Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti
Turna.com'da

En Ucuz Adıyaman Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları

Havalimanı uçuşlarının ucuz fiyatlı tarihlerine göz at

Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 10d
01 Ocak 2024, Pazartesi 07:50
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 3s 15d
01 Aralık 2023, Cuma 05:45
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 9s 30d
30 Kasım 2023, Perşembe 05:00
Pegasus
direkt-uçuş - 2s 5d
03 Ocak 2024, Çarşamba 09:40
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 3s 20d
09 Aralık 2023, Cumartesi 05:40
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 16s 45d
08 Aralık 2023, Cuma 21:45

Adıyaman Havalimanı Kalkışlı Uçak Seferleri

Havalimanı ucuz uçak bileti fiyatlarını gör

Anadolu Jet
1 aktarmalı - 3s 5d
01 Aralık 2023, Cuma 09:35
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 15d
28 Aralık 2023, Perşembe 09:35
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 4s 55d
22 Ocak 2024, Pazartesi 09:35
Türk Hava Yolları
1 aktarmalı - 6s 10d
19 Ocak 2024, Cuma 10:15
Pegasus
1 aktarmalı - 5s 25d
22 Aralık 2023, Cuma 12:40
Anadolu Jet
direkt-uçuş - 1s 45d
04 Ocak 2024, Perşembe 15:15
Anadolu Jet
1 aktarmalı - 3s 55d
14 Aralık 2023, Perşembe 09:35

Adıyaman Havalimanı Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman, konumu sebebi ile birçok tarihi ve kültürel güzelliğe ev sahipliği yapıyor. 1998 yılında faaliyete giren Adıyaman Havalimanı ise şehrin merkezine 22 km uzaklıkta bulunuyor. Ankara ve Adıyaman illeri arasında havalimanının faaliyete girdiği ilk yıllarından 2001 yılına kadar karşılıklı seferler düzenlenmişti. 2005 yılında seferlerin tekrar başlamasının ardından 2011 yılında havaalanında yeniden inşa işlemine başlanıp, daha modern olarak 2014 yılında tekrar faaliyete geçti. 23 bin metrekarelik alanda hizmete başlayan Adıyaman Havalimanı; 45 metre uzunluğunda bir piste, 5 uçaklık aprona ve 305 araç kapasiteli otoparka sahip. Adıyaman – İstanbul ve Adıyaman – Ankara illeri arasında pek çok seferi bulunuyor. Adıyaman havalimanı araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Yalnızca iç hat trafiğine açık olan Adıyaman Havalimanı 1998'den bu yana faaliyette. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in uçuş seferlerinin bulunduğu havalimanında Ankara-Adıyaman ile İstanbul-Adıyaman arasında haftada 14'ü İstanbul, 14'ü Ankara seferi olmak üzere toplam 28 sefer ile hizmetine devam ediyor.

Adıyaman Havalimanı'ndan Adıyaman kent merkezine Türk Hava Yolları servisi, taksi, minibüs ve araç kiralayarak ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Adıyaman şehir merkezine 22 kilometre mesafe yer alan havalimanı terminalinin yolcu çıkışlarının önünden hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek ortalama 20 ila 30 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz. Adıyaman Havalimanı'nda taksi ücretleri başlangıç fiyatının üzerine km fiyatı eklenmesiyle hesaplanmakla birlikte kentte günün 24 saati aynı tarife geçerli.

Adıyaman Havaalanı'ndan düzenli olarak her saat başı kalkan TAS minibüs seferleriyle şehir merkezi, otogar ve tren garı gibi noktalara ulaşım mümkün. Bir diğer seçenek de terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan AVIS ofislerinden araç kiralayarak da Adıyaman kent merkezine ulaşım mümkün.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in Adıyaman Havaalanı servisi ile Adıyaman Müzesi önü, Atatürk Bulvarı yan yol üzeri ve Adıyaman kent merkezine ulaşabilirsiniz. Uçuş saatlerine göre hareket eden servislerden yararlanabilmek için 0 (416) 244 20 66 No'lu irtibat numarasını arayabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 02000 Boztepe/Adıyaman, Türkiye
Telefon: +90 (416) 244 22 12

Şehir Merkezinden Adıyaman Havalimanı'na Ulaşım

Yalnızca iç hat trafiğine açık olan Adıyaman Havalimanı 1998'den bu yana faaliyette. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet'in uçuş seferlerinin bulunduğu havalimanında Ankara-Adıyaman ile İstanbul-Adıyaman arasında haftada 14'ü İstanbul, 14'ü Ankara seferi olmak üzere toplam 28 sefer ile hizmetine devam ediyor.

Özel aracınızla ulaşabileceğiniz Adıyaman Havalimanı'nda otomobil, pikap, minibüs, midibüs, otobüs, kamyon, kamyonet, motor, motosiklet için ayrı tarifelerde otopark bulunuyor.

Adıyaman şehir merkezinde size en yakın durağını arayarak bir taksiye bindiğiniz takdirde yaklaşık 20 ila 30 dakika içerisinde havalimanında olabilirsiniz. Kentte taksi ücretlerinin günün 24 saati aynı tarifeden geçerli olduğunu hatırlatalım. Adıyaman kent merkezinde yer alan ve araç kiralama hizmeti sunan AVIS ofislerinden araç kiralayarak da aynı sürede havalimanına ulaşım mümkün.

Her saat başı hareket eden TAS minibüs seferlerini kullanabilirsiniz. Türk Hava Yolları ile Anadolu Jet'in yolcu servisi Adıyaman kent merkezinden, Atatürk Bulvarı yan yol üzeri, Adıyaman Müzesi önünden Adıyaman Havalimanı'na hareket ediyor. Servis saatleri ve güzergâhları hakkında bilgi almak için 0 (416) 244 20 66 No'lu irtibat numarasını arayabilirsiniz.

Adıyaman Havalimanı İletişim Bilgileri
Adres: 02000 Boztepe/Adıyaman, Türkiye
Telefon: +90 (416) 244 22 12

Adıyaman Havalimanı Yakınındaki Oteller

Adıyaman; kültürel bir atmosfere sahip olduğu ve sınırları içinde pek çok doğal güzellikleri barındırdığı için yerli ve yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şehir, başka illerden ve yurt dışından gelen misafirler için konaklama için çeşitli alternatifleri de barındırıyor. Adıyaman Havalimanı yakınındaki oteller hem ulaşım hem de kalite açısından misafirlerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Şehir, havalimanına 1-2 kilometre uzakta, Hotel Antiochos, Bozdoğan Otel, Hilton Garden Inn Adıyaman, Otel Grand İsias gibi birçok otel seçeneği ile konuklarını ağırlıyor. Adıyaman Havalimanı yakınındaki oteller, müşterilere havuz, sauna gibi çeşitli tesis imkânları da sağlıyor. Adıyaman otelleri arasındaki farklı seçenekler sayesinde gelen misafirler, rahatlıkla dinlenme ve kaliteli vakit geçirme imkanlarını bulabiliyorlar.

Adıyaman Havalimanı Lounge Hizmetleri

Havaalanlarında uçuş ve aktarma saatlerini beklemek, yolcular için sıkıcı hale gelebilir. Lounge, yani özel olarak tasarlanan dinlenme salonları, havaalanında beklemeyi daha eğlenceli hale getiren bir hizmet olarak öne çıkıyor. Adıyaman Havalimanı lounge salonlarında da konforlu koltuklarda televizyon izleyebilir ve yemek yiyebilirsiniz. Lounge salonunda kahvenizi içebilir, tek başınıza ya da aileniz ile birlikte kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Adıyaman Havalimanı lounge salonu, havalimanına erken gelen ya da uçağı rötar yapan yolcuların fazladan vakitlerini keyifle geçirebilecekleri bir yer.

Adıyaman Havalimanı Cafe Ve Restoranlar

Adıyaman Havalimanı cafe ve restoranları ile hizmet kalitesini arttırıyor. Yaklaşık olarak 450 metrekarelik bir alanda konumlanmış bulunan Adıyaman Havalimanı cafe ve restoranlar, uçuş için Adıyaman havalimanını tercih eden yolcuların daha keyifli vakit geçirmesine ve yemek ihtiyacını karşılamasına olanak tanıyor.

Adıyaman Havalimanı Duty Free Hizmeti

Adıyaman Havalimanı Duty Free hizmeti konusunda eksik kalmıştır. Vergiden muaf alışveriş anlamına gelen duty free, herkes tarafından sıkça tercih edilen bir hizmettir. Duty free mağazalarında genel olarak saat, çikolata, parfüm, tütün gibi farklı ürünler satışa sunulur. Adıyaman Havalimanı duty free hizmetini dış hatlar terminaline sahip olmadığı için yolculara sunmamaktadır.

Adıyaman Yakınındaki Havalimanları

 • Malatya (Erhaç Havalimanı)
  Malatya (Erhaç Havalimanı)
 • Şanlıurfa (Urfa Güney Anadolu (Gap) Havalimanı)
  Şanlıurfa (Urfa Güney Anadolu (Gap) Havalimanı)
 • Gaziantep (Antep Oğuzeli Havalimanı)
  Gaziantep (Antep Oğuzeli Havalimanı)
 • Kahramanmaraş (Kahramanmaraş Havalimanı)
  Kahramanmaraş (Kahramanmaraş Havalimanı)
 • Elazığ (Elazığ Havalimanı)
  Elazığ (Elazığ Havalimanı)
 • Diyarbakır (Diyarbakır Havalimanı)
  Diyarbakır (Diyarbakır Havalimanı)
 • Mardin (Mardin Havalimanı)
  Mardin (Mardin Havalimanı)
 • Hatay (Hatay Havalimanı)
  Hatay (Hatay Havalimanı)
 • Bingöl (Bingöl Havalimanı)
  Bingöl (Bingöl Havalimanı)
İşlemin gerçekleşiyor, biraz beklemen gerekebilir...
Lütfen hesabına ait e-posta adresini gir. Adresine, parolanı değiştirebileceğin bir link göndereceğiz.
E-Posta Adresim
x
Sevgili Kullanıcı: