Dharamsala Havalimanı Hakkında

Dharamsala Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Hindistan’ın Kuzey Bölgesi’nde yerel bir havalimanı olan Dharamsala Havalimanı, Kangra şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kangra ya da Gaggal Havalimanı olarak da bilinen havalimanı; Dharamsala şehir merkezine 15 km ve Dalai Lama'nın yaşadığı McLeod Ganj’a ise yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yeni Delhi'ye düzenli seferleri olan Dharamsala Havalimanı’nda, Helitrans AS ve SpiceJet Hava Yolu şirketleri faaliyet gösteriyor. Havalimanı; Dharamsala ve Kangra’ya ek olarak Palampur, Khajjiar şehirleri tarafından da kullanılıyor. Şimdilik sadece Yeni Delhi’ye düzenlenen tarifeli seferlere ev sahipliği yapan havalimanında; yurt dışı uçuş seferleri ise bulunmuyor. Otobüs, dolmuş gibi toplu taşıma seçenekleri bulunmadığı için Dharamsala Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım taksi ve araçlar ile sağlanıyor.

Taksi

Dharamsala Havalimanı’ndan Kangra şehir merkezine; havalimanının önünde yer alan taksiler ile rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor. Taksiler 7 gün 24 saat çalışıyor. Taksi ile Dharamsala ilçe merkezine ulaşım 25-30 dakika, Kangra’ya ulaşım ise 10-15 dakika sürüyor. Ulaşım ücretleri ise havalimanından Dharamsala’ya 700-800 Hindistan Rupisi, Kangra’ya ise 500-600 Hindistan Rupisi civarında seyrediyor.

Araç Kiralama

Dharamsala Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için internet üzerinden araç kiralanabiliyor. Araç kiralama hizmeti aracın markasına, modeline ve ne kadar süre için kiralandığına göre değişiklik gösteriyor.

Şehir Merkezinden Dharamsala Havalimanı’na Ulaşım

Hindistan’ın Kuzey Bölgesi’nde yerel bir havalimanı olan Dharamsala Havalimanı, Kangra şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kangra ya da Gaggal Havalimanı olarak da bilinen havalimanı; Dharamsala şehir merkezine 15 km ve Dalai Lama'nın yaşadığı McLeod Ganj’a ise yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Yeni Delhi'ye düzenli seferleri olan Dharamsala Havalimanı’nda, Helitrans AS ve SpiceJet Hava Yolu şirketleri faaliyet gösteriyor. Havalimanı; Dharamsala ve Kangra’ya ek olarak Palampur, Khajjiar şehirleri tarafından da kullanılıyor. Şimdilik sadece Yeni Delhi’ye düzenlenen tarifeli seferlere ev sahipliği yapan havalimanında; yurt dışı uçuş seferleri ise bulunmuyor.

Oldukça küçük bir havalimanı olan Dharamsala Havaalanı’nda küçük bir kafe ve restoran bulunuyor. Check-in masaları ve bavul teslim alanları ise havalimanının giden yolcu girişinde yer alıyor. Havalimanında araç park yeri ise bulunmuyor. Şehir merkezinden Dharamsala Havalimanı’na ulaşımda kullanılan araçları aşağıda bulabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Dharamsala Havalimanı’na taksi ile ulaşım imkanı bulunuyor. Dharamsala ilçe merkezinden taksi ile havalimanına ulaşmak yaklaşık 25-30 dakika sürüyor. Ulaşım ücreti ise 700-800 Hindistan Rupisi civarında tutuyor. Kangra şehir merkezinden havalimanına taksiler ile ulaşmak ise yaklaşık 15-20 dakika sürüyor. ve ulaşım ücreti 500-600 Hindistan Rupisi arasında değişiyor. 

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Dharamsala Havalimanı’na ulaşım için internet üzerinden araç kiralayabilir, aracı havalimanında firma yetkilisine teslim edebilirsiniz.

Dharamsala Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: Gaggal (Near Kangra), Himachal Pradesh, India

Telefon: + 91-1892-232374

Fax: + 91-1892-232374

Gaggal Yakınındaki Havalimanları

 • Taşkent (Vostohny Havalimanı)
  Taşkent (Vostohny Havalimanı)
 • Bişkek (Bishkek Havalimanı)
  Bişkek (Bishkek Havalimanı)
 • Almati (Almatı Havalimanı)
  Almati (Almatı Havalimanı)
 • Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
  Dubai (Al Maktoum Havalimanı)
 • Dubai (Dubai Havalimanı)
  Dubai (Dubai Havalimanı)
 • Dubai (Sharjah Havalimanı)
  Dubai (Sharjah Havalimanı)
 • Tahran (Imam Khomeini Havalimanı)
  Tahran (Imam Khomeini Havalimanı)
 • Tahran (Mehrabad Havalimanı)
  Tahran (Mehrabad Havalimanı)
 • Bakü (Heydar Aliyev Havalimanı)
  Bakü (Heydar Aliyev Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.