Uçak Bileti

Huzur dolu atmosferi, leziz yemekleri, Antik dönemin izlerini taşıyan şirin sokakları ve güler yüzlü insanlarıyla tatili keyfe dönüştüren enfes bir Akdeniz adası olan Malta, aynı zamanda Avrupa’nın en küçük ülkelerinden. Gezilip görülecek etkileyici noktalarıyla büyüleyen Malta, üç farklı adadan oluşuyor. Eğer siz de bu muhteşem ülkeyi seyahat planlarınız arasına eklediyseniz, listedeki yerleri görmeden Malta’dan ayrılmayın.

Malta’da Görebileceğiniz 6 Yer

1. Hagar Qim ve Mnajdra

Ülkenin güney kesiminde yer alan Hagar Qim ve Mnajdra, yapımı Milattan Önce 3600’lü yıllara dayanan tarihi tapınaklar. Filfla Adasını gören şahane manzarası ve ilginç mimarisiyle hayranlık uyandıran bu tapınaklar, sarp bir uçurumun üzerinde bulunuyor.

2. Azure Penceresi

Çevresi, sualtı yaşamına ilgi duyanların gözde dalış noktalarından biri haline gelen Azure Penceresi, dalgaların yarattığı erozyonun etkisiyle aşınan kireçtaşlarının oluşturduğu bir doğa harikası. Azure Penceresi’nin ününe ün katan başka bir etken ise dünyanın en popüler dizilerinden Game of Thrones’un bazı sahnelerinin burada çekilmiş olması.

3. Mdina

Milattan Önce 700’lü yıllarda Fenikelilerin yerleşim yeri olduğu düşünülen bir antik kent olan Mdina, günümüzde ülkeye gelen turistlerin en sık ziyaret ettiği yerlerden. Etrafı surlarla çevrili olan ve bozulmamış tarihi dokusuyla göz kamaştıran bu antik kent, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeyi de başarmış.

Mobil Uygulama

4. St. John Katedrali

Ülkenin başkenti olan Valletta şehrinde yer alan St. John Katedrali, görkemli görüntüsü ve ihtişamlı iç tasarımıyla ilgi çekiyor. Barok tarzı mimarinin önemli örneklerinden biri olarak anılan bu Roma Katolik katedrali, 1500’lü yıllardan bu yana ayakta. Maltalı mimar Girolamo Cassar tarafından tasarlanan katedral, ülkenin görülmeye değer yapılarından.

5. Hypogeum of Hal-Saflieni

Hypogeum of Hal-Saflieni ilk keşfedildiğinde, Neolitik Çağ’da ölülerin gömüldüğü bir mağara olduğu düşünülüyordu ancak daha sonra burasının kayaların oyulmasıyla oluşturulan oda ve hollere sahip bir yeraltı tapınağı olduğu görüldü. Paola bölgesi yakınlarındaki bu tapınağın en derin noktası yerin 10.6 metre altında. İçinden 7 binden fazla ceset kalıntısı çıkan bu tapınaktan çıkarılan bazı parçalar ise Malta Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor.

6. Mellieha Koyu

Malta’nın turkuaz mavisi sularında serinlemek isteyenler için cennetten bir köşeyi andıran Mellieha Koyu, ülkenin en popüler plajı. Tertemiz suları ve uzun kumsalıyla öne çıkan bu koy, yerel halk arasında Ghadira Koyu olarak da anılıyor.

Avrupa’nın bu tatil cennetinde unutulmaz zamanlar geçirip, ülkenin kültürel ve tarihi geçmişi hakkında daha derin bilgiler öğrenmek istiyorsanız, Malta uçak bileti kampanyalarını değerlendirmeyi unutmayın.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here