Jaipur Uçak Bileti
Turna.com'da

Jaipur Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
İstanbul-Jaipur 240,46 EUR
Havalimanı
En Ucuz Ay
Nisan
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Jaipur Uçak Bileti Fiyatları

Jaipur varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Salam Air
1 aktarmalı - 10s 55d
10 Haziran 2024, Pazartesi 14:50
Salam Air
1 aktarmalı - 19s 35d
08 Mayıs 2024, Çarşamba 11:10
Salam Air
1 aktarmalı - 16s
08 Mayıs 2024, Çarşamba 10:45
Salam Air
1 aktarmalı - 16s
30 Nisan 2024, Salı 10:45
Salam Air
1 aktarmalı - 7s 50d
26 Nisan 2024, Cuma 19:55
Salam Air
1 aktarmalı - 15s 5d
29 Nisan 2024, Pazartesi 11:40
Salam Air
1 aktarmalı - 14s 50d
30 Mayıs 2024, Perşembe 11:55
Salam Air
direkt-uçuş - 3s
01 Mayıs 2024, Çarşamba 00:45
Salam Air
1 aktarmalı - 10s 25d
05 Temmuz 2024, Cuma 16:20
Salam Air
1 aktarmalı - 11s 45d
05 Mayıs 2024, Pazar 15:00

Jaipur Kalkışlı Uçak Seferleri

Jaipur uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

IndiGo
1 aktarmalı - 7s 40d
09 Mayıs 2024, Perşembe 06:00
Salam Air
1 aktarmalı - 14s
01 Mayıs 2024, Çarşamba 06:00
Salam Air
1 aktarmalı - 13s 45d
16 Mayıs 2024, Perşembe 06:00
Salam Air
1 aktarmalı - 14s 25d
01 Mayıs 2024, Çarşamba 06:00
Salam Air
1 aktarmalı - 12s 5d
03 Mayıs 2024, Cuma 06:00
Salam Air
1 aktarmalı - 22s 40d
03 Mayıs 2024, Cuma 06:00

Jaipur uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Jaipur arasında her gün 0 sefer gerçekleştirilir. Jaipur şehrine en sık uçulan yerlerden Dammam, Cidde ve Riyad için Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Dammam uçak bileti, Cidde uçak bileti ve Riyad uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Jaipur uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Bangkok Jaipur 303 EUR, Dammam Jaipur 100 EUR ve Doha Jaipur 121 EUR.

En uygun Jaipur uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 53 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Eylül ve Ekim ayları Hindistan, Jaipur için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Nisan ve Mayıs.

Caypur olarak da bilinen Jaipur, Hindistan'ın Racasthan Eyaletinin başkenti. 29 bölge ve 18 farklı resmi dilin, yüzlerce ritüel ve seremoninin ülkesi Hindistan'da yolculuğa başlamak için tüm dünyanın "Zafer Şehri" veya "Pembe Şehir" olarak tanıdığı Jaipur'dan başlamak doğru bir tercih. Renklerin ve kültürlerin iç içe kendi karmaşası ve düzeniyle yaşadığı bir şehir olan Jaipur, görüntüsü geceleri bile pembe renkli egzotik bir yapıda.

Tarihi

3 Milyondan fazla nüfusuyla Hindistan'ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Jaipur, zamanında Galler Prensi Edward tarafından ziyaret edildiğinde pembeye boyandığı için adı Pembe Şehir olarak kalmış. 1728 yılında Mihrace Sawai II. Jai Singh tarafından kurulan, günümüzde ise Racasthan Eyaletinin başkenti olan Jaipur doğanın ödüllendirdiği, mihracelerin önemli yer tuttuğu ve tarihiyle de ülkesinde öne çıkan bir kent.

Gezilecek Yerler

Hindistan'ın Agra'dan sonra en çok turist çeken kenti olan Jaipur'un geçmişinde önemli bir yeri olan mihracelerin saraylarını gezebilir bu renkli tarihi keşfedebilirsiniz: Sonbaharda günbatımını andıran renklerle inşa edilen mimarisiyle Jaipur'daki ilk durağınız Amber Kalesi olabilir. Kaleyi çevreleyen Charbagh Bahçesi, bal peteğine benzeyen Hawa Mahal Sarayı, astronomik gözlemevi olan Jantar Mantar, Man Sagar Gölü ortasında konumlanan Jal Mahal Sarayı, 17. Yüzyılda inşa edilen City Palace Hindistan yolculuğunuzun en değerli anları olacak.

Eski Jaipur, 7 kapı ile dışarıya açılan kale gibi surlarla çevrilmiştir. Bu kapılardan en çok bilinenleri; Chandpol Gate, Sanganeri Gate ve Ajmeri Gate'dir. Eski şehrin içindeki bütün binalar pembe renkli olmakla birlikte burada Hint-Moğol mimarisinin tipik kubbeli yapıları göze çarpıyor.

İsmi "Rüzgârlar Sarayı" anlamına gelen ve kentin en belirgin turistik yapısı olan Hawa Mahal; Jai Singh'in yaptırdığı beş gözlemevinden en büyüğü ve 1728 yapısı olan olan Chandra Mahal; Maharaja Pratap Singh tarafından yaptırılan ve çeşitli bahçeleri ve binaları ile eski Jaipur'un tam ortasında bulunan City Palace; City Palace'da yer alan ve halılar, Rajasthan, Moğol ve İran okullarına ait minyatürler ve çeşitli sanat eserlerinin bulunduğu Mihrace II. Sawai Man Singh Müzesi Jaipur'un en önemli gezilecek yerleri arasında bulunuyor.

Rajput dönemi sanatının en ilginç örneklerini içeren ve 1592'de yapımına başlanarak daha sonra Jai Singh tarafından genişletilen Amber Sarayı, aslında bir kale olarak oldukça kayaların üzerine adeta kondurulmuş gibi. Amber Sarayı'ndan Divan-ı Aam, Kali Tapınağı, Sila Devi Tapınağı, Jai Mandir, Sukh Nivas bölümlerini gezmeden ayrılmayın. Sarayın yakınlarındaki dik yolda ulaşım fillerle sağlanıyor ve Hindistan'a gelen hemen bütün turistlerin mutlaka yapmak istedikleri fil gezisi istekleri burada böylece karşılanmış oluyor. 1867'de tipik İngiliz mimarisinin Hint ve Moğol mimarisiyle yaptırılan Albert Hall Müzesi'nde minyatürler, mihrace döneminden kalan giysiler ve silahlar var. Özellikle yoga duruşlarını gösteren porselen figürler yer alıyor. Mihracenin Yaz aylarında kullandığı yazlık saray olan Jal Mahal etrafında bulunan vahşi maymunlar gelen giden kişilerden yiyecek bir şeyler aşırmaya alıştığı için elinizde herhangi bir yiyecek görürlerse bir süre çevrenizde dolaştıktan sonra aniden saldırıya geçebiliyorlar.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Hindistan genelinde olduğu gibi Jaipur'da denemeden dönerseniz çok üzüleceğiniz renkli bir mutfak var. Hint mutfağında fazla baharat ve acı kullanılıyor. Genelde tüm yemekler buharda pişmiş basmati pilavı eşliğinde servis ediliyor. En çok tüketilenler arasında, "chicken tikka masala", "samosa" isminde sebzeli bir börekler, "naan" popüler bir ekmek, sütlü çay ve masala çayı.

Jaipur'daki pek çok dükkânda geleneksel "Rajasthan" el sanatlarının pek çok ürününe, masa örtüsü, duvar panosu, heybe ve hatta etek ve elbise gibi giysilerin küçük aynalarla süslendiği tekstil ürünlerinin hepsi birbirinden güzel. "Mul Mul" ismi verilen; üzerine kök boyalarla 4 ayrı renkte ve hatta yaldızla baskı yapılan, içinden sim bile geçirilebilen tülbent inceliğinde bir kumaşın üretilmesiyle meşhur. Jaipur aynı zamanda, bazı taşlar konusunda sadece Hindistan'ın değil tüm dünyanın merkezi durumunda. Jaipur'da her çeşit değerli ve yarı değerli taşı bulabilirsiniz. Kentin yaşadığı tarihsel geçmişle etkileşmesi sonucunda ortaya çıkmış olan birçok eser arasında minyatür işçiliği önemli bir yer tutuyor. Bu minyatürlerin basit yöntemlerle kopyalanarak ham ipek ve pamuklu gibi çeşitli kumaşlar üzerine çoğaltılması ile turistik yerlerde satılan büyük bir minyatür işleme pazarı oluşmuş.

Ulaşım

İstanbul'dan Jaipur'a direkt uçuş bulunmamakla birlikte Türk Hava Yolları, Jet Airways ve Oman Air ile haftanın her günü Yeni Delhi veya Maskat aktarmalı olarak Jaipur Uluslararası Havalimanı'na uçuş seferleri var. Havalimanından 11 km uzaklıktaki şehir merkezine taksiyle 20 dakikada gidebilirsiniz.

Jaipur uçak bileti ile ilgili sorular

 • Jaipur şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Jaipur şehrine en sık uçan havayolu firmaları, Salam Air, Emirates, IndiGo, Kuwait Airways ve British Airways. En popüler parkur Dammam – Jaipur olup, Salam Air bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Jaipur uçuşu ne kadar?
  Jaipur şehrine önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 11 Haziran 2024 tarihinde Bahreyn Jaipur arasında olup 194 EUR’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Dubai Jaipur arasında olup 292 EUR’dir.
 • Jaipur havalimanları nerede?
  Jaipur Sanganeer Havalimanı şehir merkezine 10 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Jaipur uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Jaipur uçak bileti bulmanızı sağlar.

Jaipur Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Jaipur Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Delhi Uçak Bileti
  Delhi
 • Lahore Uçak Bileti
  Lahore
 • Islamabad Uçak Bileti
  Islamabad
 • Karaçi Uçak Bileti
  Karaçi
 • Mumbai Uçak Bileti
  Mumbai
 • Kathmandu Uçak Bileti
  Kathmandu
 • Dakka Uçak Bileti
  Dakka
 • Semerkand Uçak Bileti
  Semerkand
 • Taşkent Uçak Bileti
  Taşkent
 • Muscat Uçak Bileti
  Muscat

Jaipur Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Jaipur uçak bileti için Jaipur uçak seferleri ve fiyatları burada. İndirimli bilet sorgulama işlemi ile en ucuza Jaipur uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Bangkok - Jaipur 303,27
Bengaluru - Jaipur 99,69
Dammam - Jaipur 99,81
Doha - Jaipur 120,71
Dubai - Jaipur 94,28
İstanbul - Jaipur 240,46
Cidde - Jaipur 155,27
Kuveyt - Jaipur 102,49
Muscat - Jaipur 110,80
Medine - Jaipur 267,21
Riyad - Jaipur 107,17
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: