Rochester Uluslararası Havalimanı Hakkında

Rochester Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

1928 yılından beri hizmet veren Rochester Uluslararası Havalimanı ABD’nin Minnesota eyaletinde bulunan Rochester şehrinin güneydoğusunda yer alıyor. Havalimanı inşa edildiği sene, kurucu ve sahibi olan Charles Mayo’ya ait Mayo Vakfı tarafından işletiliyordu. 1928 yılından günümüze kadar hizmet vermekte olan havalimanı, yılda 370 binden fazla yolcuyu ağırlıyor.

Havalimanından farklı firmalar aracılığıyla Atlanta, Baltimore, Boston, Charlotte, Chicago–O'Hare, Detroit, Minneapolis/St. Paul, Orlando/Sanford, Philadelphia, Punta Gorda, Tampa Washington–National, Washington–Dulles şehirlerine doğrudan ulaşmak mümkün.

Rochester Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için birden fazla yöntem mevcut.

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)

Havalimanından çevrede bulunan otellere, otellerin servis aracı ile ulaşım sağlamak mümkün. Bazı oteller bu hizmet için ücret almazken bazıları almakta. Ana terminalin doğu ve batısında yer alan ve oteller tarafından sağlanan ücretsiz telefonlar ile servis aracı çağrılabilir. Havalimanında otel servislerinin yanı sıra servis aracı hizmeti veren iki farklı firma da mevcut.

Taksi

Havaalanından şehir merkezine ulaşım için taksilerden ve özel limuzin servislerinden faydalanmak mümkün. Taksiler hem havalimanının yanında bekliyorlar hem de havalimanının ana terminalinin önünde, merkezi giriş yolunun üzerinde yer almaktalar. Havaalanından asgari yolculuk ücreti 10 USD, ve ilk yolcudan sonraki her yolcu için 2.50 USD ek ücret alınıyor. Taksimetre her mil mesafe için 3 USD atıyor.

Araç Kiralama

Rochester Uluslararası Havalimanı'ndaki araç kiralama gişeleri, bagaj alım salonunun hemen yanında, alt katta yer almakta. Buradan çok sayıda farklı araç kiralama firmasının şubesini bulmak mümkün.

Şehir Merkezinden Rochester Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

1928 yılından beri hizmet veren Rochester Uluslararası Havalimanı ABD’nin Minnesota eyaletinde bulunan Rochester şehrinin güneydoğusunda yer alıyor. Havalimanı inşa edildiği sene, kurucu ve sahibi olan Charles Mayo’ya ait Mayo Vakfı tarafından işletiliyordu. 1928 yılından günümüze kadar hizmet vermekte olan havalimanı, yılda 370 binden fazla yolcuyu ağırlıyor.

Havalimanının saatlik, günlük, ve haftalık park hizmetlerinin yanı sıra kapalı garaj park servisi de mevcut. Çeşitli restoranlar ve kafelerin sunduğu farklı yemek seçeneklerine sahip olan havalimanında bir tane de hediyelik eşya standı var. Bunların yanı sıra havalimanı, toplantı salonu hizmeti de veriyor. Şehir merkezinden Rochester Uluslararası Havalimanı’na da servis ve taksiler kullanılıyor.

Havalimanı Servis Araçları (Shuttle)

İlçedeki otellerden havalimanına, otellerin servis aracı ile ulaşım sağlamak mümkün. Bunun için otelin resepsiyonu ile görüşmek yeterli. Otel servis araçlarının yanı sıra servis aracı hizmeti veren iki farklı firma mevcut.

Taksi

İlçeden havalimanına ulaşım için taksilerden ve özel limuzin servislerinden faydalanmak mümkün. Taksiler yoldan çevrilebiliyorlar. Havaalanına asgari yolculuk ücreti 10 USD, ve ilk yolcudan sonraki her yolcu için 2.50 USD ek ücret alınıyor. Taksimetre her mil mesafe için 3 USD atıyor.

Rochester Minnesota Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Greater Rochester International Airport, 1200 Brooks Avenue, Rochester NY 14624

Telefon numarası: 585-753-7000

Rochester Mnpl Yakınındaki Havalimanları

 • Şikago (Gary International Havalimanı)
  Şikago (Gary International Havalimanı)
 • Şikago (Midway Havalimanı)
  Şikago (Midway Havalimanı)
 • Şikago (O'hare Havalimanı)
  Şikago (O'hare Havalimanı)
 • Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
  Şikago (Chicago Rockford Havalimanı)
 • Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
  Toronto (Hamilton Jc Munro Havalimanı)
 • Toronto (Billy Bishop City Havalimanı)
  Toronto (Billy Bishop City Havalimanı)
 • Toronto (Pearson Havalimanı)
  Toronto (Pearson Havalimanı)
 • Montreal (Saint Hubert Havalimanı)
  Montreal (Saint Hubert Havalimanı)
 • Montreal (P Trudeau Havalimanı)
  Montreal (P Trudeau Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.