Karadağ Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
En Ucuz Ay
Aralık
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Karadağ Uçak Bileti Fiyatları (Tek Yön)

Karadağ için en uygun fiyatları gör

Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 25s 55d
30 Mayıs 2021, Pazar 09:55
Corendon
1 aktarmalı - 25s 50d
03 Temmuz 2021, Cumartesi 07:20
SunExpress
1 aktarmalı - 28s 55d
02 Haziran 2021, Çarşamba 11:40
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 26s 55d
15 Mayıs 2021, Cumartesi 06:15
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 15s 15d
16 Nisan 2021, Cuma 07:30
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 38s
20 Nisan 2021, Salı 18:55
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 19s 10d
25 Nisan 2021, Pazar 03:05
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 19s
12 Mayıs 2021, Çarşamba 21:35
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 32s 15d
29 Nisan 2021, Perşembe 14:30
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 39s 25d
01 Mayıs 2021, Cumartesi 00:10
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 9s 50d
12 Nisan 2021, Pazartesi 12:00
Türk Hava Yolları
2 aktarmalı - 17s 5d
17 Haziran 2021, Perşembe 05:15

Karadağ uçuşu ile ilgili bilgiler

Ucuz Karadağ uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Ankara Karadağ 722 TL, İzmir Karadağ 772 TL ve İstanbul Karadağ 799 TL.

En uygun Karadağ uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 48 gün öncesinden biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Temmuz, Ağustos ve Nisan ayları Karadağ için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Aralık, Kasım ve Mart.

Türkiye Karadağ arasında her gün 302 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Karadağ arasında en sık uçulan şehirler: İstanbul, İzmir ve Ankara. Karadağ içinde en çok uçulan şehirler Podgorica, Tivat ve Zabljak.

Balkanlar'da yer alan ve başkenti Podgorica olan Karadağ, doğusunda Arnavutluk ve Kosova, kuzeyinde Sırbistan, batısında Hırvatistan, Bosna-Hersek, güneyinde Adriyatik Denizi ile çevrili.

Tarihi

Eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan Karadağ, ülkenin parçalanmasından sonra Sırbistan'ın zorlamasıyla yeni Yugoslavya'ya katılmış. Karadağ'ın çabalarıyla 2003 yılında Sırbistan-Karadağ olarak daha esnek bir federasyon çatısı oluşturan Karadağ, 2006'da yapılan referandumda çıkan evet oyu ile ise bağımsız olma kararı almış. 3 Haziran 2006'da ise Karadağ Parlamentosu, referandumda çıkan sonuca dayanarak Karadağ'ın bağımsızlığını ilân etmiş. NATO Dışişleri Bakanları ise, Rusya'nın itirazlarına karşın eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan Karadağ'ı 29. üye olarak ittifaka davet etmiş.

Gezilecek Yerler

Karadağ, Adriyatik kıyısında saklanmış, küçük ve gizli bir bahçe gibi duran Karadağ, yeşille mavinin iç içe geçtiği, Bodrum ve Alaçatı gibi Ege sahil kasabalarının 30 sene önceki bakir haline benziyor. Balkanlar'ın en iyi kırmızı şaraplarını tadabileceğiniz, mutfağıyla yeme-içmenin bir şölene dönüştüğü, Karadağ büyüleyici bir ülke.

Eskiden Yugoslavya'nın bir eyaleti olan Karadağ'da Kotor, Sveti Stefan ve Budva başlıca gezilecek yerler arasında bulunuyor. Unesco tarafından korunan şirin bir Akdeniz liman kenti olan Kotor, tertemiz denizi ve masmavi sularıyla birleşen gür bitki örtüsü ile yaz tatilleri için alternatif bir bölge. Havası ve denizi ile olduğu kadar Barok mimarisi ve el değmemiş tarihi dokusuyla da akıllarda yer eden bir şehir. Coğrafi yapısı en ilginç Avrupa şehirlerinden biri olan Kotor, denize kıyısı olmasına rağmen fiyortlar nedeniyle araçla ulaşmanın engebeli yollardan geçtiği eski bir Osmanlı şehri. Tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan kent bir zamanlar Venedik'in egemenliği altında olması nedeniyle İtalyan mimarisi ve mutfağından oldukça etkilenmiş. Kırmızı et ve hamur işi üzerine kurulu mutfak kültürü, bol taze ve lezzetli deniz ürünleri, kendine has kırmızı şarapları eşliğinde, kartpostalı andıran mimarisi ve manzarasını izlemenin keyfi bambaşka. Kotor Körfezi'nin eski şehri olan Perast ve Gospa Od Skrpjela, Budva Kasabası başlıca gezilecek yerleri. Kent aynı zamanda, Budva'ya 30 dakika, Dubrovnik'e ise 1.5 saatlik mesafede bulunuyor.

Kotor'a gitmişken, kentin oluşturduğu Lagün'ün üzerinde kente 14 km. mesafede bir kasaba olan Perast'e de uğrayın. Yıllarca Venedik Cumhuriyeti'nin himayesinde olduğu için, Venedik Barok mimari ile bezeli taş evleri, daracık taş sokaklarıyla şahane bir yer. Kıyıdan açıkta biri yapay, diğeri 12.yy'dan kalma ve içinde şapel bulunduran iki adasıyla Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan Perast, Karadağ'ın en güzellerinden biri.

Yılın yaklaşık 250 günü güneşli olan Sveti Stefan ise, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Adriyatik Denizi'nde küçücük bir ada. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri, dar sokakları ve köy evleriyle, doğa ve huzurun bir arada olduğu Avrupa ve dünya jet sosyetesinin gözde adresi. Queens ve Milocer Plajları, Kraliçe Marija Karadordevic Yazlık Sarayı, Sophie Lauren ve Prenses Margaret ile anılan Sveti Stefan'da yer alan restoranlar da damak tadınıza hitap ediyor. 1400'lü yıllara dayanan geçmişiyle Budva'dan kolaylıkla ulaşılabilen adada denizin ve güneşin keyfini çıkarın.

Adriyatik Denizi'nin Dalmaçya Kıyılarında yer alan Budva, Karadağ'ın "St. Tropez"i olarak adlandırılıyor. Ortaçağdan kalma tarihi dokuları, plajları ve gece hayatıyla Balkanlar'ın en renkli şehirlerinden biri olan kentte, 2.500 yıllık geçmişiyle Yunan ve Roma uygarlıklarından bugüne kadar gelen eserlerin bulunduğu eski şehir Stari Grad'ı dolaşarak Budva turuna başlayabilir, denizin ve güneşin keyfini sürmek için plajları tercih edebilirsiniz.

Yaşam tarzı bakımından bizim kültürümüze pek de uzak olmayan, aynı geçmişin izlerini sürdüğümüz Karadağ iklimi, doğası ve bakirliğiyle deniz-güneş ve eğlenceyi buluşturan güzel bir destinason.

Yeme-İçme

Özellikle İtalyan mutfağından etkilenen Karadağ mutfağı, Macaristan, Osmanlı, Sırp ve Avusturya mutfağından da etkiler taşıyor. Akdeniz mutfağının karakteristik özelliklerini de taşıyan Karadağ yemeklerinden kastradina, olanpogaea, kacamak, cicvara, popara, rsstan, japraci, brav u mlijeku, gulas, cevapcici, raznjizi mutlaka tadılmalı. İçecek olarak kırmızı ve beyaz şarap ile bira tercih ediliyor. Kotor sokaklarında ise, restoranların çoğunu pizzacı, balık restoranı, börek ve benzeri hamur işi ağırlıklı cafeler yer alıyor.

Ulaşım

Türk Hava Yolları ve Adria Airways İstanbul-Podgorica arasında haftanın üç günü uçuş seferleri bulunuyor. Yaklaşık 1,5 saat süren yolculuk sonunda Podgorica Havaalanına iniyorsunuz. Başkent Podgorica'dan otobüs ve kiralık arabayla Budva'ya, buradan da Kotor ve Sveti Stefan'a geçilebilir.

Karadağ uçak bileti ile ilgili sorular

 • Karadağ uçakla kaç saat sürer?
  • İstanbul Podgorica Uçuşları: 1 saat 50 dakika
  • İzmir Podgorica Uçuşları: 4 saat 30 dakika
  • Ankara Podgorica Uçuşları: 4 saat 35 dakika
  • Ankara Tivat Uçuşları: 7 saat 45 dakika
  • İzmir Tivat Uçuşları: 7 saat 25 dakika
 • Karadağ ülkesine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Karadağ arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Lufthansa, Air Serbia, Air France ve Aeroflot. En popüler parkur İstanbul - Podgorica olup, Air Serbia ve Lufthansa bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Karadağ uçuş fiyatı ne kadar?
  Türkiye ve Karadağ arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 30 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul Podgorica arasında olup 567 TL’dir. En düşük gidiş dönüş uçak bileti ise İstanbul Podgorica arasında olup 908 TL’dir.
 • Karadağ ülkesinin en popüler şehirleri hangileri?
  Karadağ içinde en çok ziyaret edilen şehirler Podgorica, Tivat ve Zabljak. Podgorica şehrine Türkiye'den her gün 274 sefer, Tivat şehrine Türkiye’den her gün 28 sefer, Zabljak kentine ise 0 sefer düzenlenir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Karadağ uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede özel dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Karadağ uçak bileti bulmanızı sağlar.

Karadağ Şehirleri

En uygun Karadağ uçak bileti fiyatı bulmak için gitmek istediğin Karadağ şehrine tıkla

 • Podgorica Uçak Bileti
  Podgorica
 • Tivat Uçak Bileti
  Tivat

Karadağ Yakınındaki Ülkeler

Karadağ Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Karadağ uçak bileti için Karadağ uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Karadağ uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
İstanbul - Podgorica 708,59
Ankara - Podgorica 833,41
Antalya - Podgorica 962,25
İzmir - Podgorica 975,02
Samsun - Podgorica 1.027,52
Alanya - Podgorica 1.028,41
Gaziantep - Podgorica 1.052,85
Dalaman - Podgorica 1.092,93
Trabzon - Podgorica 1.112,48
Adana - Podgorica 1.775,37
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.