facebook pageview

En Ucuz Washington Riyad Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Saudi Arabian Airlines
Washington - Riyad
direkt-uçuş - 12s 10d
30 Kasım 2017, Perşembe 17:00

En Ucuz Riyad Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nasair
Dammam - Riyad
direkt-uçuş - 1s 5d
01 Ocak 2018, Pazartesi 06:50
Nasair
Cidde - Riyad
direkt-uçuş - 1s 35d
05 Aralık 2017, Salı 01:00
Nasair
İstanbul - Riyad
direkt-uçuş - 2s 50d
11 Aralık 2017, Pazartesi 13:45
Nasair
Hatay - Riyad
direkt-uçuş - 3s 5d
12 Ocak 2018, Cuma 13:45
Nasair
Adana - Riyad
1 aktarmalı - 4s 15d
04 Ocak 2018, Perşembe 04:50
Nasair
Antalya - Riyad
1 aktarmalı - 5s 5d
23 Ekim 2017, Pazartesi 10:50
Pegasus
İzmir - Riyad
1 aktarmalı - 5s
21 Ekim 2017, Cumartesi 13:00
Pegasus
Ankara - Riyad
1 aktarmalı - 4s 50d
21 Ekim 2017, Cumartesi 12:00

Riyad, Suudi arabistan

'' Çöllerle Çevrili Şehir 
Riyad

Arap Yarımadası’nın kavşak noktası olan Riyad, Suudi Arabistan’ın en büyük şehri ve başkenti. Arapça’da bahçe ya da çayır anlamına gelen Riyad, Arabistan Yarımadası’nın tam ortasında bulunuyor. Bu özelliği ile önemli bir ulaşım ve kavşak noktası olan şehir, yüksek bir platoda kurulu.

Ülke nüfusunun yüzde 25’inden fazlasının yaşadığı başkent Riyad, çöllerle çevrili bir yapıda olmasına rağmen, çevre düzenlemeleri, rekreasyon alanları, yüksek binaları ve modern kent dokusu ile Suudi Arabistan’ın modern yüzünü temsil ediyor.

Riyad Gezilecek Yerler

İslam dünyasının Hac ibadetini gerçekleştirmek için her yıl ziyaret ettiği Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad, ülkenin en önemli eğitim, ticaret, ulaşım merkezi. Büyük oteller, yüksek katlı binalar, gökdelenler, lüks alışveriş merkezleri, dev sağlık tesisleri, üniversiteler ve ulaştırma merkezlerinin yer aldığı Riyad, ülkenin kalbinin attığı yer.

Riyad gezilecek yerler denildiğinde şehrin eski bölümü gezmeye başlamak için tercih edilecek noktalardan. 1932 yılından bu yana ülkeye başkentlik yapan şehirde, eski şehir bölgesinin çevresi devlet kurumları, finans merkezleri ve dev holdinglerle çevrili. Riyad’ın merkezi Al-Bathaa olarak adlandırılıyor. Şehrin atmosferini hissetmek, deve pazarını ziyaret etmek ve kent yaşamı ile ilgili fikir sahibi olmak için Al-Bathaa çevresinde dolaşmak gerekiyor.

Suudi Arabistan’ın en önemli tarihi eserlerinden biri olan Al Masmak Kalesi, 19. yüzyılda inşa edilmiş. Toplamda dört gözetleme kulesine sahip olan kale taş bloklar üzerine kurulu. Kent tarihini yansıtan en önemli sembol olarak kabul edilen kale, geçmişte yaşanan savaşların da merkezinde yer alıyordu.

Kral Abdülaziz’in adını taşıyan kompleks yapı içerisinde çok sayıda müze ve yeşil alan bulunuyor. Ülke tarihi ve arşiv niteliğindeki belge ve dokümanları bir araya getirme amacıyla kurulan yapı bilim akademisi adıyla da anılıyor. Kral Faysal döneminde inşa edilen yapı çok sayıda bilgi ve belge ile Suudi Arabistan geçmişine ışık tutuyor.

Ülkenin en önemli bilim ve eğitim kenti olan Riyad’da çok sayıda üniversite ve eğitim kurumu bulunuyor. Al Yamamah Koleji, Prens Sultan Üniversitesi, Kral Saud Üniversitesi, Saud Islam Üniversitesi, Riyad Dişçilik ve Eczacılık Koleji ve İmam Muhammed bin Üniversitesi bu okullar arasında sayılabilir.

Şehirdeki müzeler, ziyaretçilerin ilk uğradığı mekanlardan. Kral Abdülaziz Kompleksi içerisindeki müzeler önemli bilgi, belge ve arşivlerin bir arada tutulduğu, ülke tarihi ve geçmişine ilişkin her türlü soru işaretini gidermek için ziyaret edilebilir. Ulusal Müze, Kral Abdulaziz Askeri Müzesi, Kral Fahd Kütüphane Müzesi, Antika ve Halk Sanatları Müzesi ve Antika Müzesi de şehrin tanınmış müzeleri arasında.

Riyad’a Nasıl Gidilir

Suudi Arabistan’ın en önemli ulaşım merkezi Riyad’a Türkiye’den ulaşmak oldukça kolay. İstanbul Atatürk Havalimanı, Trabzon ve Hatay havalimanından Riyad’a doğrudan uçuş bulunuyor. Ayrıca dönemsel olarak farklı şehirlerden de direkt uçuş imkanı da sağlanıyor. Bunun için Riyad uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor.

Arap Yarımadası’nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Riyad’ı keşfetmek için uçak biletlerine göz atarak ilk adımı atabilirsiniz.

Riyad Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 36/19
weather forecast icon for 35,63 degrees
icon temperature 35/16
weather forecast icon for 34,96 degrees
icon temperature 35/15
weather forecast icon for 34,82 degrees
icon temperature 35/20
weather forecast icon for 35,41 degrees
icon temperature 35/17
weather forecast icon for 34,73 degrees
x
Riyad Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Riyad etrafındaki yerleri keşfet

 • Al Kharj

  Al Kharj

 • Dammam

  Dammam

 • Bahreyn

  Bahreyn

 • Muharraq

  Muharraq

 • Doha

  Doha

 • Kuveyt

  Kuveyt

 • Hail

  Hail

 • Abadan

  Abadan

 • Basrah

  Basrah

 • Medine

  Medine

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: