Busuanga Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Busuanga Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Emirates
2 aktarmalı - 26s 55d
01 Temmuz 2024, Pazartesi 23:20

Busuanga Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Busuanga Havalimanı, Filipinler’in Busuanga Adası’nda bulunan bir havalimanıdır. Günümüzde yaygın olarak "Francisco B. Reyes Havalimanı" adıyla da bilinen Busuanga Havalimanı; Busuanga bölgesini de kapsayan Coron Adası’nın tamamına hizmet veriyor. Busuanga Havalimanı çok küçük bir ada havalimanı olduğu için buraya yurt dışından direkt uçuş ile ulaşma imkanı bulunmuyor; bu sebeple yolcular adaya genellikle aktarmalı uçuşlar ile ulaşım sağlıyor.

Havalimanından yurt içindeki Caticlan, Puerto Princesa, Manila, San Vicente, El Nido, Cebu ve Clark merkezlerine karşılıklı seferler düzenleniyor. Busuanga Havalimanı'nda yurt dışı seferler bulunmadığı için yolcular bu merkezlerden birinden aktarma yaparak dünyanın hemen hemen noktasına seyahat edebiliyor. Şehir merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta konumlanan Busuanga Havalimanı, merkezden ziyade çevredeki otellere hizmet veriyor. Havalimanı; şehrin önemli noktalarından Decalachao bölgesine 6 km, plajlarıyla ünlü San Jose'ye 12 km ve St Monica Kilisesi'ne 16 km uzaklıkta bulunuyor. Civardaki Uson, Apo, Cabilaunan ve Calauit adaları da Busuanga Havalimanı'nı kullanıyor. Busuanga Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz:

Özel Transfer
Herhangi bir araç kiralama firmasının da bulunmadığı Busuanga Havalimanı'ndan merkeze ulaşım sağlayan bir toplu taşıma seçeneği bulunmuyor; bu sebeple merkeze ulaşımda hizmet veren tek seçenek olan özel transfer araçları kullanılıyor.

Havalimanı terminal çıkışında bekleyen bu özel transfer minibüsleri, yolcuları gideceği adrese kadar ulaştırıyor. Bu minibüslerin hareket saatleri genellikle uçakların bölgeye iniş saatine göre düzenleniyor. Özel transfer için önceden rezervasyon yaptırma şartı bulunmuyor; uçuşunuz hemen akabinde bu minibüsleri kullanabilirsiniz. Özel transfer minibüslerinde, kişi başı 150 peso ödeme yapılması bekleniyor (2019): Yolculuk süresi ise gidilecek adrese göre 15-30 dakika aralığında değişkenlik gösteriyor.

Busuanga Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: Coron Island, 5316 Palawan, Filipinler
Telefon Numarası: +63 48 723 2886

Şehir Merkezinden Busuanga Havalimanı'na Ulaşım

Busuanga Havalimanı, Filipinler’in Busuanga Adası’nda bulunan bir havalimanıdır. Günümüzde yaygın olarak "Francisco B. Reyes Havalimanı" adıyla da bilinen Busuanga Havalimanı; Busuanga bölgesini de kapsayan Coron Adası’nın tamamına hizmet veriyor. Busuanga Havalimanı çok küçük bir ada havalimanı olduğu için buraya yurt dışından direkt uçuş ile ulaşma imkânı bulunmuyor; bu sebeple yolcular adaya genellikle aktarmalı uçuşlar ile ulaşım sağlıyor.

Havalimanından yurt içindeki Caticlan, Puerto Princesa, Manila, San Vicente, El Nido, Cebu ve Clark merkezlerine karşılıklı seferler düzenleniyor. Busuanga Havalimanı'nda yurt dışı seferler bulunmadığı için yolcular bu merkezlerden birinden aktarma yaparak dünyanın hemen hemen noktasına seyahat edebiliyor. Şehir merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta konumlanan Busuanga Havalimanı, merkezden ziyade çevredeki otellere hizmet veriyor. Havalimanı; şehrin önemli noktalarından Decalachao bölgesine 6 km, plajlarıyla ünlü San Jose'ye 12 km ve St Monica Kilisesi'ne 16 km uzaklıkta bulunuyor. Civardaki Uson, Apo, Cabilaunan ve Calauit adaları da Busuanga Havalimanı'nı kullanıyor. Havalimanındaki otopark ve kafeterya hizmetine ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Check-in masalarına bırakılan bavullar ise yetkililer tarafından tek tek uçaklara yükleniyor. Şehir merkezinden Busuanga Havalimanı'na ulaşım için aşağıdaki yöntemleri inceleyebilirsiniz:

Özel Transfer
Adada faaliyet gösteren ve havalimanına ulaşım sağlayan herhangi bir toplu taşıma seçeneği bulunmuyor.

Şehir merkezinden Busuanga Havalimanı’na ulaşmanın tek yöntemi özel transferlerdir. Transfer minibüsleri, yolcuları şehir merkezinden havalimanına kadar ulaştırıyor. Bu minibüsler, genellikle uçakların kalkış saatine göre, ada merkezinden hareket ediyor. Tek kişi tek yön 150 peso olarak ücretlendiriliyor. Yolculuk süresi ise yaklaşık 25-30 dakika sürüyor.

Busuanga Havalimanı İletişim Bilgileri:
Adres: Coron Island, 5316 Palawan, Filipinler
Telefon Numarası: +63 48 723 2886

Busuanga Yakınındaki Havalimanları

 • Manila (Ninoy Aquino Havalimanı)
  Manila (Ninoy Aquino Havalimanı)
 • Cebu (Mactan Apt Havalimanı)
  Cebu (Mactan Apt Havalimanı)
 • Hong Kong (Hong Kong Havalimanı)
  Hong Kong (Hong Kong Havalimanı)
 • Taipei (Taiwan Taoyuan Havalimanı)
  Taipei (Taiwan Taoyuan Havalimanı)
 • Ho Chi Minh City (Tan Son Nhat Havalimanı)
  Ho Chi Minh City (Tan Son Nhat Havalimanı)
 • Phnom Penh (Pochentong Havalimanı)
  Phnom Penh (Pochentong Havalimanı)
 • Hanoi (Noibai Havalimanı)
  Hanoi (Noibai Havalimanı)
 • Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
  Bangkok (Suvarnabhumi Havalimanı)
 • Şanghay (Pudong Havalimanı)
  Şanghay (Pudong Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabınıza ait e-posta adresini giriniz. E-posta adresinize, parolanızı değiştirebileceğiniz bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
Sevgili Kullanıcı: