Carpiquet Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Air France
2 aktarmalı - 26s 55d
10 Temmuz 2021, Cumartesi 12:10

Caen-Carpiquet Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Fransa’nın Aşağı Normandiya olarak adlandırılan bölgesinde yer alan ve 1936 yılında askeri amaçlar ile inşa edilen Caen – Carpiquet Havalimanı, 1967 yılında yapılan sivilleştirme çalışmaları ile birlikte o günden beri sivil yolculara hizmet veriyor. Caen şehir merkezi ile uzaklığı 6 km olan havalimanı, yolculara hem sosyal imkânlar hem de ulaşım imkanları bakımından birçok seçenek sunuyor. Genellikle iç hat sefer uçuşlarının yapıldığı Caen – Carpiquet Havalimanı’nda, Fransa’nın hemen hemen tüm şehirlerine ve Avrupa’nın büyük merkezlerine düzenli olarak uçuşlar yapılıyor.

Caen – Carpiquet Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs
Caen – Carpiquet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için her 15 dakikada bir otobüs seferleri düzenleniyor. Havalimanının otobüs seferleri Twisto adlı firma tarafından gerçekleştiriliyor. Havalimanında hafta içi her gün sabah saat 05.30 ile 00:30 arasında her 15 dakikada bir otobüs seferi gerçekleştiriliyor. Otobüs seferleri hafta sonu ve resmî tatillerde ise 09.00 ile 12.00 arasında yolcuların kullanımına sunuluyor. Otobüsler, şehir merkezinde yer alan üç farklı noktadan geçiyor: Carpiquet kent meydanı, Caen Belediye Sarayı (Hôtel de Ville) ve Caen Tiyatrosu. Şehir merkezine ulaşım ise yaklaşık 15 dakika sürüyor. Otobüse binebilmek için ön ödemeli kart gerekiyor. Otobüs kartı, havalimanının hemen çıkışında yer alan gişeden 0.20 Euro karşılığında satın alınabiliyor. Otobüs ile şehir merkezine ulaşım ücreti ise 1.50 Euro civarında. Buna ek olarak Twisto tarafından yolculara 1 saat 15 dakika boyunca ücretsiz aktarma seçeneğinin sunulduğunu da belirtmek gerekiyor. 


Taksi
Caen – Carpiquet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için havalimanının hemen çıkışında yer alan büyük taksi durağından da faydalanılabiliyor. Taksi tarifeleri gidilecek mesafeye, trafik durumuna, resmî tatil olup olmamasına ve hafta sonuna bağlı olarak değişebiliyor. Çoğu zaman şehir merkezine ulaşım yaklaşık olarak 10 dakika sürüyor. Taksi fiyatlarına gelecek olursak, tarifeler hafta içi 24 Euro, hafta sonu ve resmî tatillerde ise 30 Euro olarak ücretlendiriliyor.


Araç Kiralama
Havalimanında şehir merkezine ulaşım için araç kiralama opsiyonu da tercih edilebiliyor. Dünyaca ünlü araç kiralama şirketlerinin havalimanı içerisinde acentesi bulunuyor. Bu acentelerden hem telefon ile hem de online olarak rezervasyon yapılabiliyor. Araç kiralayabilmek için Avrupa ülkelerinde geçerli bir ehliyet gerekiyor.


Caen – Carpiquet Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Caen Airport Route de Caumont 14650 CARPIQUET FRANCE
Telefon Numarası: +33 2 31 71 20 10

Şehir Merkezinden Caen – Carpiquet Havalimanı’na Ulaşım

Otobüs
Güvenilir ve hızlı bir çözüm olması nedeniyle Caen şehir merkezinden Carpiquet Havalimanı’na ulaşım için otobüs hizmeti sıkça tercih ediliyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım, Twisto adlı otobüs firması tarafından sağlanıyor. Havalimanına ulaşım için şehir merkezinin üç farklı noktasındaki otobüs durağından otobüslere erişilebiliyor. Carpiquet kent meydanı, Caen Belediye Sarayı (Hôtel de Ville) ve Caen Tiyatrosu yakınlarında yer alan otobüs duraklarından her 15 dakikada bir havalimanına giden otobüsler geçiyor. Havalimanına ulaşım, trafik durumuna göre 15-20 dakika sürüyor. Otobüs seferlerinin sıklığı ve düzenlenip düzenlenmediği tatil durumuna ve günün belirli saatlerine göre değişiklik gösteriyor. Seferler hafta içi sabah 05.30 ile 00.30 arasında, hafta sonu ise sabah 09.00 ile 00.00 arasında düzenleniyor. 0.20 Euro depozito ücreti olan otobüs kartlarına ilgili duraklardaki gişelerden ulaşılabiliyor. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım ücreti ise 1.50 Euro civarında.


Taksi
Şehir merkezinden Carpiquet Havalimanı’na ulaşım için taksilerden de faydalanabilirsiniz.  Taksiler genellikle otobüslerin kullanılabilir olmadığı durumlarda tercih ediliyor. Şehir merkezinin herhangi bir noktasında taksi çevirerek havalimanına gidilebiliyor. Yaklaşık 10 dakika süren ve 6 km’den oluşan taksi yolculuğu için gündüzleri 24 Euro, geceleri ise 30 Euro ödemek gerekiyor.


Caen – Carpiquet Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: Caen Airport Route de Caumont 14650 CARPIQUET FRANCE
Telefon Numarası: +33 2 31 71 20 10

Carpiquet Yakınındaki Havalimanları

 • Paris (Beauvais Tille Havalimanı)
  Paris (Beauvais Tille Havalimanı)
 • Paris (Charles De Gaulle Havalimanı)
  Paris (Charles De Gaulle Havalimanı)
 • Paris (Orly Havalimanı)
  Paris (Orly Havalimanı)
 • Paris (Chalons Vatry Havalimanı)
  Paris (Chalons Vatry Havalimanı)
 • Nantes (Atlantique Havalimanı)
  Nantes (Atlantique Havalimanı)
 • Londra (Biggin Hill Havalimanı)
  Londra (Biggin Hill Havalimanı)
 • Londra (City London Havalimanı)
  Londra (City London Havalimanı)
 • Londra (Gatwick Havalimanı)
  Londra (Gatwick Havalimanı)
 • Londra (Heathrow Havalimanı)
  Londra (Heathrow Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.