Mardin Otobüs Bileti Al: Bilet Fiyatı: 70 TL - turna.com

Mardin Otobüs Bileti Turna.com'da

Mardin Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Bismil-Mardin 70,00 TL
En Ucuz Ay
Aralık
En Popüler Otobüs Firması

En Ucuz Mardin Otobüs Bileti Fiyatları

Mardin varışlı en ucuz otobüs firmaları listemize göz at

Doğu Kars
22 Kasım 2022, Salı 01:30
Özlem Batman Turizm
08 Aralık 2022, Perşembe 09:00
Mardin Seyahat
25 Kasım 2022, Cuma 18:29
Mardin Seyahat
24 Kasım 2022, Perşembe 15:29
Mardin Dilmenler Seyahat
22 Kasım 2022, Salı 01:00
Midyat Seyyidoğlu Turizm
22 Kasım 2022, Salı 00:30
Özlem İstanbul Turizm
25 Kasım 2022, Cuma 14:00
Mardin Seyahat
01 Aralık 2022, Perşembe 15:00
Midyat Güneydoğu Seyahat
22 Kasım 2022, Salı 10:30
Mardin Dilmenler Seyahat
22 Kasım 2022, Salı 16:00
Mardin Dilmenler Seyahat
04 Aralık 2022, Pazar 11:00
Mardin Dilmenler Seyahat
26 Kasım 2022, Cumartesi 16:00

Mardin Otobüs Seyahati İle İlgili Bilgiler

Ucuz Mardin otobüs bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Bismil Mardin 70 TL, İstanbul Mardin 450 TL ve Ankara (Aşti) Mardin 440 TL.

Mardin şehirler arası otobüs iniş ve kalkış noktaları şunlardır : Derik, Dargeçit, Estel (Midyat, Mardin), Kabala (Mardin), Kızıltepe, Mardin, Yeşilli, Yeniyol (Mardin), Şenköy (Midyat, Mardin), Savur, Ömerli, Nusaybin, Midyat, Mazıdağı, Artuklu, Beyazsu (Midyat, Mardin), Yenişehir (Artuklu, Mardin), Ortaköy (Mardin), Meydanbaşı (Mardin), Cumhuriyet Meydanı (Mardin) ve İstasyon Mahallesi (Mardin)

En uygun Mardin otobüs bileti fiyatlarını yakalamak için en az 4 gün öncesinden biletini satın almanı tavsiye ediyoruz..

ayları Mardin otobüs bileti satın almak için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan aylarından daha pahalıdır. En düşük otobüs bileti fiyatları bulabileceğin aylar ise: Aralık.

Mardin uçak bileti satın alarak daha hızlı bir şekilde Mardin şehrine ulaşabilirsin.

Kendine özgü mimarisi, birbirinden eşsiz lezzetlere sahip mutfağı, tarihi yapıları, çok kültürlülüğün getirisi olan farklı dini yapıları, tarihi eserleri ve doğası ile Mardin, Türkiye’nin en gözde şehirleri arasında ön sıralarda yer alıyor.

Ziyaretçilerini kendine hayran bırakan, dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Mardin, arkeolojik, etnografik ve doğal güzellikleri ile değerlerini korumaya devam ediyor. Özellikle kültür turlarının vazgeçilmez durağı olan Mardin’e her yıl binlerce yerli ve yabancı turist akın ediyor. Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu'sunda bulunan Mardin, kardeşliğin ve dostluğun şehri olarak da anılıyor.

Mardin Gezilecek Yerler

Kültürel zenginliği ile gerçek bir medeniyetler beşiği olan Mardin’in gezip görülmeye değer olan pek çok noktası bulunuyor.

Bunların başında farklı medeniyetlere tanıklık etmiş Mardin Kalesi geliyor. Şehir, Kartal yuvası da denile bu kalenin çevresinde konumlanıyor. Kale muhteşem manzarası ile gelenleri kendine hayran bırakıyor.

On ikinci yüzyılda yapılan Ulu Cami'nin bugünkü hali Artuklular dönemine dayanıyor.  Mardin’in en eski camilerinden olun Ulu Cami’nin minaresinde cennetle müjdelenmiş on süvarinin ismi yazıyor. Atmosferiyle kendine hayran bırakan Ulu Cami, Mardin’in görülmeye değer yerlerinden.

Dönemin en önemli ilim merkezlerinden olan Kasımiye Medresesi ise kentin içinde iki mescit, bir çeşme, bir türbe bulunuyor. Artuklu mimarisini yansıtan bu eser bir avlu etrafında yapıldı. Mardin geziniz esnasında sizi en çok etkileyecek olan mekanların başında gelecek olan Kasımiye Medresesi, Mezopotamya ovasına karşı inşa edilmiş oldukça özel bir yapı.  

Hatuniye Medresesi, Mardin'in en önemli yapılarından biri. Medresenin içinde Hz. Muhammed'e ait olarak kabul edilen ayak izi bulunuyor. Medrese, mimari açıdan eyvanlı medreselerin öncü örneklerinden biri olarak kabul ediliyor.

Mardin'in en yüksek tepesinde kurulan Zinciriye Medresesi, dikdörtgen ve geniş bir alanı kaplıyor. İki kat üzerinde avlu, cami, türbe ve çeşitli ek mekânlardan meydana gelen Medresede çok sayıda eski kitabe bulunuyor.

Mardin’in 30 km güneydoğusunda bulunan Dara Antik Kenti, yukarı Mezopotamya'nın en önemli yerleşim yerlerinden birisi. Doğu Roma İmparatorluğu’nun doğu sınırını Sasanilere karşı korumak için askeri amaçlı bir garnizon kenti olarak kurulan Dara Antik Kenti içinde kilise, saray, çarşı, zindan, tophane ve su bendi kalıntıları halen görülebiliyor. Dara Antik Kent, Mardin’in görülmeye değer noktaları arasında bulunuyor.

Midyat İlçesi’nde yer alan Mor Gabriel Manastırı Süryani Kadim Cemaati'nin ünlü ve büyük yapıtlarından.

Sadece Mardin için değil Güneydoğu Anadolu Bölgesinin önemli müzelerinden olan Mardin Müzesi, şehrin merkezinde bulunuyor.  Önemli eserlerin yer aldığı müze, mimarisiyle de gelenleri kendine hayran bırakıyor.

Mardin’de bir geçim kaynağı olan bakır, Bakırcılar Çarşısı’nda hayat buluyor. El sanatlarının en güzel örneklerinin sergilendiği Bakırcılar Çarşısı’nda bakır eşyaların en güzel örneklerini görebilirsiniz. Mor Gabriel Manastırı ise Süryani Kadim Cemaati'nin ünlü ve büyük yapıtlarından biri. Meşe ağaçları ile kaplı yüksek bir tepede yapılmış Mor Gabriel Manastırı, ihtişamıyla kendine hayran bırakıyor.

 Mardin’e Nasıl Gidilir?

Mardin’e ulaşım için otobüs ve havayolu alternatifleri bulunuyor. Bu ulaşım seçenekleri arasında Mardin’e en kolay ve en ekonomik olanı ise Mardin otobüs bileti satın almak. Mardin’e ülkemizin dört bir yanından düzenli olarak direkt otobüs seferleri yapılıyor.

Mardin, Şehirlerarası Otogarı Mardin – Midyat karayolu üzerinde olup şehir merkezine yaklaşık 4 km mesafede konumlanıyor. Otogardan şehir merkezine dolmuşlar, otobüs firmalarının servisleri ve taksi kullanarak ulaşabilirsiniz.

Tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri ve kültürel değerleri ile Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri olan bu güzel kenti keşfedebilmek için ilk adımı turna.com’da Mardin otobüs bileti aratarak atabilirsiniz.

Mardin otobüs bileti ile ilgili sorular

 • Mardin şehrine otobüs seferleri düzenleyen otobüs firmaları hangileridir?
  Türkiye'deki diğer şehirler ile Mardin arasında en sık sefer düzenleyen otobüs firmaları, Özlem Cizre Nuh, Mardin Seyahat, Mardin Dilmenler Seyahat, Midyat Seyyidoğlu Turizm ve Midyat Güneydoğu Seyahat. En sık seyahat İstanbul – Mardin arası olup, Özlem Cizre Nuh ve Mardin Seyahat bu hatta en çok sefer düzenleyen otobüs firmalarıdır..
 • En ucuz Mardin otobüs bileti fiyatı ne kadar?
  Türkiye ve Mardin arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı otobüs bileti 28 Kasım 2022 tarihinde Adana Mardin arasında olup 350 TL’dır.
 • Mardin otobüsleri saat kaçta kalkıyor?
  • Adana Mardin Otobüs Kalkış Saati: 00:30
  • Bismil Mardin Otobüs Kalkış Saati: 01:30
  • Gaziantep Mardin Otobüs Kalkış Saati: 22:15
  • Mersin Mardin Otobüs Kalkış Saati: 04:00
  • Şırnak Mardin Otobüs Kalkış Saati: 15:30
 • Turna.com, bu kadar ucuz fiyatlı Mardin otobüs biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna.com gelişmiş arama teknolojisi ile tüm otobüs firmalarının veritabanlarını saniyeler içerisinde tarar ve size tüm otobüs seferi alternatiflerini sunar.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: