facebook pageview

En Ucuz İstanbul Malatya Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 35d
21 Mayıs 2018, Pazartesi 05:40
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 40d
22 Mayıs 2018, Salı 22:55
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 40d
23 Mayıs 2018, Çarşamba 22:55
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 40d
24 Mayıs 2018, Perşembe 18:55
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 35d
25 Mayıs 2018, Cuma 05:50
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 35d
26 Mayıs 2018, Cumartesi 05:40
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 40d
27 Mayıs 2018, Pazar 21:25
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 35d
28 Mayıs 2018, Pazartesi 05:40

En Ucuz Malatya Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Anadolu Jet
Bursa - Malatya
1 aktarmalı - 2s 10d
26 Mayıs 2018, Cumartesi 17:55
Anadolu Jet
Ankara - Malatya
direkt-uçuş - 1s 15d
26 Mayıs 2018, Cumartesi 23:50
Pegasus
İstanbul - Malatya
direkt-uçuş - 1s 40d
17 Mayıs 2018, Perşembe 18:55
Pegasus
Antalya - Malatya
direkt-uçuş - 1s 30d
03 Haziran 2018, Pazar 07:45
Anadolu Jet
Samsun - Malatya
1 aktarmalı - 2s 15d
21 Mayıs 2018, Pazartesi 10:00
Anadolu Jet
Trabzon - Malatya
1 aktarmalı - 2s 35d
21 Mayıs 2018, Pazartesi 09:50
Anadolu Jet
Dalaman - Malatya
1 aktarmalı - 2s 30d
02 Haziran 2018, Cumartesi 17:45
Anadolu Jet
İzmir - Malatya
1 aktarmalı - 2s 30d
26 Mayıs 2018, Cumartesi 20:05

Malatya İle İlgili Yazılar

Malatya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Malatya’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Tarihte olduğu gibi günümüzde de medeniyetleri buluşturan Malatya, eski çağlardan beri Anadolu ve Orta Doğu’nun geçit veren kavşak noktasında yer alıyor. Tarihi 9 bin sene öncesine uzanan Malatya’nın, Kültepe kaynaklarında ‘Melita’ olarak anılan ve Hititçede ‘bal’ anlamına gelen ismi, zamanla Malatya halini almış. Binlerce yıldır doğudan, batıdan, kuzeyden, güneyden gelen yolcuların bir y...

Devamını Oku

Malatya’nın Dünyaca Ünlü Arkeolojik Varlıkları

Malatya’nın Dünyaca Ünlü Arkeolojik Varlıkları

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve Türkiye’nin kayısı diyarı olarak bilinen Malatya, ismi Kültepe tabletlerinde geçen, geçmişte Kapadokya Krallığı’nın bir parçası olan ve tarihi MÖ 6 binlere uzanan Anadolu’nun stratejik bölgesinde kurulu olan bir şehir. Modern kent yaşamı, hareketli sokakları ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun en güzel köşelerinden Malatya, camilerinden kalelerine, müzeleri...

Devamını Oku

Gurme Gezginlerin Gitmesi Gereken 5 Şehir

Gurme Gezginlerin Gitmesi Gereken 5 Şehir

Kökleri Osmanlı’ya dayanan yoğun ve köklü bir gastronomi mirasına sahip olan Türkiye’de, gastronomi turizminin en çok geliştiği yer, Güneydoğu Anadolu Bölgesi olarak biliniyor. Bu nedenle, değişik ve leziz tatlar denemek isteyen gurmelerin ilk durağı da, bu bölgedeki şehirler oluyor. Coğrafi özellikleri bakımından çok çeşitli bitki, sebze ve meyve türleri yetiştirilen Türkiye’de, bi...

Devamını Oku

Malatya, Türkiye

'' Bir Ay Doğar İlk Akşamdan Geceden
Malatya

Kayısı diyarı olarak bilinen Malatya, Doğu Anadolu Bölgesi’nde, yaklaşık 800 bin nüfusa sahip bir şehir. Modern kent yaşamı, hareketli sokakları ve doğal güzellikleriyle Anadolu’nun en güzel köşelerinden Malatya, sahip olduğu baraj gölleriyle önemli bir çekim merkezi.

İsmi Kültepe tabletlerinde Melita, Hitit tabletlerinde ise Maldia olarak geçen şehrin, geçmişte Kapadokya Krallığı’nın bir parçası olduğu biliniyor. Anadolu’nun stratejik bölgesinde kurulu olan şehirde, ilk yerleşim MÖ 6,000 yıllarına kadar uzanıyor.

Malatya Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, doğusunda Fırat Nehri, güneyinde ise Toros Dağları bulunan Malatya, geçmişte Medler, Persler, Hititler, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi farklı uygarlıkların egemenliğine girmiş.

Şehir merkezine 94 km mesafede bulunan Nemrut Dağı, deniz seviyesinden 2,150 metre yükseklikte. İnsanlık tarihine ışık tutan özellikteki bu yerleşim yeri, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Kommagane Krallığı’nın izlerini taşıyan alanda gün doğumunu izlemek, dev heykeller arasında yolculuğa çıkmak oldukça keyifli.

Malatya gezilecek yerler arasında bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Melih Sunullah Camii ve Ulu Camii şehir merkezinde geçmişten günümüze gelen birer hazine. Türkiye’nin en büyük arkeolojik sahalarından biri olan Arslantepe Höyüğü, Malatya’nın 7 km kuzeydoğusunda yer alıyor. 30 metre yükseklikteki höyük, Roma ve Bizans etkilerinin görülebildiği bir yapıda.

Tarihi camiler, medreseler, hanlar ve hamamlarla her köşesinde ayrı bir güzelliğin görülebildiği şehirde, Sultansuyu, Karakaya Barajı ve Levent Vadisi görülebilecek doğal güzelliklerden.

Kültür sanat etkinlikleri ve yerel kültür izlerinin geçmişten günümüze yaşatıldığı kentte, halk oyunları en önemli miraslardan. Haziran ayında düzenlenen Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Sanat Şenliği, Temmuz’da düzenlenen Arguvan Kültür ve Sanat Festivali ile Kültür, Sanat ve Kayısı Festivali, Ağustos ayında düzenlenen Yazıhan Kültür ve Sanat Festivali şehre ziyaretçi çeken organizasyonlar arasında.

Kayısı bahçeleriyle bezeli şehirde Malatya kayısısı yemeden dönmemek gerekiyor. Şehirde mutlaka yapılması gerekenler arasında Eski Malatya, Arslantepe ve Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmek, Nemrut Dağı’nı görmek, kağıt kebabı yemek, yerel ürünlerin satıldığı Şire Pazarı’nda alışveriş yapmak bulunuyor.

El sanatı örneklerinden hediyelik eşyaların bulunduğu Malatya sokaklarında oymacılık da gelişmiş. Bakırdan mutfak aletleri, halıcılık, kilimcilik, ahşap oymacılığı için doğru yerdesiniz. Kapalı Çarşı ve Bakırcılar Pazarı bu el sanatı örneklerini görmek için gidilebilecek yerler. Kent merkezinde yan yana sıralanan hediyelik dükkanlarda kayısı ve tatlı çeşitleri de denenebiliyor. Bu dükkanlar için Atatürk, Milli Egemenlik ve İnönü caddelerine uğrayabilirsiniz.

Malatya’da Ne Yenir

Et ve buğdayın ana malzeme olduğu Malatya mutfağında, buğdayla yapılan 50’yi aşkın köfte çeşidi bulunuyor. Gilgirikli köfte, analıkızlı köfte, elmalı köfte, ıspanaklı dolma köfte, patatesli içli köfte, yumru köfte, kel köfte bu köfte çeşitlerinden ilk akla gelenlerden.

Malatya’ya Nasıl Gidilir

İstanbul, Ankara ve İzmir’den direkt uçak seferlerinin yapıldığı Malatya’ya ulaşım oldukça rahat. Ayrıca şehre, dönemsel olarak yurtdışı bağlantılı seferler de düzenleniyor. Malatya Erhaç Havalimanı şehir merkezine 29 km mesafede. Uygun uçak bileti seçenekleri ve hava yolu firmalarının kampanyalarını takip ederek Malatya’ya ucuz uçak bileti bulunabilir. Türkiye’nin hemen hemen her yerinden şehirlerarası otobüslerle ulaşılabilen Malatya’ya, Ankara’dan kalkan 4 Eylül Mavi Treni ile de gidilebiliyor.

Zengin tarihi geçmişi, yerel lezzetleri, Anadolu izleri taşıyan cadde ve sokakları ve etkileyici mimari yapılarıyla, kayısının ana vatanı Malatya, keyifle seyahat edilecek bir nokta. Kentte bulunan havalimanının, Türkiye’nin dört bir yanından uçak bileti ile bağlantıya imkan vermesi nedeniyle ziyaret etmesi daha da kolaylaşan şehir, Anadolu’nun kültürünün izlerini taşıyor.

 

 

Malatya Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 23/6
weather forecast icon for 23,35 degrees
icon temperature 23/7
weather forecast icon for 23,26 degrees
icon temperature 23/10
weather forecast icon for 22,65 degrees
icon temperature 20/9
weather forecast icon for 19,64 degrees
icon temperature 20/9
weather forecast icon for 19,64 degrees
x
Malatya Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Malatya etrafındaki yerleri keşfet

 • Adıyaman Uçak Bileti

  Adıyaman

 • Elazığ Uçak Bileti

  Elazığ

 • Şanlıurfa Uçak Bileti

  Şanlıurfa

 • Kahramanmaraş Uçak Bileti

  Kahramanmaraş

 • Gaziantep Uçak Bileti

  Gaziantep

 • Diyarbakır Uçak Bileti

  Diyarbakır

 • Erzincan Uçak Bileti

  Erzincan

 • Sivas Uçak Bileti

  Sivas

 • Bingöl Uçak Bileti

  Bingöl

 • Mardin Uçak Bileti

  Mardin

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.