King Abdulaziz Int Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz King Abdulaziz Int Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Pegasus
direkt-uçuş - 3s 55d
28 Şubat 2024, Çarşamba 00:15
Flynas
direkt-uçuş - 1s 15d
13 Şubat 2024, Salı 01:05
Flyadeal
direkt-uçuş - 2s 25d
16 Aralık 2023, Cumartesi 17:00
Flyadeal
direkt-uçuş - 2s 15d
21 Aralık 2023, Perşembe 11:45
SalamAir
1 aktarmalı - 14s 10d
30 Ocak 2024, Salı 04:05
Flyadeal
1 aktarmalı - 1s 55d
26 Ocak 2024, Cuma 20:50
Flyadeal
direkt-uçuş - 1s 25d
30 Ocak 2024, Salı 16:00
Flyadeal
direkt-uçuş - 2s 10d
23 Aralık 2023, Cumartesi 12:35
SalamAir
1 aktarmalı - 13s 55d
07 Ocak 2024, Pazar 04:00
Flydubai
1 aktarmalı - 8s 20d
20 Şubat 2024, Salı 10:30
Flyadeal
direkt-uçuş - 1s 55d
16 Şubat 2024, Cuma 10:00

King Abdulaziz Int Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Pegasus
direkt-uçuş - 4s 10d
04 Mart 2024, Pazartesi 05:45
Pegasus
1 aktarmalı - 29s 40d
11 Aralık 2023, Pazartesi 02:05
Flyadeal
direkt-uçuş - 2s 20d
09 Aralık 2023, Cumartesi 13:40
SalamAir
1 aktarmalı - 17s 15d
12 Aralık 2023, Salı 16:45
Flyadeal
direkt-uçuş - 2s 25d
02 Şubat 2024, Cuma 07:10
SalamAir
1 aktarmalı - 7s 55d
09 Şubat 2024, Cuma 16:55
Flyadeal
1 aktarmalı - 1s 35d
08 Aralık 2023, Cuma 13:50
Jazeera Airways
1 aktarmalı - 12s 20d
08 Ocak 2024, Pazartesi 14:00
Qatar Airways
1 aktarmalı - 11s 45d
19 Şubat 2024, Pazartesi 05:30
Flydubai
1 aktarmalı - 13s 40d
03 Mart 2024, Pazar 17:50
Air Arabia
1 aktarmalı - 22s
01 Şubat 2024, Perşembe 17:00

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

İslam alemi için büyük önem taşıyan Mekke’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşlarının öncelikle havayolu şirketlerinin direk uçuşlarıyla Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı’na inmeleri gerekir. 1981 yılında hizmet vermeye başlayan Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı bu nedenle oldukça önemlidir. Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı yaklaşık olarak 6 milyon iç hat yolcusu ve 10 milyon dış hat yolcusuyla yoğun bir yolcu trafiğine sahiptir. Suudi Arabistan’ın en işlek havalimanı olmasının yanı sıra en büyük üçüncü havalimanı olarak da bilinmektedir.

Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan Cidde Şehir Merkezine Ulaşım

Cidde, başkent Riyad'dan sonra Suudi Arabistan'ın ikinci büyük şehri. Mekke'ye komşu olan kent Kızıldeniz kıyısında yer alan bir liman kenti. Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı kentin 19 km kuzeyinde yer alıyor. Suudi Arabistan'ın birinci en işlek; krallığın ise üçüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Kral Abdulaziz Havalimanı, sahip olduğu hac terminali ve Mekke'ye yakın oluşuyla her yıl aynı anda on binlerce Müslümanı ağırlıyor.

Şehre yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alan Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan Cidde şehir merkezine ulaşmak için otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleri bulunuyor.

Şehir merkezine gitmenin en uygun yollarından biri otobüsleri kullanmak. Havalimanı çıkış kapısı önünde binebileceğiniz otobüslerle Cidde şehir merkezinin yanı sıra Mekke ve Medine'ye de gidebilirsiniz.
Kral Abdulaziz Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşmanın en hızlı yollarından biri ise taksileri kullanmak. Gelen yolcu terminali çıkış kapısında bulabileceğiniz taksilerle sabit fiyatlarla şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Limuzin seçeneği de bulunan taksilerle Cidde şehir merkezine yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Bir diğer seçenek olan araç kiralama da hızlı ve konforlu bir yolculuğu seçenler için iyi bir seçenek. Avis, Budget ve Hertz gibi uluslararası ünlü markaların yanı sıra yerel operatörlerin de gelen yolcu terminalinde ofisleri yer alıyor.

Eğer özel aracınız veya kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek istiyorsanız Al Madinah Al Munawarah Yolu'nu kullanarak yaklaşık 20 dakikada varabilirsiniz.

Cidde Kral Abdulaziz Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Medina Road, Jeddah Suudi Arabistan
Tel: +966 9200 11233

Şehir Merkezinden Kral Abdulaziz Havalimanı'na Ulaşım

Cidde, başkent Riyad'dan sonra Suudi Arabistan'ın ikinci büyük şehri. Mekke'ye komşu olan kent Kızıldeniz kıyısında yer alan bir liman kenti. Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı kentin 19 km kuzeyinde yer alıyor. Suudi Arabistan'ın birinci en işlek; krallığın ise üçüncü en işlek havalimanı olma özelliğini taşıyor. Kral Abdulaziz Havalimanı, sahip olduğu hac terminali ve Mekke'ye yakın oluşuyla her yıl aynı anda on binlerce Müslümanı ağırlıyor.

Şehre yaklaşık 19 km uzaklıkta yer alan Kral Abdulaziz Havalimanı'na ulaşmak için otobüs, taksi veya araç kiralama seçenekleri bulunuyor.
Şehir merkezinden havalimanına gitmenin en uygun yollarından biri otobüsleri kullanmak. Cidde şehir merkezinden bineceğiniz otobüslerle havalimanına ulaşmak mümkün.

Cidde şehir merkezinden Kral Abdulaziz Havalimanı'na ulaşmanın en hızlı yollarından biri ise taksileri kullanmak. Sabit fiyatlarla çalışan taksilerle şehir merkezinden havalimanına yolculuk yapabilirsiniz. Limuzin seçeneği de bulunan taksilerle Cidde havalimanına yolculuk yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Eğer özel aracınız veya kiraladığınız araçla şehir merkezinden havalimanına gitmek istiyorsanız Al Madinah Al Munawarah Yolu'nu kullanarak yaklaşık 20 dakikada varabilirsiniz.

Cidde Kral Abdulaziz Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Medina Road, Jeddah Suudi Arabistan
Tel: +966 9200 11233

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Yakındaki Oteller

Cidde’de başta dört, beş yıldızlı lüks oteller olmak üzere konaklamak için çok sayıda alternatif bulmak mümkündür. Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı’na yakın oteller arayanlar için Cidde’deki oteller iyi birer alternatiftir. Merkezde, ana caddenin kuzeyinde yer alan Filistin Caddesi üzerindeki otellerde ya da Otel Diwan Al Aseel Cidde, Otel Rose Inn Al Waha Hotel Cidde ve Otel Golden Hotel Cidde gibi otellerde uygun fiyata konforlu bir şekilde konaklayabilirsiniz. Eğer Cidde şehir merkezinde konaklamak yerine yakındaki otellerden birinde kalmayı tercih ediyorsanız Mena Airport Hotel veya Garden Palace Hotel’de ya da Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı’na en yakın otel olarak da bilinen Crom Airport Hotel’de konaklayabilirsiniz.

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Lounge Hizmetleri

Kral Abdülaziz Havalimanı’nın Kuzey, Güney, Hac ve Kraliyet Ailesi için ayrılan özel terminal olmak üzere 4 farklı terminali bulunmaktadır. 15 kilometrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı’nın Hac terminali dünyanın en büyük terminalleri arasında gösterilir. İç hat uçuşlarında Güney terminali kullanılırken, dış hat uçuşların Kuzey terminali kullanılır. Kuzey terminalinde, ekonomi sınıfı biletine sahip olanların bile ek bir ödeme karşılığında edinebilecekleri bir kart sayesinde 24 saat açık Lounge hizmetinden yararlanabilir. VIP bilete sahip yolcular için Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı VIP Lounge hizmeti sunulurken, Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Royal Lounge hizmeti yalnızca kraliyet ailesi üyelerine sunulur. Yani Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Lounge hizmeti farklı bölümlere ayrılmıştır.

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Cafe ve Restoranları

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı cafe ve restoranlar bakımından çeşitlilik sunar. Kuzey terminal Starbucks Cafe’de kahvenizi yudumlayabileceğiniz gibi Simit Sarayı ve Mado gibi mekanlarda evinizde gibi hissedebilirsiniz. Costa Cafe, Break Time ve Tim Hortons da bu terminalde bulunan cafeler arasında yer alır. Güney terminalde ise daha çok yerel cafeler yer almaktadır. Şehir merkezinde dünya mutfağından değişik lezzetleri tadabileceğiniz çok sayıda restoran bulabilirsiniz. Al Baik ve Aromi gibi restoranlarda ise bol yağlı ve baharatlı geleneksel lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca aradığınız lezzet Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı cafe ve restoranları içinde yoksa şehir merkezindeki neredeyse bütün cafe ve restoranlardan Kral Abdülaziz Havalimanı’na getirilmek üzere online yemek siparişi verebilirsiniz.

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Duty Free Mağazaları

Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Duty Free mağazalarında dünyaca ünlü markaların ürünlerini uygun fiyata satın alabilirsiniz. Cidde Kral Abdülaziz Havalimanı Duty Free mağazaları kozmetik ürünlerden giyim eşyalarına, yiyecek içecekten alkol ve sigaraya kadar çok çeşitli ürün yelpazesiyle seyahatinizi alışveriş yaparak renklendirmenizi sağlar.

King Abdulaziz Int Yakınındaki Havalimanları

 • Hurgada (Hurgada Havalimanı)
  Hurgada (Hurgada Havalimanı)
 • Riyad (King Khalid Havalimanı)
  Riyad (King Khalid Havalimanı)
 • Şarm El Şeyh (Sharm El Sheikh Havalimanı)
  Şarm El Şeyh (Sharm El Sheikh Havalimanı)
 • Hartum (Khartoum Havalimanı)
  Hartum (Khartoum Havalimanı)
 • Amman (Queen Alia Havalimanı)
  Amman (Queen Alia Havalimanı)
 • Kahire (Cairo Havalimanı)
  Kahire (Cairo Havalimanı)
 • Kahire (Sphinx Havalimanı)
  Kahire (Sphinx Havalimanı)
 • Kuveyt (Kuwait Havalimanı)
  Kuveyt (Kuwait Havalimanı)
 • Bahreyn (Bahrain Havalimanı)
  Bahreyn (Bahrain Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: