facebook pageview

En Ucuz İstanbul Jaipur Uçak Biletleri

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
17 Kasım 2017, Cuma 00:15
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
10 Kasım 2017, Cuma 00:15
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
15 Kasım 2017, Çarşamba 00:35
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
21 Kasım 2017, Salı 00:15
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
27 Kasım 2017, Pazartesi 00:35
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
18 Ocak 2018, Perşembe 00:15
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
20 Ocak 2018, Cumartesi 00:35
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 7s 5d
22 Ekim 2017, Pazar 01:25

En Ucuz Jaipur Uçak Biletleri

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Nacil Air India
Delhi - Jaipur
direkt-uçuş - 1s
19 Ocak 2018, Cuma 17:45
Jet Airways
Udaipur - Jaipur
direkt-uçuş - 1s
23 Aralık 2017, Cumartesi 17:40
Nacil Air India
Mumbai - Jaipur
direkt-uçuş - 1s 40d
31 Ekim 2017, Salı 11:35
Nacil Air India
Amritsar - Jaipur
1 aktarmalı - 2s 5d
03 Kasım 2017, Cuma 14:45
Nacil Air India
Goa - Jaipur
2 aktarmalı - 4s 25d
12 Kasım 2017, Pazar 04:00
Nacil Air India
Varanasi - Jaipur
1 aktarmalı - 2s 40d
02 Ocak 2018, Salı 19:20
Air Arabia
İstanbul - Jaipur
1 aktarmalı - 6s 5d
17 Kasım 2017, Cuma 00:15
Qatar Airways
Ankara - Jaipur
2 aktarmalı - 10s 30d
06 Kasım 2017, Pazartesi 21:20

Jaipur, Hindistan

'' Zafer Şehri 
Jaipur

Caypur olarak da bilinen Jaipur, Hindistan'ın Racasthan Eyaletinin başkenti. 29 bölge ve 18 farklı resmi dilin, yüzlerce ritüel ve seremoninin ülkesi Hindistan'da yolculuğa başlamak için tüm dünyanın "Zafer Şehri" veya "Pembe Şehir" olarak tanıdığı Jaipur’dan başlamak doğru bir tercih. Renklerin ve kültürlerin iç içe kendi karmaşası ve düzeniyle yaşadığı bir şehir olan Jaipur, görüntüsü geceleri bile pembe renkli egzotik bir yapıda.

Tarihi

3 Milyondan fazla nüfusuyla Hindistan’ın en kalabalık şehirlerinden biri olan Jaipur, zamanında Galler Prensi Edward tarafından ziyaret edildiğinde pembeye boyandığı için adı Pembe Şehir olarak kalmış.  1728 yılında Mihrace Sawai II. Jai Singh tarafından kurulan, günümüzde ise Racasthan Eyaletinin başkenti olan Jaipur doğanın ödüllendirdiği, mihracelerin önemli yer tuttuğu ve tarihiyle de ülkesinde öne çıkan bir kent.

Gezilecek Yerler

Hindistan’ın Agra’dan sonra en çok turist çeken kenti olan Jaipur’un geçmişinde önemli bir yeri olan mihracelerin saraylarını gezebilir bu renkli tarihi keşfedebilirsiniz: Sonbaharda günbatımını andıran renklerle inşa edilen mimarisiyle Jaipur'daki ilk durağınız Amber Kalesi olabilir. Kaleyi çevreleyen Charbagh Bahçesi, bal peteğine benzeyen Hawa Mahal Sarayı, astronomik gözlemevi olan Jantar Mantar, Man Sagar Gölü ortasında konumlanan Jal Mahal Sarayı, 17. Yüzyılda inşa edilen City Palace Hindistan yolculuğunuzun en değerli anları olacak.

Eski Jaipur, 7 kapı ile dışarıya açılan kale gibi surlarla çevrilmiştir. Bu kapılardan en çok bilinenleri; Chandpol Gate, Sanganeri Gate ve Ajmeri Gate’dir. Eski şehrin içindeki bütün binalar pembe renkli olmakla birlikte burada Hint-Moğol mimarisinin tipik kubbeli yapıları göze çarpıyor.

İsmi "Rüzgârlar Sarayı" anlamına gelen ve kentin en belirgin turistik yapısı olan Hawa Mahal; Jai Singh’in yaptırdığı beş gözlemevinden en büyüğü ve 1728 yapısı olan olan Chandra Mahal; Maharaja Pratap Singh tarafından yaptırılan ve çeşitli bahçeleri ve binaları ile eski Jaipur’un tam ortasında bulunan City Palace; City Palace’da yer alan ve halılar, Rajasthan, Moğol ve İran okullarına ait minyatürler ve çeşitli sanat eserlerinin bulunduğu Mihrace II. Sawai Man Singh Müzesi Jaipur’un en önemli gezilecek yerleri arasında bulunuyor.

Rajput dönemi sanatının en ilginç örneklerini içeren ve 1592’de yapımına başlanarak daha sonra Jai Singh tarafından genişletilen Amber Sarayı, aslında bir kale olarak oldukça kayaların üzerine adeta kondurulmuş gibi. Amber Sarayı’ndan Divan-ı Aam, Kali Tapınağı, Sila Devi Tapınağı, Jai Mandir, Sukh Nivas bölümlerini gezmeden ayrılmayın. Sarayın yakınlarındaki dik yolda ulaşım fillerle sağlanıyor ve Hindistan’a gelen hemen bütün turistlerin mutlaka yapmak istedikleri fil gezisi istekleri burada böylece karşılanmış oluyor. 1867’de tipik İngiliz mimarisinin Hint ve Moğol mimarisiyle yaptırılan Albert Hall Müzesi’nde minyatürler, mihrace döneminden kalan giysiler ve silahlar var. Özellikle yoga duruşlarını gösteren porselen figürler yer alıyor. Mihracenin Yaz aylarında kullandığı yazlık saray olan Jal Mahal etrafında bulunan vahşi maymunlar gelen giden kişilerden yiyecek bir şeyler aşırmaya alıştığı için elinizde herhangi bir yiyecek görürlerse bir süre çevrenizde dolaştıktan sonra aniden saldırıya geçebiliyorlar.

Yeme-İçme ve Alışveriş

Hindistan genelinde olduğu gibi Jaipur’da denemeden dönerseniz çok üzüleceğiniz renkli bir mutfak var. Hint mutfağında fazla baharat ve acı kullanılıyor. Genelde tüm yemekler buharda pişmiş basmati pilavı eşliğinde servis ediliyor. En çok tüketilenler arasında, “chicken tikka masala”, “samosa” isminde sebzeli bir börekler, “naan” popüler bir ekmek, sütlü çay ve masala çayı.

Jaipur’daki pek çok dükkânda geleneksel “Rajasthan” el sanatlarının pek çok ürününe, masa örtüsü, duvar panosu, heybe ve hatta etek ve elbise gibi giysilerin küçük aynalarla süslendiği tekstil ürünlerinin hepsi birbirinden güzel. "Mul Mul" ismi verilen; üzerine kök boyalarla 4 ayrı renkte ve hatta yaldızla baskı yapılan, içinden sim bile geçirilebilen tülbent inceliğinde bir kumaşın üretilmesiyle meşhur. Jaipur aynı zamanda, bazı taşlar konusunda sadece Hindistan’ın değil tüm dünyanın merkezi durumunda. Jaipur’da her çeşit değerli ve yarı değerli taşı bulabilirsiniz. Kentin yaşadığı tarihsel geçmişle etkileşmesi sonucunda ortaya çıkmış olan birçok eser arasında minyatür işçiliği önemli bir yer tutuyor. Bu minyatürlerin basit yöntemlerle kopyalanarak ham ipek ve pamuklu gibi çeşitli kumaşlar üzerine çoğaltılması ile turistik yerlerde satılan büyük bir minyatür işleme pazarı oluşmuş.

Ulaşım

İstanbul'dan Jaipur'a direkt uçuş bulunmamakla birlikte Türk Hava Yolları, Jet Airways ve Oman Air ile haftanın her günü Yeni Delhi veya Maskat aktarmalı olarak Jaipur Uluslararası Havalimanı'na uçuş seferleri var. Havalimanından 11 km uzaklıktaki şehir merkezine taksiyle 20 dakikada gidebilirsiniz.

Jaipur Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 36/20
weather forecast icon for 35,63 degrees
icon temperature 34/17
weather forecast icon for 34,03 degrees
icon temperature 33/16
weather forecast icon for 33,49 degrees
icon temperature 31/15
weather forecast icon for 31,34 degrees
icon temperature 31/15
weather forecast icon for 30,77 degrees
x
Jaipur Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Jaipur etrafındaki yerleri keşfet

 • Udaipur

  Udaipur

 • Agra

  Agra

 • Delhi

  Delhi

 • Gwalior

  Gwalior

 • Bikaner

  Bikaner

 • Gorakhpur

  Gorakhpur

 • Jodhpur

  Jodhpur

 • Guna

  Guna

 • Muzaffarnagar

  Muzaffarnagar

 • Bhatinda

  Bhatinda

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı: