facebook pageview

En Ucuz İstanbul Sivas Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Anadolu Jet
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 25d
30 Mayıs 2018, Çarşamba 13:10
Pegasus
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 25d
14 Ağustos 2018, Salı 06:45
Pegasus
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 25d
02 Haziran 2018, Cumartesi 20:20
Türk Hava Yolları
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 30d
28 Mayıs 2018, Pazartesi 05:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 30d
29 Mayıs 2018, Salı 05:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 30d
30 Mayıs 2018, Çarşamba 05:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 30d
31 Mayıs 2018, Perşembe 05:40
Türk Hava Yolları
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 30d
01 Haziran 2018, Cuma 05:40

En Ucuz Sivas Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Anadolu Jet
İstanbul - Sivas
direkt-uçuş - 1s 25d
30 Mayıs 2018, Çarşamba 13:10
Pegasus
Ankara - Sivas
1 aktarmalı - 2s 25d
28 Mayıs 2018, Pazartesi 14:00
Pegasus
İzmir - Sivas
1 aktarmalı - 2s 40d
28 Mayıs 2018, Pazartesi 14:45
Pegasus
Antalya - Sivas
1 aktarmalı - 2s 45d
28 Mayıs 2018, Pazartesi 13:50
Anadolu Jet
Adana - Sivas
1 aktarmalı - 2s 55d
29 Mayıs 2018, Salı 09:20
Anadolu Jet
Bodrum - Sivas
1 aktarmalı - 2s 40d
31 Mayıs 2018, Perşembe 10:35
Pegasus
Dalaman - Sivas
1 aktarmalı - 2s 40d
30 Mayıs 2018, Çarşamba 14:55
Türk Hava Yolları
Konya - Sivas
1 aktarmalı - 2s 50d
31 Mayıs 2018, Perşembe 23:55

Sivas İle İlgili Yazılar

Yozgat’ta Görmeniz Gereken 5 Tarihi Konak

Yozgat’ta Görmeniz Gereken 5 Tarihi Konak

Yozgat, bazı ilçeleri İç Anadolu, bazıları da Karadeniz Bölgesi’nde kalan, taşra hüznünün birçok kente göre daha baskın yaşandığı bir kent. 5000 yıllık köklü bir tarihi geçmişe sahip Yozgat’ın ilk hâkimi Hititler. Hititler döneminde, bugün Çorum sınırları içinde bulunan Hattuşaş Antik Kenti’nin kurulduğu biliniyor. Anadolu’da ilk siyasi birliği gerçekleştiren Etilerin yerleşim merkezlerin...

Devamını Oku

Anadolu’dan Kış Rotaları

Anadolu’dan Kış Rotaları

Türkiye dört mevsim birbirinden güzel manzaraların izlenebildiği bir ülke. Avrupa’nın ve dünyanın en çok turist çeken destinasyonlarından biri olan ülkemizde son yıllarda iç turizmde de hareketlenme görülüyor. Özellikle kış turizmine olan ilginin artmasıyla popüler kış destinasyonlarının yanına Anadolu’dan alternatif rotalar da seyahat severlerin listesine ekleniyor. Anadolu’d...

Devamını Oku

Sivas’ta Tadılması Gereken 5 Lezzet

Sivas’ta Tadılması Gereken 5 Lezzet

El sanatları, zengin kültürü ve köklü tarihi ile Anadolu’nun en etkileyici şehirlerinden biri olan Sivas şehri, tadıyla hafızalara yer eden yöresel lezzetleriyle de adından söz ettiriyor. Birbirinden enfes tatlılar ve yemekler ile konuklarının beğenisini kazanan şehir, yeni tatlar denemeyi sevenler için harika bir turizm rotası. Sivas Gezisinde Mutlaka Tatmanız Gereken Lezzetler 1. Sivas ...

Devamını Oku

Sivas, Türkiye

'' Uzun İnce Bir Yoldayım
Sivas

Yüzölçümü bakımından Türkiye'nin en büyük ikinci şehri olan Sivas, İç Anadolu Bölgesi'nde Tarihi İpek Yolu'nu birbirine bağlayan konumda. Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelerinin tam ortasında yer alan Sivas'ta farklı coğrafya ve kültürlerin etkisi hissediliyor.

Büyük bir turizm potansiyeline sahip Sivas, geçmişten günümüze birçok medeniyetin izlerini taşıyor. Cumhuriyet Dönemi'nin en önemli olaylarının yaşandığı şehirlerden biri olan Sivas, tarihi eserleri, doğal güzellikleri, müzeleri, medreseleri, yaylaları, hamamları ve türbeleriyle büyük bir turizm potansiyeline sahip.

Sivas Gezilecek Yerler

Sivas gezilecek yerler tarihi arkeolojik alanlardan doğal güzelliklere, farklı mimari yapılardan ibadet merkezlerine kadar birçok alternatifi kapsıyor. Kangal köpeği ile ünü dünyaya yayılan Sivas'ta tarihi 13.yüzyıla uzanan Çifte Minareli Medrese, Gök Medresesi, Buruciye Medresesi ve Şifaiye Medresesi şehir merkezinde mutlaka görülmesi gereken yerler arasında.

UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan ve Sivas'ta görülecek tarihi yapılardan biri olan Divriği Ulu Camii, 1228 yılında inşa edilmiş. Sivas'a 160 kilometre uzaklıkta, Divriği ilçesindeki cami oyulmuş taç yapılarıyla ziyaretçilerini etkiliyor. Eserin cami bölümü Mengücek Hükümdarı Ahmed Şah, darüşşifası ise eşi Adil Melike Turan tarafından yaptırılmış.

Sivas şehir merkezindeki Sivas Ulu Camii, Sivas Kalesi Camii ve Divriği Kale Camii de önemli tarihi camilerden yalnızca birkaçı.

Sivas'ın en önemli tarihi eserlerinden biri olan Çifte Minareli Medrese 13.yüzyılda İlhanlı Veziri Şemseddin Mehmet Cüveyni tarafından inşa ettirilmiş. 20 metre yükseklikteki taç kapısı, taş işçiliği ile dikkat çekiyor.

Kurtuluş mücadelesinin filizlendiği Sivas Kongre Sarayı, İstasyon Caddesi üzerinde yer alıyor. Atatürk ve Kongre Müzesi adıyla ziyaretçilerini karşılayan bina, 1919 yılında Milli Mücadele Karargahı olarak değerlendirilmiş. Atatürk, Kurtuluş Savaşı ve Sivas Kongresi'ne ait belge, doküman ve fotoğrafların sergilendiği yapı üç kattan oluşuyor.

Hitit İmparatorluğu Dönemi'nden kalan Sarissa Antik Kenti, Sivas'ın Altınyayla ilçesinde. 4 ayrı kapıdan girilen şehirde zamanda yolculuk yapılıyor.

Sivas'ın yetiştirdiği en ünlü isimlerden Halk Ozanı aşık Veysel'in anıları doğduğu köyde ismi verilen müzede yaşatılıyor. Şarkışla ilçesindeki Sivrialan Köyü'nde, ölümünden sonra müzeye dönüştürülen evde aşık Veysel'in eşyaları sergileniyor.

Doğal güzellikler açısından oldukça zengin olan Sivas'ta Kızılırmak ve Yeşilırmak havzaları farklı doğal yapıların görüldüğü birer merkez. Tozanlı Çayı, Kelkit Çayı, Kangal Balıklı Kaplıcası, Kızılırmak, Yeşilırmak Havzası, Gürün Gökpınar Gölü, Hafik Gölü doğaseverlerin tercih ettiği rotalardan.

Sivas şehir merkezine 90 kilometre uzaklıkta, Kangal ilçesi yakınlarında bulunan Balıklı Çermik (Balıklı Kaplıca) deri rahatsızlıkları, sedef hastalığı ve romatizma gibi şikayetleri olanların tedavi olmak için geldiği bir şifahane özelliği taşıyor. 36 - 37 derece sıcaklıktaki havuzlarda yaşayan balıkların, hastanın vücuduna temas ederek, ciltte hastalık belirtisi olan yerleri temizlediği kaplıca yılın her dönemi ziyaretçi akınına uğruyor.

Sivas'ın Zara ilçesinde bulunan 50'den fazla mağara, mavi çinilerle bezeli 13. yüzyıl tarihli Gök Medrese, Roma'dan Osmanlı'ya farklı izleri taşıyan Sivas Kalesi ve Sivas Kongresi'nin yıldönümünde gerçekleştirilen 4 Eylül Kutlamaları Sivas'ta gezilecek, görülecek ya da katılabilecek aktivitelerden.

Zengin bir yerel kültüre sahip Sivas'ta halı, kilim ve keçe dokumacılığı, gümüş işlemeciliği, bıçakçılık, örgü ve çarıkçılık öne çıkan el sanatları örneklerinden. Sivas mutfağında yemekten önce çorba geliyor. Sebze yemekleri, börek ve tatlılar sofrayı tamamlayan ögeler arasında.

Sivas'a Nasıl Gidilir

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'na İstanbul Atatürk, İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa ve İzmir Adnan Menderes havalimanlarından direkt uçak seferi bulunuyor. Ayrıca dönemsel olarak Avrupa'nın bazı şehirlerinden charter uçuşlar da düzenleniyor. Sivas'a otobüs ve tren ile de ulaşılabiliyor. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı Sivas şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta.

Anadolu coğrafyasının izlerini taşıyan Sivas'a seyahat etmek için ilk adım uçak bileti almak. Farklı havayolu şirketlerinin kampanyalarını takip ederek Sivas uçak bileti almak mümkün. Yerel lezzetleri, tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile Sivas, keşfetmeyi sevenleri ağırlıyor.

Popüler Havayolları

Sivas Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 23/4
weather forecast icon for 22,52 degrees
icon temperature 22/7
weather forecast icon for 21,98 degrees
icon temperature 22/6
weather forecast icon for 22,46 degrees
icon temperature 21/12
weather forecast icon for 21,30 degrees
icon temperature 13/8
weather forecast icon for 12,80 degrees
x
Sivas Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Sivas etrafındaki yerleri keşfet

 • Amasya Uçak Bileti

  Amasya

 • Ordu-Giresun Uçak Bileti

  Ordu-Giresun

 • Samsun Uçak Bileti

  Samsun

 • Kayseri Uçak Bileti

  Kayseri

 • Malatya Uçak Bileti

  Malatya

 • Erzincan Uçak Bileti

  Erzincan

 • Nevşehir Uçak Bileti

  Nevşehir

 • Elazığ Uçak Bileti

  Elazığ

 • Kahramanmaraş Uçak Bileti

  Kahramanmaraş

 • Adıyaman Uçak Bileti

  Adıyaman

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.