Uçak Bileti

Türkiye‘nin en önemli turizm destinasyonlarından biri olan Bodrum, aynı zamanda yurt dışında Türkiye denildiğinde de ilk akla gelen yerleşim yerlerinden. Büyük şehirlerde yaşayıp şehir stresinden uzaklaşmak ve doğayla iç içe vakit geçirmek isteyenlerin ilgisiyle ‘Küçük İstanbul’ yakıştırması yapılan Bodrum, yaz aylarında binlerce ziyaretçi ağırlıyor.

Bodrum’un yerlilerinin ‘Kış gelse de Bodrum’a kavuşsak’ cümlesiyle ifade ettiği ilçenin en huzurlu dönemi Bodrum’u gerçekten hissetmek isteyenler için en uygun zaman aralığı. Yıl boyunca konser, festival ve farklı etkinliklerin düzenlendiği Bodrum’u deneyimlemek için kış aylarını tercih ederseniz, pişman olmayacağınıza söz verebilirim.

Kışın Bodrum’a Gitmek İçin 5 Neden

1. Düşük fiyatlar

Çok eskiye dayanan bir turizm kültürü olan ilçede kış mevsiminde fiyatlar, yaz dönemine göre oldukça düşüyor. Yılın 12 ayı hizmet veren lüks oteller, tatil köyleri, butik otellerin tadını çıkarmak daha düşük bütçelerle mümkün. Bodrum uçak bileti fiyatları da yüksek sezon olmadığı için çok daha uygun oluyor.

2. Sakin sokaklar

Bodrum sokakları kış aylarında hiç alışık olmadığınız kadar sakinleşiyor. Havanın çok soğuk olmaması ve kendini gösteren kış güneşiyle birlikte sakin sokaklarda yürümek, ilçenin atmosferini hissetmek, stres ve koşturmadan uzaklaşmak oldukça keyifli.

Mobil Uygulama

3. Müze deneyimi

Bodrum otobüs bileti seçeneklerine göz atın.

St. Jean Şövalyeleri tarafından inşa edilen St. Peter Kalesi’nde (Bodrum Kalesi) bulunan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, dünyanın bu alandaki en kapsamlı koleksiyonlarından birine sahip. Yaz aylarında ziyaretçi yoğunluğu nedeniyle müzede rahat hareket etmek çok mümkün değil. Bu yüzden dünyanın bilinen en eski batığının da yer aldığı müzede her eseri rahat rahat izlemek için kış ayları büyük bir fırsat.

4. Her an müsait mekanlar

Yüksek sezonda yer bulmanın zorlaştığı, rezervasyon yaptırmadan adım bile atılamayan birçok mekan kış aylarında neredeyse günün her saati müsait oluyor. Hem ilçenin hem de mekanların tadını çıkarmak, bir şeyler içmek ya da yemek yemeye yer bulma stresi yaşamamak kışın mümkün.

5. Bodrum’un yerlileri sokakta

İlçede yaşayan yerliler kış aylarında sokaklarda daha sık görülebiliyor. Birçoğu Yunan adalarından göç eden eski Bodrumlular, yaşadıkları yerin tadını kışın çıkaranlardan. Onların öykülerini dinlemek, eskilere dair bir şeyler duymak için az turistin olduğu bu kış mevsimi doğru zaman.

Bodrum’a nasıl gidilir?

Bodrum-Milas Havalimanı, ülkemizin en yoğun yolcu trafiğine sahip havalimanlarından biri. Hem Türkiye’den hem de Avrupa’nın birçok kentinden direkt seferlerin gerçekleştirildiği Bodrum-Milas Havalimanı, ilçeyi ziyaret etmek isteyenlere büyük kolaylık sağlıyor.

Bodrum uçak bileti seçeneklerine göz atarak hayalinizdeki Bodrum seyahatini gerçeğe dönüştürmek sizin elinizde. Bodrum’a Türkiye’nin birçok şehrinden direkt otobüs seferleri de yapılıyor. Pamukkale, Kamil Koç ve Anadolu Turizm başta olmak üzere şehirler arası otobüs firmalarının bilet fiyatları kış döneminde daha uygun. Muğla otobüs bileti seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Otobüs Bileti

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here