Uçak Bileti

Seyahat etmeyi sevenlerin en büyük sorunu seyahat bütçesini dengeli kullanmak. Bir yolculukta tasarruf edilen her 10$, bu tutar kadar daha fazla yolculuk anlamına geliyor. Daha az lüks konaklama, daha basit yiyecekleri yiyerek ortalama yüzde 30 tasarruf gerçekleştirmek mümkün. Seyahatta para tasarrufu için öneri arayanlara bu yazı ilaç gibi gelecek.

Seyahatte Tasarruf İçin Öneriler

Seyahatte-Tasarruf

1. Yemek seçimi

Yemek seyahatin en önemli parçalarından biri. Fazla cimri davranmadan, yerel tatları deneyerek, sokakta beslenerek yeteri kadar para artırabilirsiniz. Sokakta yemeğin pis olduğunu düşünenlere, restoranların sandalyelerinin temiz olmasının yemeğin temizliği ile hiçbir bağlantısı olmadığını hatırlatmakta yarar var.

2. İçki tüketimi

Hangi ülkeye giderseniz gidin vergiler nedeniyle ithal içkiler her zaman daha pahalı olarak karşınıza çıkar. Her yerde rastlayabileceğiniz, dünyaca ünlü markalar yerine yerel içkileri denemek hem yeni tecrübe kazanmanızı hem de tasarruf yapmanıza yardımcı olur.

Mobil Uygulama

3. Toplu ulaşım

Taksi, araç kiralama, ekspres otobüs ya da hızlı tren… Bu seçeneklerin hepsi yolculukta daha fazla para harcayacağınız anlamına geliyor. Amaç yeni yerler görmek ve sindire sindire gezmekse gittiğiniz destinasyonun en uygun toplu ulaşım tercihlerine göz atın. Bu sayede daha fazla yerel insanla tanışarak, insanların nasıl yaşadığı hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Bütün bunları yaparken uygun uçak bileti fırsatlarını unutmayın.

4. Konaklama bütçesi

Tasarruf-Onerileri

Herkesin bildiği online otel rezervasyon sitelerini bu kez bir kenarı bırakın. Ortalama 8 saatlik uyku için aranan yatağın, lüks, kablolu TV’li, klimalı ya da jakuzili olmasına hiç gerek yok. Hostel, Couch Surfing gibi seçenekleri değerlendirmek en akılcı çözümler arasında.

5. Seyahat arkadaşı

Seyahate birlikte gideceğiniz kişinin seçimi oldukça önemli. Hayata bakış, para harcama ya da yemek tercihi gibi konularda zıt düşüncelere sahip biriyle yolculuk edecekseniz işiniz zor. Bu yüzden ya kendiniz gibi düşünen birini seçin ya da tek başınıza yolculuk yapın. Bütçenizi ayarlayarak bütçenize göre harcayın ve seyahatinizi planlayın.

Yola çıkarken belirlediğiniz kurallara uyduğunuz sürece bütçenizde oluşturacağınız tasarrufla daha çok yer görme imkanına kavuşabilirsiniz. Akıllıca davranarak, keşfetmek için hemen yola çıkın!

Otobüs Bileti

1 YORUM

Comments are closed.