Bob Hope HavalimanI Hakkında Genel Bilgiler

Bob Hope Uluslararası Havalimanı, yaygın adıyla Hollywood Burbank Havaalanı, ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles County bölgesinde bulunan bir yolcu havalimanıdır. Los Angeles şehir merkezine Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na göre daha yakın olan Bob Hope Uluslararası Havalimanı, birçok diziye ve Hollywood filmine ev sahipliği yapmış olması ile ünlüdür. 

 

Los Angeles şehir merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Bob Hope Havalimanı her ne kadar Los Angeles’in Burbank bölgesinde bulunsa da, ağırlıklı olarak Los Angeles metropolitan bölgesine hizmet veriyor. Oldukça işlek bir havalimanı olan Bob Hope Havalimanı’ndan Las Vegas, Phoenix, Sacremento, San Fransisco, Seattle, Denver gibi önemli merkezlere karşılıklı seferler yapılıyor. 

Bob Hope Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bob Hope Havalimanı’ndan Los Angeles şehir merkezine çeşitli yöntemlerle ulaşmak mümkün.

 

Otobüs

Havalimanından Los Angeles’a belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabiliyor. Los Angeles için Terminal A durağından 94 veya 794 numaralı hatları kullanmak mümkün. 94 ve 794 numaralı otobüsler pazartesi-cumartesi 05.00 – 01.00 saatleri arasında, pazar günleri ise 6.30 – 01.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Bu iki hat, yarım saat aralıkla saatte bir defa hareket edecek şekilde planlanmıştır. Los Angeles’a tahmini yolculuk süresi ise 30 dakikadır.

 

Tren

Metrolink şirketinin trenleri ile havalimanından şehir merkezine kolayca ulaşmak mümkün. Tren ile Los Angeles’a yolculuk 30 dakika sürüyor. Havalimanındaki tren istasyonu B terminali çıkışında bulunuyor. Metrolink trenlerinin sefer saatleri ve online bilet satın alma işlemleri internet üzerinden yapılabilir.

 

Taksi

Havalimanı geliş terminalinde taksileri rahatlıkla bulabilirsiniz. Gece tarifesi bulunmayan şehirde, taksiyle Los Angeles’a ulaşım ücreti yaklaşık 60$ tutuyor, ulaşım süresi ise 30 dakika sürüyor.

 

Araç Kiralama

Bob Hope Havalimanı’nda bulunan araç kiralama ofisleri üzerinden veya internet üzerinden havalimanında araç kiralamak mümkün.

 

Bob Hope Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: 2627 N Hollywood Way, Burbank, CA 91505

Telefon Numarası: (818) 840-8840

Fax Numarası: ----

Şehir Merkezinden Bob Hope Havalimanı’na Ulaşım

Los Angeles şehir merkezinden Bob Hope Havalimanı’na çeşitli yöntemlerle ulaşmak mümkün.

 

Otobüs

Havalimanı’na otobüsle ulaşmak için Los Angles’tan 94 veya 794 numaralı Metrolink otobüslerine binmek gerekiyor. Bu otobüsler pazartesi-cumartesi 05.00 – 01.00 saatleri arasında, pazar günleri ise 6.30 – 01.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Otobüs duraklarına ve hareket saatlerine ulaşmak için burayı tıklayın.

 

Tren

Havalimanına Metrolink trenleri ulaşmak mümkün. Yolculuk 30 dakika sürüyor. Trenlerinin sefer saatlerini görmek ve online bilet almak için burayı tıklayın.

 

Taksi

Şehir merkezinden Bob Hope havalimanına ulaşmanın en kolay yollarından biri de taksileri kullanmak. Taksileri, şehrin herhangi bir noktasında rahatça bulabilirsiniz. Gece tarifesi bulunmayan şehirde, taksiyle havalimanına ulaşım ücreti yaklaşık 60$ tutuyor. Şehir merkezinin çeşitli noktalarından taksi ile havalimanına 30 dakikada ulaşmak mümkün.

 

Bob Hope Havalimanı İletişim Bilgileri:

Adres: 2627 N Hollywood Way, Burbank, CA 91505

Telefon Numarası: (818) 840-8840

Fax Numarası: ----

Bob Hope Apt Havalimanı Yakınındaki Havalimanları

 • Hawthorne (Hawthorne Havalimanı)
  Hawthorne (Hawthorne Havalimanı)
 • Los Angeles (Citicorp Havalimanı)
  Los Angeles (Citicorp Havalimanı)
 • Los Angeles (Los Angeles Intl Havalimanı)
  Los Angeles (Los Angeles Intl Havalimanı)
 • Los Angeles (Van Nuys Havalimanı)
  Los Angeles (Van Nuys Havalimanı)
 • Los Angeles (Whiteman Havalimanı)
  Los Angeles (Whiteman Havalimanı)
 • Santa Monica (Santa Monica Havalimanı)
  Santa Monica (Santa Monica Havalimanı)
 • Santa Ana (John Wayne Havalimanı)
  Santa Ana (John Wayne Havalimanı)
 • Long Beach (Long Beach Havalimanı)
  Long Beach (Long Beach Havalimanı)
 • Anaheim (Anaheim Havalimanı)
  Anaheim (Anaheim Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.