Kuala Lumpur Fort De France Uçak Bileti
Turna.com'da

Kuala Lumpur Fort De France Uçak Bileti Bilgileri

Kalkış Havalimanları
Varış Havalimanı
Lamentin Havalimanı

Kuala Lumpur Kalkışlı Diğer Ucuz Bilet Fiyatları

Fort De France Yerine Bu Şehirlere Ucuza Bilet Bul

Etihad Airways
2 aktarmalı - 48s 15d
21 Nisan 2024, Pazar 09:45

Kuala Lumpur Fort De France uçuşu ile ilgili bilgiler

KUL-FDF

Şehir Merkezinden Kuala Lumpur International Havalimanı'na Ulaşım

Kuala Lumpur'un en büyük havalimanı olan Kuala Lumpur Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 45 km uzaklıkta. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için tren, otobüs, araç kiralama ve taksi kullanılabiliyor.

Şehrin farklı bölgelerinden çevireceğiniz taksiler ile havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak mesafenin uzak olması nedeniyle taksimetre ücreti bineceğiniz yere göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden pazarlık yapmak ve fiyat sormakta yarar var.

Toplu ulaşımda ekonomik bir seçenek olan belediye otobüsleri ekspres ve normal hatlarda hizmet veriyor. ERL trenleri de toplu ulaşım yöntemlerinden. Ekspres ve standart hatlardaki trenlerle havalimanına ulaşabilirsiniz.

Şehirdeki ofisler ya da internet rezervasyonu ile yapacağınız araç kiralama ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı'na Ulaşım

Kuala Lumpur'un ikinci büyük havalimanı unvanını taşıyan Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı'ndan daha çok iç hat uçuşları ve bölgesel uçuşlar gerçekleştiriliyor. Şehir merkezinden 30 km mesafede bulunan havalimanına ulaşmak için taksi, otobüs, özel araç ve araç kiralama seçenekleri değerlendirilebilir.

Şehrin farklı bölgelerinden çevireceğiniz taksiler ile havalimanına ulaşmak mümkün. Ancak mesafenin uzak olması nedeniyle taksimetre ücreti bineceğiniz yere göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden pazarlık yapmak ve gidilecek güzergahla birlikte fiyat sormakta yarar var.

Toplu ulaşımda ekonomik bir seçenek olan belediye otobüsleri ekspres ve normal hatlarda hizmet veriyor. Şehir merkezinin farklı noktalarından otobüs kullanarak havalimanına gidebilirsiniz.

Şehirdeki ofisler ya da internet rezervasyonu ile yapacağınız araç kiralama ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz.

Fort de France Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Fort de France ya da resmi ismiyle Martinique Aimé Césaire Uluslararası Havalimanı, Fransa’nın denizaşırı toprağı olan Martinik Adası’nın ana havalimanı. Burası her ne kadar başka bir ülke olsa da aslında Fransa’nın bir parçası. Buna rağmen, Fransa Konsolosluğu’ndan alınmış bir Şengen vizeniz olsa bile, yine de Martinik vizesi almanız gerekiyor.

Şehir merkezi ile havalimanı arasındaki mesafe sadece 7 km olsa da bu istikamette işleyen bir toplu taşıma yok. Şehir merkezine gitmenin en kolay yolu bir taksiye binmek. Taksi durağını geliş katındaki D kapısından çıkar çıkmaz görebilirsiniz. Buradaki tüm araçlar resmi ve hepsinde taksimetre bulunuyor. Taksilere 06.00 ile 19.00 saatleri arasında gündüz tarifesinden, 19.00’dan sonra ise gece tarifesi ödersiniz.

Taksi çağırmanın bir yolu da 972 Taxi isimli resmi taksi aplikasyonunu kullanmak. Bu aplikasyon havalimanının resmi sayfasında önerildiği için güvenilir olduğu kabul edilebilir.

Karayipler’de alışıldık bir uygulama olan dolmuşları Fort de France Havalimanı’nda da görebilirsiniz. Bu dolmuşlar genelde minivan oldukları için 8 veya 9 yolcu aldıklarında kalkarlar. Belli durakları yoktur, nerede inmek istiyorsanız orada sürücüye inmek istediğinizi söylemeniz yeter. Çok büyük bir bavul taşıyorsanız sizden dolmuş yerine taksi kullanmanızı isteyebilirler. Dolmuşlar sadece gündüz vaktinde ve belli bir zaman çizelgesine bağlı olmadan işliyor.

Kalacağınız otelden ya da çevrimiçi olarak özel bir transfer ayarlayabilirsiniz. Böylece uçağınızdan indiğinizde elinde isminizi tutan biri tarafından karşılanır ve şehir merkezine zahmetsizce gidebilirsiniz.

Martinik’te görülecek yerler çok fazla ve adanın altyapısı da gayet iyi olduğu için araba kiralamak da iyi bir seçenek. Aralarında Avis ve Hertz gibi güvenilir firmaların da olduğu birçok araba kiralama şirketinin ofisini havalimanında bulabilirsiniz. Araç kiralama sözleşmelerine her şartta dikkat etmeniz gerekiyor.

Kuala Lumpur Fort De France uçak bileti ile ilgili sorular

  • Kuala Lumpur şehrinden Fort De France şehrine uçarken hangi havaalanlarını kullanacağım?
    Kuala Lumpur üzerinden uçarken şu havaalanlarından birini kullanacaksın: Klia Havalimanı, Sultan Abdul Aziz Shah Havalimanı. Bu havalimanlarından birine ineceksin: Lamentin Havalimanı.
  • TURNA’nın sunduğu uçak bileti hizmeti nasıl daha farklı?
    Turna’nın akıllı uçuş, online bilet iptali ve değişikliği, kart puanları ile bilet satın alabilme ve koşulsuz bilet iptali gibi benzersiz hizmetleri bulunmaktadır. Her uçuştan puan kazandıran Turna sayesinde yalnızca kendi biletlerinden değil, davet ettiğin arkadaşlarının satın aldığı biletlerden de ömür boyu puan kazanabilir ve bedavaya uçabilirsin.
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: