkas Dağları’nın Eteğinde Yemyeşil Bir Şehir
Soçi

Karadeniz kıyısında, muhteşem sahilleriyle Rusya’nın en turistik destinasyonlarından biri olan Soçi; Kafkas Dağları’nın eteğinde yemyeşil bir coğrafyada kurulu. Rusya’nın deniz, kum, güneş tatili için tercih ettiği ve zaman zaman Rusya’nın Antalya’sı olarak da isimlendirilen Soçi, yazlıkçıların başkenti unvanını taşıyor.

Şifalı suları, termal turizmi, Karadeniz’in serin sahilleri, yemyeşil ormanları, kış turizmi merkezleri ve lüks otelleriyle farklı turizm alternatiflerini bir arada sunan Soçi, Rusya turizminin yükselen yıldızları arasında.

Soçi Gezilecek Yerler

1900’lü yılların başında turizm kenti olarak planlanan şehir, Karadeniz boyunca uzanan 150 km’lik alanda dinlenme tesisleri, oteller, termal alanlar kurularak önemli bir çekim merkezine dönüştürülmüş. Soçi Çayı’nın iki kenarında konumlanan Soçi, Karadeniz manzarasına hakim iki tepede, yemyeşil bir görsel şölenin tam ortasında kurulu.

Soçi özellikle sağlık turizmiyle öne çıkan bir kent. Soçi gezilecek yerler denildiğinde sağlık turizmi tesisleri ilk akla gelen yerler arasında oluyor. Yemyeşil bir dokuya sahip şehir merkezinde, çok geniş bir alanda hizmet veren Zapolarye Sanatoryumu, yılın her dönemi binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Şehrin dört bir yanına yayılan termal oteller hem dinlenmek hem de sağlığına katkı sağlamak isteyenlerin tercihi.

Şehir merkezinden başlayacak bir gezinin ilk adımı Lenin’in mozaik rölyefi. Burası şehrin kalbi olarak da kabul ediliyor. 1900’lü yılların başında oldukça planlı bir şekilde kurulan şehirde her şey bu plan etrafında şekillenmiş.

1892 yılına tarihlenen Tropik Park, Rusya sınırlarındaki en büyük botanik park. Özellikle çocuklu ailelerin tercih ettiği bu park, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden. Şehirde çok sayıda dini yapı bulunuyor. Görkemli kiliseler, tren istasyonu, liman, sanat galerisi ve tiyatro binası tarihi özellik taşıyor.

Postane binasının önündeki orak-çekiç heykeli Rusya tarihinin en önemli sembollerinden. Bu meydan Soçi gezisinde soluklanmak için bir durak olarak da kabul edilebilir. Mayıs ayından itibaren hızlı bir şekilde hareketlenen turizm faaliyetleri, gözle görülür bir şekilde şehirdeki hayatı değiştiriyor.

Sahillerdeki kalabalık artarken, Karadeniz kıyıları farklı ülkelerden gelen yatlarla dolup taşıyor. Özellikle Kuzey Avrupa ülkelerinden gelen ziyaretçilerin uğrak noktası olan Soçi kıyılarına gelen yatlar, mineralli şifalı sularda dinleniyor.

Soçi’ye Nasıl Gidilir

Rusya’nın Karadeniz kıyısındaki kenti Soçi’ye ulaşım için birden çok alternatif var. En kolay ulaşım yöntemi hava yolu yolculuğu. Bunun için İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan düzenli olarak yapılan direkt uçuşları tercih etmek gerekiyor. Soçi uçak bileti alternatiflerine göz atarak bu seyahati planlayabilirsiniz.

Karayolu yolculuğu Soçi’ye gitmek isteyenlerin tercih edebileceği uzun yöntemlerden biri. Gürcistan ve Batum üzerinden otobüs ya da özel araçla Rusya’nın Soçi kentine ulaşılabiliyor. Ancak sınır geçişleri ve Rusya’nın bürokratik uygulamaları nedeniyle bu yöntem çok cazip değil.

Karadeniz’in heyecan verici Soçi, kış turizm merkezleri, termal tesisleri, muhteşem sahilleri ve lüks otelleri ile rotasını kuzeye çevirenlerin tercihi.

Soçi Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 28/22
weather forecast icon for 28,11 degrees
icon temperature 28/21
weather forecast icon for 27,58 degrees
icon temperature 31/20
weather forecast icon for 30,83 degrees
icon temperature 32/19
weather forecast icon for 31,82 degrees
icon temperature 31/18
weather forecast icon for 31,47 degrees
x
Soçi Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Soçi etrafındaki yerleri keşfet

 • Sokhumi

  Sokhumi

 • Gelendzhik

  Gelendzhik

 • Krasnodar

  Krasnodar

 • Novorossiysk

  Novorossiysk

 • Anapa

  Anapa

 • Stavropol

  Stavropol

 • Batum

  Batum

 • Mineralnye Vody

  Mineralnye Vody

 • Kutaisi

  Kutaisi

 • Trabzon

  Trabzon

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: