Uçak Bileti

İngilizce öğreterek gezmek birçok insan için ‘o nasıl bir şey’ sorusunu kafalarda canlandırabilir. Dünyanın pek çok noktasında İngilizce öğreterek seyahat eden insanlar her yeni güne yeni bir rota planı ile devam ediyor.

İngilizce öğrenmenin maliyetli olduğu coğrafyalarda İngilizce bilmek, yeni kapıların açılması demek. İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan ülkelerde İngilizce bilginizi kullanarak özel kurslarda hocalık yapmak, maaş, kalacak yer ve yemek demek. Türkiye’de Amerikalı birçok insanın yüksek maaşlarla İngilizce öğretmesi gibi sizler de İngilizce bilginizi farklı ülkelerde değerlendirebilirsiniz.

İngilizce Öğreterek Gezilecek 5 Ülke

5. Vietnam

Asya’nın sakin ve huzurlu ülkesi Vietnam, kendi halinde bir yaşam isteyen ve gezmeye başlamak için ilk durak arayanların rotasında. İngilizce öğrenmeye meraklı olan Vietnamlılar, öğretmenlere aylık 1000$-2000$ ücret ödüyor. Vietnam’a gitmek için vize gerekiyor.

 

Mobil Uygulama

4. Brezilya

Rio Karnavalı, futbolu, Amazon ormanları ile dünyaca ün yapan Brezilya’da her yıl yüzbinlerce insan İngilizce öğrenmek için para harcıyor. Ortalama kazancın 750$-1500$ arasında değiştiği ülkede harcama kalemleri el yakmıyor. Brezilya da vizesiz ülkelerden.

 

3. Çin

Dünyanın en kalabalık ülkesi Çin, en çok İngilizce talep eden ülkelerden biri. Bu yüzden İngilizce öğrenmek için para harcayan insan sayısı da fazla. Ayda 800$-1500$ arasında kazanılabilen ülkede hem para biriktirmek hem de gezmek mümkün. Çin Türklerden vize istiyor ve son dönemde vize almayı biraz zorlaştırdılar.

 

2. İspanya

Akdeniz’in sıcaklığını hissedebileceğiniz İspanya, Türklerin sık sık tatil için tercih ettiği rotalardan. İngilizce eğitimine başvuran sayısının her yıl arttığı ülkede aylık 1000$-1500$ arasında bir gelir sağlanabiliyor. Çalışmak için Schengen vizesinin D tipine başvurmak gerekiyor.

 

1. Şili

Güney Amerika’nın en güvenli ülkelerinden Şili’de İngilizce öğretmenine ihtiyaç her geçen gün artıyor. Aylık ortalama kazancın 500$-1000$ arasında değiştiği ülkede, muhteşem bir doğa ve çok sayıda gezilecek yer var. Türk vatandaşları Şili’ye vizesiz gidebiliyor.

Çoğu zaman yeteneklerimizin ve yapabileceklerimizin farkında olmuyoruz. İngilizce bilenler için dünyanın farklı ülkelerinde çok sayıda imkan var. Bunun için uçak bileti alıp harekete geçmek gerek.

Otobüs Bileti

2 YORUMLAR

  1. Selam! Ben Erhan 43 yaşındayım yurtdışında İngilizce öğreterek çalışmak istiyorum. Tercihim Tayland, İngilizcem iyiye yakın. Upper sertifikam var. Biraz kelime eksiğim var siz ne dersiniz? Yeterli olur mu çalışmak için? Hangi ülkeyi tavsiye edersiniz ve neden?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here