Uçak Bileti

Sağlık insanın sahip olduğu en değerli şey. Varlığında kıymetini anlayamadığımız sağlığımız en küçük bir olumsuz durumda ne kadar önemli ve değerli olduğunu hissettiriyor. Gündelik yaşamda en basit eylemler bile sağlıksız olduğumuz dönemlerde kabusa dönüşüyor, canımız hiçbir şey yapmak istemiyor.

Son yıllarda sağlık yatırımlarıyla çok kaliteli ve kapsamlı sağlık hizmeti veren özel hastanelerin açıldığı Türkiye, dünyada sağlık turizmiyle öne çıkan ülkeler arasında. Hastalığına şifa arayan binlerce kişi dünyanın farklı ülkelerine seyahat ederek sağlık hizmeti alıyor. Sağlık hizmetinin pahalı olduğu ülkelerden daha ekonomik ve kaliteli sağlık hizmeti verilen ülkelere doğru hasta geçişi yaşanıyor.

Sağlık Turizminde Öne Çıkan Ülkeler

1. Meksika

Orta ve Güney Amerika bölgesinde kaliteli ve kapsamlı sağlık hizmeti sunan Meksika, özellikle Amerika Birleşik Devletleri vatandaşlarının sağlık hizmeti almak için sıklıkla ziyaret ettiği bir ülke. ABD vatandaşlarının yanı sıra Meksika’yı Brezilya, Arjantin, Peru, Panama, Kolombiya, Venezuela gibi ülkelerden de hastalar tercih ediyor. Meksika’yı her yıl 1.5 milyon hasta ziyaret ediyor.

Mobil Uygulama

Meksika uçak bileti seçenekleri için tıklayın.

2. Hindistan

Yılda 300 binden fazla yabancı hastanın ziyaret ettiği Hindistan, tıp dünyasında bilişim teknolojilerinden en iyi yararlanan ülkelerden. Ağırlıklı olarak Güneydoğu Asya ülkeleri ve Çin’den hasta ağırlayan Hindistan’da sağlık turizmi geliri yıllık 4 milyar doları aşıyor.

3. Tayland

Özellikle plastik cerrahi operasyonlarıyla öne çıkan Tayland, estetik ameliyat, botoks, obezite cerrahisi, genital bölge beyazlatma, cinsiyet değişimi gibi operasyonlarda olan başarısıyla tanınıyor. Her yıl 1.5 milyondan fazla hastayı ağırlayan ülkede sağlık turizmi önemli bir döviz kaynağı.

Tayland uçak bileti seçenekleri için tıklayın.

4. Brezilya

Brezilya da tıpkı Tayland gibi plastik cerrahi operasyonlarıyla öne çıkıyor. Özellikle Amerika kıtasındaki hastaların tercih ettiği Brezilya’yı yılda 300 binden fazla yabancı hasta ziyaret ediyor. Brezilya’da tedavi masraflarının uygun fiyatlı olması birçok kişi için hem tatil hem de operasyon anlamına geliyor.

5. Türkiye

Hastane fiyatlarının uygun oluşu nedeniyle Türkiye’ye gelen hastalar en çok göz, diş, ortopedi, kardiyoloji, onkoloji, plastik cerrahi ve beyin cerrahisi için ülkemizi tercih ediyor. Ülkemize sağlık turizmi için en fazla hasta Almanya, Azerbaycan Irak ve Libya’dan geliyor. Bu ülkeleri Suriye, Suudi Arabistan, Rusya, Hollanda ve İngiltere takip ediyor. Türkiye’de sağlık turizmi için en çok tercih edilen şehir İstanbul olurken, İstanbul’u sırasıyla Ankara, Antalya, İzmir, Muğla, Bursa ve Konya izliyor.

6. Singapur

Refah seviyesi çok yüksek olan Singapur, nitelikli tıbbi tedavi imkanlarıyla yabancı hastaların sıklıkla ziyaret ettiği ülkelerden. Özellikle onkoloji, genel cerrahi, kardiyoloji ve organ nakli bekleyen hastalar Singapur’u ziyaret ediyor. Singapur’u sağlık turizmi nedeniyle yıllık 750 bin kişiden fazla kişi rotasına ekliyor.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here