facebook pageview

En Ucuz İstanbul Birmingham Uçak Bileti Fiyatları

En uygun fiyatların olduğu tarihleri incele

KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
07 Temmuz 2018, Cumartesi 08:45
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
18 Temmuz 2018, Çarşamba 08:45
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
02 Ağustos 2018, Perşembe 11:20
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
21 Haziran 2018, Perşembe 11:20
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
27 Haziran 2018, Çarşamba 19:25
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 4s 50d
19 Temmuz 2018, Perşembe 17:00
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
04 Temmuz 2018, Çarşamba 08:45
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
30 Temmuz 2018, Pazartesi 11:20

En Ucuz Birmingham Uçak Bileti Fiyatları

Seyahatlerin daha avantajlı olduğu tarihlere gözat

Iberia
Barselona - Birmingham
direkt-uçuş - 1s 25d
23 Haziran 2018, Cumartesi 05:55
Thomas Cook Airlines
Antalya - Birmingham
direkt-uçuş - 4s 35d
10 Haziran 2018, Pazar 02:10
Thomas Cook Airlines
Bodrum - Birmingham
direkt-uçuş - 4s 15d
25 Mayıs 2018, Cuma 22:40
Thomas Cook Airlines
İzmir - Birmingham
direkt-uçuş - 4s 5d
21 Temmuz 2018, Cumartesi 23:25
Thomas Cook Airlines
Larnaca - Birmingham
direkt-uçuş - 3s
27 Mayıs 2018, Pazar 23:25
Thomas Cook Airlines
Dalaman - Birmingham
direkt-uçuş - 4s 20d
09 Haziran 2018, Cumartesi 02:50
KLM Royal Dutch Airlines
İstanbul - Birmingham
1 aktarmalı - 5s 5d
07 Temmuz 2018, Cumartesi 08:45
AtlasGlobal
Lefkoşa - Birmingham
2 aktarmalı - 6s 45d
13 Temmuz 2018, Cuma 07:45

Birmingham, İngiltere

'' Farklı Etnik Kültürlerin Birleştiği Şehir
Birmingham

Birleşik Krallık içinde, İngiltere'nin West Midlands Bölgesinde yer alan Birmingham, "Metropolitan Borough" statüsüne sahip bir büyükşehir. Ülkenin en kalabalık ikinci nüfusuna sahip olan Birmingham, farklı stilleri ve çok kültürlülüğüyle öne çıkıyor. 1990'lardan itibaren hızla bir değişim ve gelişim sürecine giren, samimi ve hoşgörülü bir şehir olan Birmingham'da, sanat, kültür, tarih, alışveriş, yemek ve eğlenceyi bir arada bulmak mümkün.

Tarihi

Şehrin ismi, bölgeye 6. yüzyılda yerleşen Beormingas Kabilesinin yeri anlamındaki eski bir İngilizce kelime olan "Beormingahām"dan türemiş. Orta Çağlarda küçük bir kasaba olan kent, ülkesinin Orta İç Bölgesi'ndeki merkezi konumuyla, sanayi devriminin ardından uluslararası önem kazanmış. Modern sanayi cemiyetinin oluşumunda öncülük eden kent bilim, teknoloji ve ekonomide hızla gelişmiş. Birmingham'ın refah gelişimi şehirde geniş kapsamlı bir radikal politika kültürünün gelişmesine de neden olmuş. Thomas Attwood, Joseph Chamberlain ve benzer radikal düşünceli yerel politikacılar Londra dışında, Birleşik Krallık'ın iktisadi, sosyal ve politik yapısında, politik etkiler yapmışlar. O zamandan günümüze kadar, modern Britanya tarihinde hiçbir taşra bölge ve şehrinin Britanya demokrasisine ve Britanya ülkesinin merkezi devlet idaresine Birmingham şehri kadar tesir yaptığı görülmemiş.

Gezilecek Yerler

İngiltere'nin en büyük ikinci şehri olarak kabul edilen Birmingham, Batı Midlands bölgesi içerisinde yer alan ve tarihi 12. yüzyıla dek uzanan, ülkesinin en renkli şehirlerinden biri. 2. Dünya Savaşı'nda büyük zarar görse de yıkılan geçmişinin üzerine yeni bir hayat inşa eden Birmingham, İrlanda, Asya ve Karayip kökenli nüfusa ve hoşgörüye de sahip. Modern müzeleri, tarihî yapıları, mimari harikası alışveriş merkezleri, yemyeşil doğa parkları, ışıltılı gece hayatı, dinamik bir kültür ve sanat camiasıyla Birmingham; ziyaretçilerine modern bir metropol yaşam sunmasının yanı sıra, İngiliz kırsal hayatını ve farklı etnik kültürleri tek bir potada eriterek benzersiz bir seyahat deneyimi vadediyor.

Avrupa'nın en iyi küçük sanat galerilerinden biri olan Barber Güzel Sanatlar Enstitüsü, Monet, Manet, Gauguin, Van Gogh ve Degas'ın eserlerini sunuyor. Birmingham Müzeleri adı altında toplanan müze topluluğunda ise, Müze Koleksiyonları Merkezi, Aston Hall, Blakesley Hall, Jewellery Quarter Müzesi, Sarehole Değirmeni, Soho Evi ve Weoley Kalesi gibi bölümlere ev sahipliği yapıyor. Birmingham müzelerinde sergilenen koleksiyonların % 80'ini tek bir çatı altında toplayan etkileyici bir galeri.
Cadbury Dünyası'nda ise dünyaca ünlü çikolata markası Cadbury'nin dev fabrikasını gezerek çikolata tarihi ve üretim aşamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Barok stilinde inşa edilmiş olan Birmingham Katedrali; birinci derece tarihî eser statüsüne sahip bir yapı. 1969 yılında yapımına başlanan ve 1975 yılında halka açılan Birmingham Merkez Camisi, İngiltere'de halkın dinî inançları gözetilerek inşa edilen ikinci cami niteliğinde. 11. yüzyılda inşa edilen Orta Çağ kalelerinden biri olan Warwick Kalesi, ziyaretçilerine büyüleyici bir mimari sunuyor. Yüzyıllar boyunca İngiltere tarihinin soylu aileleri arasında el değiştirmiş, 1978 yılında ise eğlence ve turizm dünyasına kapılarını açmış. Shakespeare'in doğup büyüdüğü, çalışmaları için ilham kaynağı ve mezarının bulunduğu küçük sevimli bir kasaba olan Stratford Upon Avon; ünlü yazarın ve akrabalarının halka açık evleri dolayısıyla İngiltere'nin en çok turist alan bölgelerinden biri hâline gelmiş. Burada Shakespeare'in evini, ünlü yazarın kızının evi olan Hall's Croft'u, torununun evi olan Nash's House'u ve annesinin evi olan Mary Arden's House'u ziyaret etmek mümkün.

Birmingham Botanik Bahçeleri ve Seraları, doğayla iç içe bir gün geçirmek isteyenler için birebir. Bahçenin içerisinde İngiliz geleneği olan beş çaylarının düzenlendiği Pavillion Çay Evi ve bir de hediyelik eşya mağazası yer alıyor. 200 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan Lickey Hills Parkı ise içerisinde büyüleyici bir ormanlık alan bulunuyor. Park içerisinde bir ziyaretçi merkezi, bir İngiliz pubı, golf parkuru, bisiklet ve yürüyüş alanları ve kuş gözlem kuleleri yer alıyor.

Yeme-İçme

Bira evleriyle ünlü olan Birmingham'da arpa, buğday ve malt gibi farklı ürünlerden elde edilen, pastörize edilmemiş ve filtrelenmemiş, birçok bira çeşidi bulunuyor. İçeceklerden ikinci sırayı ise elbette İngilizlere özgü çay alıyor. Şehrin mutlaka ziyaret edilmesi tavsiye edilen restoranları ise The Living Room, Purnell's, Turners, Simpsons ve Lasan.

Ulaşım

Türk Hava Yolları'nın yaklaşık 4 saat süren direkt uçuşlarıyla Birmingham'a ulaşım mümkün. Bunun dışında Swiss, KLM, Lufthansa ve Air France gibi havayollarının İstanbul'dan Birmingham'a aktarmalı uçuş seçenekleri de bulunuyor. Şehir merkezine 12 km mesafede yer alan Birmingham Uluslararası Havaalanı'ndan kente tren, otobüs, taksi ve shuttle ile ulaşım mümkün.

Popüler Havayolları

Birmingham Haritası

5 Günlük Hava Durumu

GÜN
SICAKLIK
HAVA
icon temperature 15/13
weather forecast icon for 15,34 degrees
icon temperature 16/12
weather forecast icon for 16,06 degrees
icon temperature 20/14
weather forecast icon for 20,10 degrees
icon temperature 22/15
weather forecast icon for 22,46 degrees
icon temperature 26/18
weather forecast icon for 25,70 degrees
x
Birmingham Haritası

Yakınlardaki Şehirler

Birmingham etrafındaki yerleri keşfet

 • Nottingham Uçak Bileti

  Nottingham

 • Manchester Uçak Bileti

  Manchester

 • Bristol Uçak Bileti

  Bristol

 • Liverpool Uçak Bileti

  Liverpool

 • Doncaster/Sheffield Uçak Bileti

  Doncaster/Sheffield

 • Cardiff Uçak Bileti

  Cardiff

 • Leeds Bradford Uçak Bileti

  Leeds Bradford

 • Humberside Uçak Bileti

  Humberside

 • Londra Uçak Bileti

  Londra

 • Southampton Uçak Bileti

  Southampton

İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Parola Sıfırlama

Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.

x
Sevgili Kullanıcı:
x
Turna.com'un özel fırsatlarından
sen de haberdar ol!
Geçerli bir e-posta adresi girmeni bekliyoruz.