En Ucuz Washington Riyad Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Ethiopian Airlines
Washington - Riyad
1 aktarmalı - 32s 20d
23 Mart 2019, Cumartesi 11:00
Ethiopian Airlines
Washington - Riyad
1 aktarmalı - 32s 20d
24 Mart 2019, Pazar 11:00

En Ucuz Riyad Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nasair
direkt-uçuş - 1s 5d
04 Şubat 2019, Pazartesi 17:15
Nasair
direkt-uçuş - 1s 35d
17 Mart 2019, Pazar 15:00
Nasair
direkt-uçuş - 3s 50d
03 Nisan 2019, Çarşamba 13:45
Nasair
direkt-uçuş - 3s 10d
07 Nisan 2019, Pazar 13:40
Nasair
direkt-uçuş - 4s 5d
16 Nisan 2019, Salı 04:10
Nasair
1 aktarmalı - 8s
03 Şubat 2019, Pazar 09:35
Nasair
1 aktarmalı - 7s 35d
30 Ocak 2019, Çarşamba 10:00
Nasair
1 aktarmalı - 7s 50d
10 Şubat 2019, Pazar 09:45

Riyad, Suudi arabistan

'' Çöllerle Çevrili Şehir
Riyad

Arap Yarımadası'nın kavşak noktası olan Riyad, Suudi Arabistan'ın en büyük şehri ve başkenti. Arapça'da bahçe ya da çayır anlamına gelen Riyad, Arabistan Yarımadası'nın tam ortasında bulunuyor. Bu özelliği ile önemli bir ulaşım ve kavşak noktası olan şehir, yüksek bir platoda kurulu.

Ülke nüfusunun yüzde 25'inden fazlasının yaşadığı başkent Riyad, çöllerle çevrili bir yapıda olmasına rağmen, çevre düzenlemeleri, rekreasyon alanları, yüksek binaları ve modern kent dokusu ile Suudi Arabistan'ın modern yüzünü temsil ediyor.

Riyad Gezilecek Yerler

İslam dünyasının Hac ibadetini gerçekleştirmek için her yıl ziyaret ettiği Suudi Arabistan'ın başkenti olan Riyad, ülkenin en önemli eğitim, ticaret, ulaşım merkezi. Büyük oteller, yüksek katlı binalar, gökdelenler, lüks alışveriş merkezleri, dev sağlık tesisleri, üniversiteler ve ulaştırma merkezlerinin yer aldığı Riyad, ülkenin kalbinin attığı yer.

Riyad gezilecek yerler denildiğinde şehrin eski bölümü gezmeye başlamak için tercih edilecek noktalardan. 1932 yılından bu yana ülkeye başkentlik yapan şehirde, eski şehir bölgesinin çevresi devlet kurumları, finans merkezleri ve dev holdinglerle çevrili. Riyad'ın merkezi Al-Bathaa olarak adlandırılıyor. Şehrin atmosferini hissetmek, deve pazarını ziyaret etmek ve kent yaşamı ile ilgili fikir sahibi olmak için Al-Bathaa çevresinde dolaşmak gerekiyor.

Suudi Arabistan'ın en önemli tarihi eserlerinden biri olan Al Masmak Kalesi, 19. yüzyılda inşa edilmiş. Toplamda dört gözetleme kulesine sahip olan kale taş bloklar üzerine kurulu. Kent tarihini yansıtan en önemli sembol olarak kabul edilen kale, geçmişte yaşanan savaşların da merkezinde yer alıyordu.

Kral Abdülaziz'in adını taşıyan kompleks yapı içerisinde çok sayıda müze ve yeşil alan bulunuyor. Ülke tarihi ve arşiv niteliğindeki belge ve dokümanları bir araya getirme amacıyla kurulan yapı bilim akademisi adıyla da anılıyor. Kral Faysal döneminde inşa edilen yapı çok sayıda bilgi ve belge ile Suudi Arabistan geçmişine ışık tutuyor.

Ülkenin en önemli bilim ve eğitim kenti olan Riyad'da çok sayıda üniversite ve eğitim kurumu bulunuyor. Al Yamamah Koleji, Prens Sultan Üniversitesi, Kral Saud Üniversitesi, Saud Islam Üniversitesi, Riyad Dişçilik ve Eczacılık Koleji ve İmam Muhammed bin Üniversitesi bu okullar arasında sayılabilir.

Şehirdeki müzeler, ziyaretçilerin ilk uğradığı mekanlardan. Kral Abdülaziz Kompleksi içerisindeki müzeler önemli bilgi, belge ve arşivlerin bir arada tutulduğu, ülke tarihi ve geçmişine ilişkin her türlü soru işaretini gidermek için ziyaret edilebilir. Ulusal Müze, Kral Abdulaziz Askeri Müzesi, Kral Fahd Kütüphane Müzesi, Antika ve Halk Sanatları Müzesi ve Antika Müzesi de şehrin tanınmış müzeleri arasında.

Riyad'a Nasıl Gidilir

Suudi Arabistan'ın en önemli ulaşım merkezi Riyad'a Türkiye'den ulaşmak oldukça kolay. İstanbul Atatürk Havalimanı, Trabzon ve Hatay havalimanından Riyad'a doğrudan uçuş bulunuyor. Ayrıca dönemsel olarak farklı şehirlerden de direkt uçuş imkanı da sağlanıyor. Bunun için Riyad uçak bileti seçeneklerine göz atmak gerekiyor.

Arap Yarımadası'nın en gelişmiş şehirlerinden biri olan Riyad'ı keşfetmek için uçak biletlerine göz atarak ilk adımı atabilirsiniz.

Riyad Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 19/2
weather forecast icon for 18,65 degrees
icon temperature 18/0
weather forecast icon for 17,96 degrees
icon temperature 19/0
weather forecast icon for 19,49 degrees
icon temperature 25/5
weather forecast icon for 25,15 degrees
icon temperature 22/2
weather forecast icon for 22,16 degrees
x
Riyad Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Riyad etrafındaki yerleri keşfet

 • Dammam Uçak Bileti

  Dammam

 • Bahreyn Uçak Bileti

  Bahreyn

 • Doha Uçak Bileti

  Doha

 • Kuveyt Uçak Bileti

  Kuveyt

 • Hail Uçak Bileti

  Hail

 • Basrah Uçak Bileti

  Basrah

 • Medine Uçak Bileti

  Medine

 • Taif Uçak Bileti

  Taif

 • Ahwaz Uçak Bileti

  Ahwaz

 • Abu Dhabi Uçak Bileti

  Abu Dhabi

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.