Medine Uçak Bileti 106 TL | Turna.com

En Ucuz Washington Medine Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Washington - Medine
1 aktarmalı - 13s 40d
28 Haziran 2017, Çarşamba 17:00

En Ucuz Medine Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Cidde - Medine
direkt-uçuş - 1s
13 Eylül 2017, Çarşamba 11:15
İstanbul - Medine
1 aktarmalı - 7s 10d
02 Temmuz 2017, Pazar 01:45
Adana - Medine
1 aktarmalı - 5s 40d
09 Eylül 2017, Cumartesi 02:20
Hatay - Medine
1 aktarmalı - 5s 35d
12 Eylül 2017, Salı 04:25
İzmir - Medine
1 aktarmalı - 4s 25d
27 Haziran 2017, Salı 07:20
Gaziantep - Medine
1 aktarmalı - 5s 15d
29 Haziran 2017, Perşembe 06:40
Ankara - Medine
direkt-uçuş - 3s 10d
27 Haziran 2017, Salı 13:30
Paris - Medine
1 aktarmalı - 6s 10d
30 Haziran 2017, Cuma 22:45

Medine, Suudi arabistan

Kutsal Şehir Medine
Kutsal Şehir Medine

Suudi Arabistan’ın kadim şehri Medine, İslam dini için oldukça önemli, kutsal bir anlam taşıyor. Hicaz bölgesinde, Mekke’nin kuzeyinde konumlanan şehir, İslam peygamberi Hz. Muhammed’in 622 yılında Mekke’den hicret etmek zorunda kaldığı kentin o dönem Yesrib olan ismi hicretten sonra Medinet'ül Münevvere yani aydınlanmış şehir olarak değiştirilmiş.

Yavuz Sultan Selim Dönemi’nde Osmanlı’ya katılan Medine, II. Abdülhamit Dönemi’nde inşa edilen demiryolu sayesinde İstanbul’dan 3 günde ulaşılabilen bir konuma ulaşmış. Günümüzde Suudi Arabistan’ın dördüncü büyük kenti özelliğini taşıyan şehir, Kızıldeniz’e yaklaşık 200 km mesafede bulunuyor. Tarih boyunca Medirra, Medirke, Meddiyne, Mezzine isimleriyle anılan Medine hem Hac dönemi hem de Hac dönemi dışında Umre döneminde ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği bir görünümde.

Medine Gezilecek Yerler

Medine Müslümanlar için çok sayıda kutsal mekana ev sahipliği yapıyor. Bu yüzden yılın her dönemi binlerce Müslüman, dünyanın farklı yerlerinden bu kutsal kente geliyor. Medine gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen nokta Uhud Dağı ve Kabristanı oluyor. Uhud Dağı’nın eteklerinde İslam dini için yapılan savaşların en önemlilerinden birine sahne olan dağda Hz. Hamza ile 70 sahabenin kabri, okçular tepesi, şehitlik ve savaşın yaşandığı diğer alanlar görülebiliyor.

Hendek Savaşı’nın yapıldığı Yedi Mescitler’de ordu komutanlarının çadırlarının bulunduğu noktalarda bulunan küçük mescitler görmeye değer.

Mescidi Nebevi, Mekke’deki Mescid-i Haram’dan sonra İslam dininin en kutsal ikinci camii konumunda olan yapı Hz. Muhammed ve ashabı tarafından inşa edilmiş. 654 yılında yaşanan depremin ardından yeniden inşa edilen yapıda Hz. Muhammed’in yanı sıra Hz Ebu Bekir ve Hz. Osman’ın da kabirleri bulunuyor.

Cennetül Baki, Hz. Muhammed’in seçtiği kabristanlardan biri. Bu mezarlığa ilk gömülen kişi Osman bin Muz’un olmuş. Peygamber ailesine mensup çok sayıda kişinin mezarının bulunduğu yer kutsal kabul ediliyor.

Şehrin çevresinde 12. Yüzyılda inşa edilen oval biçimli surların boyu 9 ile 12 metre arasında değişiyor. Aynı zamanda bir kale ile birlikte bulunan surlar üzerinde görkemli Mısır Kapısı mutlaka görülmeli.

Kuba Mescidi, İslam tarihinde cemaatle namaz kılmak için inşa edilen ilk cami. Mekke’den Medine’ye göç ederken Hz. Muhammed’in 14 gün kaldığı ve bu süre içerisinde inşa ettirdiği cami unvanını taşıyan Kuba Mescidi önemini hala koruyor.

Cuma Mescidi, Mescidi Kıbleteyn, Hz. Ali Mescidi, Hz. Ebubekir Mescidi, Hz. Ömer Mescidi, Mescidi Gamame gibi İslam dünyası için son derece önemli birçok dini kutsal mekan da Medine’de görülecek yerler arasında.

Medine’ye Nasıl Gidilir

İstanbul, Ankara ve Bursa havalimanlarından Suudi Arabistan’ın Medine şehrine direkt uçak seferleri bulunuyor. Hac ve Umre dönemlerinde artış gösteren seferler için Medine uçak bileti seçeneklerine bakmak gerekiyor. İslam dini için kutsal kabul edilen şehirlerden biri olan Medine, dünyada dinler tarihini anlamak için mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalardan. Bu heyecan verici kenti keşfetmek için hemen şimdi uçak bileti seçeneklerine göz atın! 

Medine Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
42/23
43/20
44/21
44/27
42/27

Yakınlardaki Şehirler

Medine etrafındaki yerleri keşfet

 • Yanbu Al Bahr

  Yanbu Al Bahr

 • Cidde

  Cidde

 • Taif

  Taif

 • Hail

  Hail

 • Marsa Alam

  Marsa Alam

 • Tabuk

  Tabuk

 • Port Sudan

  Port Sudan

 • Şarm El Şeyh

  Şarm El Şeyh

 • Hurgada

  Hurgada

 • Aswan

  Aswan

Medine İle İlgili Yazılar

İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İstanbul’un Keşfedilmemiş Güzellikleri
istanbul detay
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: