Birmingham Uçak Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı
Havalimanı
En Ucuz Ay
Şubat
En Sık Uçan Havayolu

En Ucuz Birmingham Uçak Bileti Fiyatları

Birmingham varışlı en ucuz uçak firmaları listemize göz at

Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 4s 40d
02 Eylül 2021, Perşembe 09:00
Türk Hava Yolları
direkt-uçuş - 4s 30d
02 Ağustos 2021, Pazartesi 09:10
Corendon
1 aktarmalı - 30s
20 Eylül 2021, Pazartesi 03:25
SunExpress
1 aktarmalı - 16s 15d
23 Ağustos 2021, Pazartesi 21:25
Corendon
1 aktarmalı - 28s 10d
02 Ekim 2021, Cumartesi 16:15
Air France
1 aktarmalı - 7s 20d
28 Ekim 2021, Perşembe 04:15
Pegasus
2 aktarmalı - 18s 40d
15 Ekim 2021, Cuma 22:45
Corendon
1 aktarmalı - 17s 35d
08 Eylül 2021, Çarşamba 16:00

Birmingham Kalkışlı Uçak Seferleri

Birmingham uçak biletleri ne kadar, sefer saatlerini gör

Jet2.Com
direkt-uçuş - 3s 55d
20 Eylül 2021, Pazartesi 16:45
Jet2.Com
direkt-uçuş - 4s 25d
25 Ağustos 2021, Çarşamba 15:50
Ryanair
1 aktarmalı - 26s 20d
07 Eylül 2021, Salı 08:05
Jet2.Com
1 aktarmalı - 16s 25d
31 Ağustos 2021, Salı 16:00
Ryanair
1 aktarmalı - 21s 30d
04 Ağustos 2021, Çarşamba 21:15
easyJet
1 aktarmalı - 26s 30d
13 Eylül 2021, Pazartesi 15:55
Eurowings
1 aktarmalı - 28s
01 Ekim 2021, Cuma 19:50
Jet2.Com
1 aktarmalı - 20s 40d
01 Eylül 2021, Çarşamba 15:50

Birmingham uçuşu ile ilgili bilgiler

İstanbul Birmingham arasında her gün 20 sefer gerçekleştirilir. Türkiye Birmingham arasında en sık uçulan şehirler olan Ankara, İstanbul ve Dalaman şehirlerine Turna.com üzerinden en uygun fiyatlarla Ankara uçak bileti, İstanbul uçak bileti ve Dalaman uçak bileti satın alabilirsiniz.

Ucuz Birmingham uçak bileti mi arıyorsunuz? Önümüzdeki 3 aylık dönemde Antalya Birmingham 798 TL, Dalaman Birmingham 904 TL ve Ankara Birmingham 920 TL.

En uygun Birmingham uçak bileti fiyatlarını yakalamak için en az 33 gün öncesinden uçak biletinizi satın almalı ya da rezervasyon yapmalısınız.

Aralık ve Ağustos ayları İngiltere, Birmingham için en yüksek fiyatlı aylardır. Bu dönemde fiyatlar yılın geri kalan dönemlerinden daha pahalıdır. En düşük fiyatları bulabileceğiniz aylar ise: Şubat ve Ocak.

Birleşik Krallık içinde, İngiltere'nin West Midlands Bölgesinde yer alan Birmingham, "Metropolitan Borough" statüsüne sahip bir büyükşehir. Ülkenin en kalabalık ikinci nüfusuna sahip olan Birmingham, farklı stilleri ve çok kültürlülüğüyle öne çıkıyor. 1990'lardan itibaren hızla bir değişim ve gelişim sürecine giren, samimi ve hoşgörülü bir şehir olan Birmingham'da, sanat, kültür, tarih, alışveriş, yemek ve eğlenceyi bir arada bulmak mümkün.

Tarihi

Şehrin ismi, bölgeye 6. yüzyılda yerleşen Beormingas Kabilesinin yeri anlamındaki eski bir İngilizce kelime olan "Beormingahām"dan türemiş. Orta Çağlarda küçük bir kasaba olan kent, ülkesinin Orta İç Bölgesi'ndeki merkezi konumuyla, sanayi devriminin ardından uluslararası önem kazanmış. Modern sanayi cemiyetinin oluşumunda öncülük eden kent bilim, teknoloji ve ekonomide hızla gelişmiş. Birmingham'ın refah gelişimi şehirde geniş kapsamlı bir radikal politika kültürünün gelişmesine de neden olmuş. Thomas Attwood, Joseph Chamberlain ve benzer radikal düşünceli yerel politikacılar Londra dışında, Birleşik Krallık'ın iktisadi, sosyal ve politik yapısında, politik etkiler yapmışlar. O zamandan günümüze kadar, modern Britanya tarihinde hiçbir taşra bölge ve şehrinin Britanya demokrasisine ve Britanya ülkesinin merkezi devlet idaresine Birmingham şehri kadar tesir yaptığı görülmemiş.

Gezilecek Yerler

İngiltere'nin en büyük ikinci şehri olarak kabul edilen Birmingham, Batı Midlands bölgesi içerisinde yer alan ve tarihi 12. yüzyıla dek uzanan, ülkesinin en renkli şehirlerinden biri. 2. Dünya Savaşı'nda büyük zarar görse de yıkılan geçmişinin üzerine yeni bir hayat inşa eden Birmingham, İrlanda, Asya ve Karayip kökenli nüfusa ve hoşgörüye de sahip. Modern müzeleri, tarihî yapıları, mimari harikası alışveriş merkezleri, yemyeşil doğa parkları, ışıltılı gece hayatı, dinamik bir kültür ve sanat camiasıyla Birmingham; ziyaretçilerine modern bir metropol yaşam sunmasının yanı sıra, İngiliz kırsal hayatını ve farklı etnik kültürleri tek bir potada eriterek benzersiz bir seyahat deneyimi vadediyor.

Avrupa'nın en iyi küçük sanat galerilerinden biri olan Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü, Monet, Manet, Gauguin, Van Gogh ve Degas'ın eserlerini sunuyor. Birmingham Müzeleri adı altında toplanan müze topluluğunda ise, Müze Koleksiyonları Merkezi, Aston Hall, Blakesley Hall, Jewellery Quarter Müzesi, Sarehole Değirmeni, Soho Evi ve Weoley Kalesi gibi bölümlere ev sahipliği yapıyor. Birmingham müzelerinde sergilenen koleksiyonların % 80'ini tek bir çatı altında toplayan etkileyici bir galeri.
Cadbury Dünyası'nda ise dünyaca ünlü çikolata markası Cadbury'nin dev fabrikasını gezerek çikolata tarihi ve üretim aşamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Barok stilinde inşa edilmiş olan Birmingham Katedrali; birinci derece tarihî eser statüsüne sahip bir yapı. 1969 yılında yapımına başlanan ve 1975 yılında halka açılan Birmingham Merkez Camisi, İngiltere'de halkın dinî inançları gözetilerek inşa edilen ikinci cami niteliğinde. 11. yüzyılda inşa edilen Orta Çağ kalelerinden biri olan Warwick Kalesi, ziyaretçilerine büyüleyici bir mimari sunuyor. Yüzyıllar boyunca İngiltere tarihinin soylu aileleri arasında el değiştirmiş, 1978 yılında ise eğlence ve turizm dünyasına kapılarını açmış. Shakespeare'in doğup büyüdüğü, çalışmaları için ilham kaynağı ve mezarının bulunduğu küçük sevimli bir kasaba olan Stratford Upon Avon; ünlü yazarın ve akrabalarının halka açık evleri dolayısıyla İngiltere'nin en çok turist alan bölgelerinden biri hâline gelmiş. Burada Shakespeare'in evini, ünlü yazarın kızının evi olan Hall's Croft'u, torununun evi olan Nash's House'u ve annesinin evi olan Mary Arden's House'u ziyaret etmek mümkün.

Birmingham Botanik Bahçeleri ve Seraları, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için birebir. Bahçenin içerisinde İngiliz geleneği olan beş çaylarının düzenlendiği Pavillion Çay Evi ve bir de hediyelik eşya mağazası yer alıyor. 200 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Lickey Hills Parkı ise içerisinde büyüleyici bir ormanlık alan bulunuyor. Park içerisinde bir ziyaretçi merkezi, bir İngiliz pubı, golf parkuru, bisiklet ve yürüyüş alanları ve kuş gözlem kuleleri yer alıyor.

Yeme-İçme

Bira evleriyle ünlü olan Birmingham'da arpa, buğday ve malt gibi farklı ürünlerden elde edilen, pastörize edilmemiş ve filtrelenmemiş, birçok bira çeşidi bulunuyor. İçeceklerden ikinci sırayı ise elbette İngilizlere özgü çay alıyor. Şehrin mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilen restoranları ise The Living Room, Purnell's, Turners, Simpsons ve Lasan.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın yaklaşık 4 saat süren direkt uçuşlarıyla Birmingham'a ulaşım mümkün. Bunun dışında Swiss, KLM, Lufthansa ve Air France gibi havayollarının İstanbul'dan Birmingham'a aktarmalı uçuş seçenekleri de bulunuyor. Şehir merkezine 12 km mesafede yer alan Birmingham Uluslararası Havaalanı'ndan kente tren, otobüs, taksi ve shuttle ile ulaşım mümkün.

Birmingham uçak bileti ile ilgili sorular

 • Birmingham şehrine uçan hava yolları hangileridir?
  Türkiye ve Birmingham arasında en sık uçan havayolu firmaları, Türk Hava Yolları, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, Air France ve Ryanair. En popüler parkur Ankara – Birmingham olup, Türk Hava Yolları ve Lufthansa bu hatta en çok uçan hava yollarıdır.
 • En ucuz Birmingham uçuşu ne kadar?
  Türkiye ve Birmingham arasında önümüzdeki 3 aylık dönemde en düşük fiyatlı tek yön uçuşu 2 Eylül 2021 tarihinde Antalya Birmingham arasında olup 798 TL’dir. En düşük gidiş dönüş bilet ise Dalaman Birmingham arasında olup 1.610 TL’dir.
 • Birmingham uçakla kaç saat sürer?
  • İzmir Birmingham Uçuşları: 4 saat 10 dakika
  • Dalaman Birmingham Uçuşları: 4 saat 30 dakika
  • Antalya Birmingham Uçuşları: 4 saat 40 dakika
  • İstanbul Birmingham Uçuşları: 4 saat 5 dakika
  • Ankara Birmingham Uçuşları: 6 saat 55 dakika
 • Birmingham havalimanları nerede?
  Birmingham Birmingham Havalimanı şehir merkezine 11 km’dir.
 • Turna bu kadar ucuz fiyatlı Birmingham uçak biletlerini nasıl bulabiliyor?
  Turna’nın birçok havayolu ile özel fırsat anlaşmaları bulunmaktadır. Bu sayede belli dönemlerde özel kampanyalar yapar. Ayrıca, sadece Turna’da bulunan Akıllı Uçuş sayesinde %70’e varan oranlarda daha ucuz Birmingham uçak bileti bulmanızı sağlar.

Birmingham Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Birmingham Etrafına Uçak Bileti Al!

 • Manchester Uçak Bileti
  Manchester
 • Bristol Uçak Bileti
  Bristol
 • Liverpool Uçak Bileti
  Liverpool
 • Londra Uçak Bileti
  Londra
 • Newcastle Uçak Bileti
  Newcastle
 • Dublin Uçak Bileti
  Dublin
 • Belfast Uçak Bileti
  Belfast
 • Edinburgh Uçak Bileti
  Edinburgh
 • Glasgow Uçak Bileti
  Glasgow
 • Rotterdam Uçak Bileti
  Rotterdam

Birmingham Uçak Bileti Fiyatları

En uygun Birmingham uçak bileti için Birmingham uçak firmaları, seferleri ve fiyatları burada. İndirimli sorgulama işlemi ile en ucuza Birmingham uçak bileti fiyatları Turna'da!
Popüler Seferler Uçak Bileti Fiyatları
Antalya - Birmingham 813,78
Dalaman - Birmingham 904,44
Adana - Birmingham 948,45
İzmir - Birmingham 1.704,95
İstanbul - Birmingham 1.718,90
Bodrum - Birmingham 2.065,74
Gaziantep - Birmingham 2.186,85
Malatya - Birmingham 2.620,87
Balıkesir Edremit - Birmingham 2.731,86
Ankara - Birmingham 2.749,93
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.