Quito Cidde Uçak Bileti
Turna.com'da

Quito Cidde Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanı
Mariscal Sucr Havalimanı
Varış Havalimanı

Quito Cidde uçuşu ile ilgili bilgiler

UIO-JED

Quito Şehir Merkezinden Quito Havalimanı’na Ulaşım

Mariscal Sucre Uluslararası Havalimanı, Quito kentine yaklaşık 40 km’lik uzaklıkta olsa da şehirdeki çeşitli araçları kullanarak ulaşmak oldukça kolay. 

Havalimanına ulaşım için en rahat yollardan biri şehir merkezi ile havalimanı arasında işleyen özel otobüslere binmek. Bu otobüsler şu an bir park olarak kullanılan eski havalimanından kalkar ve yaklaşık bir saatlik bir yolculuktan sonra yeni havalimanına varır. 

Otobüsler hafta içi yarım saatte bir, hafta sonunda ise saatte bir kalkar. Otobüslerde ücretsiz internet hizmeti bulunur. 23 kg’a kadar bir bavul ve bir el bagajı bilet ücretine dahildir. Ekstra bagaj için ilave ücret ödemeniz gerekir. Biletler çevrimiçi ya da otobüsün kalkış noktasındaki gişelerden temin edilebilir.

Şehrin merkezinin biraz dışındaki Rio Coca terminalinden havalimanına giden belediye otobüsleri kalkar. Sabah 05.45 ile akşam 21.30 arasında işleyen otobüsler sizi trafik durumuna göre yaklaşık 1,5 saat içerisinde havalimanına ulaştırır.

Şehrin özellikle turistik merkezinde taksi bulmakta zorlanmazsınız. Sokaktan çevirebileceğiniz gibi otelinizin resepsiyon görevlisinden de size bir taksi çağırmasını isteyebilirsiniz. Taksiler şehrin merkezinden havalimanına önceden belirlenmiş fiyat tarifeleri uygular ve havalimanı yönüne doğru yolculuk ederken geliş tarifesine göre 3-4 dolar daha az ödersiniz.

Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan Cidde Şehir Merkezine Ulaşım

Cidde, başkent Riyad'dan sonra Suudi Arabistan'ın ikinci büyük şehri. Mekke'ye komşu olan kent Kızıldeniz kıyısında yer alan bir liman kenti. Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı kentin 19 km kuzeyinde yer alıyor. Suudi Arabistan'ın birinci en işlek; krallığın ise üçüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Kral Abdulaziz Havalimanı, sahip olduğu hac terminali ve Mekke'ye yakın oluşuyla her yıl aynı anda on binlerce Müslümanı ağırlıyor.

Şehre yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alan Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan Cidde şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Şehir merkezine gitmenin en uygun yollarından biri otobüsleri kullanmak. Havalimanı çıkış kapısı önünde binebileceğiniz otobüslerle Cidde şehir merkezinin yanı sıra Mekke ve Medine'ye de gidebilirsiniz.
Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmanın en hızlı yollarından biri ise taksileri kullanmak. Gelen yolcu terminali çıkış kapısında bulabileceğiniz taksilerle sabit fiyatlarla şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Limuzin seçeneği de bulunan taksilerle Cidde şehir merkezine yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Bir diğer seçenek olan araç kiralama da hızlı ve konforlu bir yolculuğu seçenler için iyi bir seçenek. Avis, Budget ve Hertz gibi uluslararası ünlü markaların yanı sıra yerel operatörlerin de gelen yolcu terminalinde ofisleri yer alıyor.

Eğer özel aracınız veya kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek istiyorsanız Al Madinah Al Munawarah Yolu'nu kullanarak yaklaşık 20 dakikada varabilirsiniz.

Cidde Kral Abdulaziz Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Medina Road, Jeddah Suudi Arabistan
Tel: +966 9200 11233

Quito Cidde uçak bileti ile ilgili sorular

  • Quito şehrinden Cidde şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Quito üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Mariscal Sucr Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: King Abdulaziz Int Havalimanı.
  • TURNA, bu kadar ucuz uçuş fiyatlarını nasıl bulur?
    Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz uçak biletleri bulmanızı sağlar.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: